Skocz do zawartości

Nowe kalkomanie na Mig-21 ,Mig-29 ,Su-22


em

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy te kalki do Su-22 to w skali 1/72, czy 1/48? Bo wydaję mi się, że w 1/72, w tej cenie 1/48 raczej się nie dostanie, ale wolę się upewnić. Z góry dzięki za odpowiedź. :)
Dojdziesz po numerach seryjnych:

 

ModelMakerDecals kalkomania D32003 MiG-21f-13

ModelMakerDecals kalkomania D48003 MiG-21f-13

ModelMakerDecals kalkomania M72012 Su-22UM-3k

 

Ale fakt, że sprzedawca powinien to bardziej uwidocznić zarówno na stronie jak i na opakowaniach. Trzeba uważać co się zamawia, bo zauważyłem też pomyłki.

 

Np. tu: http://allegro.pl/modelmakerdecals-kalkomania-d32003-mig-21f-13-i3059523305.html

 

Na kalkomanii jest skala 32, ale już na wkładce papierowej 48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest link do sprzedawcy tych kalek, na znanym portalu aukcyjnym
Wystarczy napisać jedno słowo: "allegro", zamiast trzech.

Po co sobie utrudniasz proste rzeczy?

 

Trzeba uważać co się zamawia, bo zauważyłem też pomyłki.

 

Np. tu: http://allegro.pl/modelmakerdecals-kalkomania-d32003-mig-21f-13-i3059523305.html

 

Na kalkomanii jest skala 32, ale już na wkładce papierowej 48.

Jeśli zawartość kalkomanii jest identyczna dla wszystkich skal, to zapewne nie jest to pomyłka.

Po prostu idąc na skróty, wrzucili jedno zdjęcie do aukcji w różnych skalach i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, masz rację.

Pozostaje mieć nadzieję, że jeśli ktoś kaleczki zamówił (w tym ja) nawet jeśli dostanie zestaw z różnymi numerami na instrukcji i kalkomaniach, to te drugie będą we właściwej skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie kalki też niespiesznie ale dotarły konkretnie do MiGa-21Bis i Su-22UM3K w skali 1:72 i powiem tyle że Techmod to nie jest21385928.jpg

30214117.jpg

Numer 9483 nie nadaje się do niczego,orzeł też taki jakiś niewyraźny na końcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać sitodruk.

Sam orzeł chyba idealny też nie jest i nie wiem czy nie odrobinkę za mały (tak przynajmniej wygląda patrząc na ich schemat malowania z facebooka). Brakuje też np. do kompletu podpisów autora malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techmod to nie jest

Numer 9483 nie nadaje się do niczego

orzeł też taki jakiś niewyraźny na końcu...

Naprawdę nic pozytywnego nie ma w tych kalkomaniach?

Czy zgodnie z polską tradycją, lepiej napisać 3 zdania na "minus" niż jedno na "plus"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techmod to nie jest

Numer 9483 nie nadaje się do niczego

orzeł też taki jakiś niewyraźny na końcu...

Naprawdę nic pozytywnego nie ma w tych kalkomaniach?

Czy zgodnie z polską tradycją, lepiej napisać 3 zdania na "minus" niż jedno na "plus"

 

To taka nasza świecka tradycja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.modelarstwo.koszalin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=242&Itemid=1

 

Osoby z Koszalina i okolic zaś mogą osobiście zakupić/zobaczyć kalkomanie w znanym w Koszalinie sklepie modelarskim, czyli w Tęczy.

Dziś tam byłem, to asortyment jest chyba kompletny kalkomanii MODELMAKER DECALS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się w tym wątku nie odzywać, ale po przeczytaniu recenzji musiałem. Taka recenzja jaka wiedza:

np. samolot MiG-21 bis z 9PLM w Zegrzu Pomorskim, który służąc w 31 Bazie w Krzesinach wykonał ostatni lot tego samolotu w Polsce

Pytanie do autora kalek (który jest tu na forum), czy numery boczne są takiej wielkości jak szachownice? Czy paski na deflektorach do 9483 mam sam wyciąć do odpowiedniego kształtu?

9483 ma rażące braki i błędy. I nie mówię tu o jakiś drobnostkach ale rzeczach które widać na zdjęciach z googla.

803 na zdjęciach jakie posiadam z 1 PLM nie miał szachownicy na kadłubie.

Reszty naprawdę nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w Barczacej nie miał 6 szachownic ,ale rok pozniej w Zegrzu mógł miec . Takie rozstrzasanie nic nie da . W/g moich interlokutorow pierwsze 21 w Swidwinie stały kilka miesiecy bez znakow przynaleznosci panstwowej z powodu niesprawnosci radarow Rp-21 na wszystkich egzemplarzach, bo nikt nie chciał ich przyjac na stan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.