Skocz do zawartości

Wizyta w Aviation Megastore


Sułtan

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy w odpowiednim dziale - jeśli nie to proszę moderatora o przesunięcie w takowy ..

 

Będąc 2 lata temu w Holandii i mieszkając 30 min drogi od Amsterdamu, wybrałem się na wycieczkę...

 

100_9304_zpsus7qed9u.jpg

Po wejściu do środka poczułem się jak w raju

Patrząc w górę - miły polski akcent...

100_9305_zpshlharhx5.jpg

 

Sklep robi naprawdę wspaniałe wrażenie. jest ogromny...

na wejściu idąc przez kilka metrów widzimy po obu stronach w szklanych gablotach Diecastowe modele cywilnych pasażerskich. później wychodzimy na centralnie umieszczoną kasę. Idąc w lewo do znacznie mniejszego pomieszczenia zobaczymy jeszcze trochę gotowców...

Jednak cała radość sklepu jest gdy pójdziemy w prawo.

 

Najpierw zobaczymy dwa wypasione stanowiska symulatorów - jeden pasażerski drugi wojskowy.

Później przechodzimy przez bardzo duży dział z literaturą Historyczno-modelarsko-techniczną. Można tu znaleźć wydawnictwa na prawdę z całego świata. Jest też trochę książek znad Wisły...

Idąć dalej idziemy do tej najpiękniejszej części czyli półek z modelami.

 

 

Oferta jest naprawdę PRZEOGROMNA. Można tam znaleźć na prawdę każdego producenta. Od Airfixów, Revelli, Academek, Chińszczyzny, Japońszczyzny, Czechszczyzny , po takich undergroundowych producentów jak np Anigrand. Na samym końcu jest jeszcze jedno nieduże pomieszczenie z dodatkami typu żywice, blaszki i kalki - wybór także bardzo przyzwoity.

 

Jedyna rzecz która mnie trochę rozczarowała to bardzo skromne stoisko z chemią i farbami.

 

Obsługa bardzo sympatyczna i komunikatywna. Bardzo fajni goście , niezwykle pomocni w poszukiwaniach upragnionego modelu.

 

Jeżeli ktoś bedzie w okolicach lotniska Schiphol pod Amsterdamem to naprawdę gorąco polecam wizytę - wrażenia nieziemskie

 

Na koniec kilka fotek:

 

100_9306_zpsefzwxrdn.jpg

100_9307_zpsddla0w4r.jpg

100_9308_zpsqzpkh53d.jpg

100_9310_zpsehspwpo0.jpg

100_9311_zpsc7io1p9z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli DA-TA w Łodzi, ale to jednak nie jest modelarski supermarket , choć pamiętam, że jako pierwsi w Polsce razem z TVP Łódź przygotowali cykl programów-poradników modelarskich "Plastikowy HIT" https://www.youtube.com/results?search_query=Plasikowy+HIT było to gdzieś w drugiej połowie lat 90-tych ubiegłego wieku . Tylko wówczas ten sklep był mały, w suterynie kamienicy przy ul. Struga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Byłem w tym sklepie . Fakt robi wrażenie. Wrażenie to mało powiedziane to jest szok. Skromne trzy godziny w tym sklepie spędziłem w pośpiechu. Jedyne co mnie powstrzymało od wydania większej kasy to moja połowica. Najlepsze w tym wszystkim jest to że widzisz te wszystkie dodatki i rodzą się w głowie różne projekty .Sadze że jak bym wydał za dużo bym wisiał na tym słupie co przed sklepem jest.

Posumowanie jest takie. Wchodząc musisz wiedzieć co chcesz inaczej biada Tobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.