Skocz do zawartości

F-35 który?


wojtek 80

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc ostatnio w szale zakupowym doszedłem do wniosku że brakuje mi tak ważnego samolotu jak F-35A.

Mam tylko mały problem którego producenta wybrać,Kitty hawk czy Meng.

Może któryś z kolegów ma oba i jest w stanie doradzić?

Porównanie znalazłem po japońsku i niestety nic nic nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto miał w ręku F-35 KH (raczej którykolwiek: A, B czy C) i Menga, ten wie że Meng bije KH na głowę chyba w każdej kategorii (poza ilością wersji maszyny naturalnie).

Ja co prawda przezornie sprzedałem mojego F-35C gdy tylko usłyszałem że idzie Meng (i nie mogłem porównać mając obu w rękach (w końcu A od C nie różni zbyt wiele)), ale na oko różnica jakościowa jest spora, zarówno jeśli chodzi o detal, merytorykę jak i spasowanie.

Ważne jest też, że do Menga możesz dokupić maski do RAMów, zarówno DN Models (z folii, mam trochę obawy czy nie będą się kurczyć z czasem) jak i nowej firmy Galaxy Models (z papieru takiego jaki Tamka używa do swoich taśm, a Edek robi swoje maski), a to potężne ułatwienie w malowaniu kadłuba tej maszyny.

Tak więc jeśli chcesz koniecznie akurat F-35A, to właściwy wybór jest tylko jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Solo,wiedziałem że doradzisz.Właśnie myślałem o Mengu ale chciałem się trochę upewnić a i cena całkiem całkiem. Co do masek do RAMów to na pewno skorzystam bo ponoć modelarze mają dużo cierpliwości ale wszystko ma swoje granice.

Tak więc Meng.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Przepraszam za odkopanie starego tematu, ale dzisiaj doleciał z luckymodel F-35 Menga w skali 1/48.

Po pierwszym przejrzeniu, wypraski wyglądają bardzo dobrze, także budowa powinna sprawić przyjemność.

Z jakiegoś warsztatu w sieci wyczytałem jedynie, że jest chyba problem ze statecznikami pionowymi, bo składają się z dwóch części i powstaje niefortunna szpara. No i krążą różne opinie na temat RAMów. Że jakoś tak nienaturalnie odtworzone. Do budowy koniecznie będzie trzeba się zaopatrzyć w maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Z pierwszych rekonesansów w sieci wynika, że chyba nieco ubogo jest z dodatkami do F-35 Menga. Poza blachami i maskami Eduarda, maskami do RAMów o których pisał wyżej Solo, znalazłem tylko fotel od Kasl Hobby.

 

Jest pełno dodatków, głównie kompitu, foteli i innych bajerów do modeli Kitty Hawka. Orientuje się ktoś może jak te dodatki ewentualnie wyglądają względem modelu Menga? Może ktoś natknął się na jakiś warsztat gdzie jest to zaprezentowane w jakiś sposób. Bo z tego co widzę, to w zestawie Menga kokpit jest bardzo ubogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy naprawdę nic w własnym zakresie już nie potraficie dorobić jeżeli braknie??? To jest dość duży model.

Śmiem twierdzić że Lightening z Menga ma kokpit całkiem dobrze odtworzony tylko nowoczesne myśliwce niewiele już mają oprócz kilku LCD i przepustnicy w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są dwa Flat Panele, elektroniczny wskażnik stby ATT, pulpit sterowania tymi LCD, dwa bezele, dzwignia od podwozia i po prawej stronie cos emer, i przełącznik byc może żródeł dla LCD.To wszystko czyli tam nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszych rekonesansów w sieci wynika, że chyba nieco ubogo jest z dodatkami do F-35 Menga. Poza blachami i maskami Eduarda, maskami do RAMów o których pisał wyżej Solo, znalazłem tylko fotel od Kasl Hobby.

 

Zasadniczo to do modelu Menga przydałyby się jedynie dodatki w postaci komór uzbrojenia, bo te zestawowe są raz że ubogie, dwa że dość trudno je zwaloryzować, biorąc pod uwagę jaka tam kotłownia jest w realu.

Kabina czy dysza są zrobione bardzo dobrze, choć ta pierwsza w przypadku KH chyba faktycznie jest troszkę lepiej zdetalowana, co łatwo samemu poprawić w Mengu.

KH jednak znany jest z tego, że w którejś wersji, chyba C, fotel zestawowy nie mieści się w kabinie, tak że ten tego...

Ja bym w tej chwili w ogóle nie myślał o KittyHawku, tylko brał Menga.

To mniej więcej taki wybór jak między F-14A HB i Tamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pytanie a propo kolorów malowania F-35.

FS36170 i FS36270 są poprawne? Bo jest jeszcze Have Glass i farby MRP podają na etykiecie, aby FS36170 używać z Have Glass właśnie.

Co do jaśniejszego koloru to przewinął mi się jeszcze FS36375.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.