Skocz do zawartości

[in-box] F-14A Tomcat // DANGER ZONE // Eduard


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Po niezbyt długim oczekiwaniu na głośny zestaw Eduarda, dosłownie godzinę temu wpadł wreszcie w moje ręce.

Zestaw jest w stylu świetnego Good Morning Da Nang!, więc kto ma tenże, wie czego może oczekiwać po Tomcacie od Eduarda.

Tak więc poniżej mały in-box zestawu.

 

Na początku - pudło.

Wielkie, z cienkiej tektury (nie to co pancerne pudła Hobby Bossa i Trumpetera), ale z ładnym nadrukiem.

Po prostu pudło, więcej nie ma co pisać.

 

01_zps6673ff97.jpg

 

Jako że pudełko jest naprawdę dużo, w środku jest sporo miejsca na wszystko co Eduard dał. Zostało nawet miejsce na pozostałe zakupy jakie zrobiłem w sklepie, a w pozostałej wolnej przestrzeni pewnie zmieściłby się jakiś model w 1/72.

 

Wypraski.

Tutaj nie ma co się produkować, kto widział in-boxa modelu Hobby Bossa, ten wie jak to wygląda. Kto nie wie, to niech sobie poszuka.

Generalnie wszystko jest bardzo solidnie i starannie zapakowane. Wszystkie wypraski są zafoliowane w oryginalne worki HB, te włożone są w kilka worków Eduarda, a te znowu zapakowane w jednym wielki worku.

Tak więc worków w zestawie nie brakuje.

 

02_zps5f0b570d.jpg

 

A to wszystkie wypraski zgromadzone na ograniczonej przestrzeni.

O ile pamiętam, części jest coś około 500, tak?

Sporo klejenia.

 

03_zpscafe45cb.jpg

 

Co poza modelem?

Maski oraz Zoom do kabiny.

Trochę szkoda, że w tym zestawie Eduard nie pokusił się o pasy do foteli z materiału.

 

04_zpsd625fd67.jpg

 

I druga blaszka, z elementami do wyposażenia owiewki i silników. Głównie.

Ubogo trochę, no ale nie po to Eduard sprzedaje Update Set do tego zestawu, żeby za darmo dać wszystko.

 

05_zpse92daf7c.jpg

 

Żywice.

Tutaj jest kilka bardzo przyjemnych niespodzianek.

 

06_zpsb4ac3a16.jpg

 

Zestaw dysz silników.

Jak widać, Eduard bardzo fajnie to rozwiązał. Szczególnie ciekawie wygląda element (nie wiem jak to się nazywa w prawdziwym samolocie), na którym montowana jest turbina (drugi od lewej). Bardzo, bardzo szczegółowa rzecz.

Dodatkowo (żywica pierwsza po prawej) Eduard dodał turbiny wlotów powietrza, jak widać w dwóch wariantach: z otwartymi i zamkniętymi łopatkami.

 

07_zpsf08f6fbe.jpg

 

Na zdjęciu poniżej widać detale elementów silnika. Naprawdę, robi to wrażenie. Piękna robota.

 

08_zpsfa78ed13.jpg

 

Kolejna miła niespodzianka, dodana w woreczku z dyszami: żywiczny chin pod.

 

09_zps5d3d6550.jpg

 

Koła.

Jakże miło, że Eduard zrobił felgi i opony oddzielnie, szkoda że tylko dla głównego podwozia.

Detale opon - no robi to wrażenie.

Tak, to opony Goodyear.

 

11_zpsd025a57a.jpg

 

Fotele.

No wreszcie ktoś wpadł na taki pomysł: oparcie i poduszka zrobione jako osobne elementy, co ułatwić powinno efektowne malowanie tego detalu.

 

10_zps20040aef.jpg

 

Instrukcja.

Podobna do tej do Da Nang.

Kredowy papier, świetna jakość druku, schematy malowania w kolorze.

 

12_zpsdaf2ebdb.jpg

 

Kalkomanie.

Są dwa arkusze. Niestety (albo stety, zależy jak dla kogo), napisów eksploatacyjnych jest tu dużo mniej niż w zestawie z F-4B.

Nie wiem, może Tomcat miał ich w realu mniej niż Phantom, może ktoś to wie.

Jakość kalek: pierwsza liga, nie ma w ogóle co dyskutować.

Jakość wydruku, nasycenie, szczegółowość napisów - po prostu Cartograf.

Pozwoliłem zrobić sobie skany.

 

13_zpsdc014ef4.jpg

 

14_zpsdb38accf.jpg

 

I to tyle.

Bez dwóch zdań - fantastyczny zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Koła.

Jakże miło, że Eduard zrobił felgi i opony oddzielnie, szkoda że tylko dla głównego podwozia.

Detale opon - no robi to wrażenie.

Tak, to opony Goodyear.

 

11_zpsd025a57a.jpg

 

A co jest jeszcze jakies pomocnicze????

Ja tu widze dwa kola do podwozia przedniego I dwa do glownego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, np. w zestawie FighterTown kocurek i tło są zrobione jak oddzielne kalki, więc można samemu pomalować statecznik.

Nie wspomniałem o dużej wadzie tych eduardowskich kalkomanii: nie dali nic na uzbrojenie. Nieładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to jeszcze nie problem, bo to tak znakomitego zestawu i tak dokupię ich zestaw uzbrojenia, w którym są kalkomanie.

W Da Nang tego zrobić nie można, bo uzbrojenie jakie sprzedają do tego zestawu - F-4 Weapon Set (Eduard) - też nie ma kalkomanii.

Ależ nieładnie.

Wszystko wypasione, a kilku głupich napisów i kolorowych paseczków nie potrafią zaprojektować do arkusza kalek.

Szczególnie, że przecież w zestawie Hobby Bossa te kalkomanie do rakiet są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wybierz Sundowners, bo rzadko wystepuje

Jak najbardziej zakończ sufe bo to świetny modelik jest !

 

Ten model to ból w tyłku, ale już wychodzę z nim na prostą.

Skoro dotarłem do malowania, to go skończę.

A spód na razie wychodzi mi bardzo ładnie po zróżnicowaniu koloru bazowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki do Jolly Rogers z Danger Zone to w ogóle jedyne w tej chwili dostępne kalki z tym malowaniem na rynku.

 

To akurat taka sama prawda jak to że Tomcat ma pionowe stateczniki pod kątem prostym...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisu "Temporarily Out of Stock" nie doczytałeś, czy nie umiesz po angielsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo (żywica pierwsza po prawej) Eduard dodał turbiny wlotów powietrza, jak widać w dwóch wariantach: z otwartymi i zamkniętymi łopatkami.

 

07_zpsf08f6fbe.jpg

 

 

Muszę skorygować to co napisałem: to nie są dwie wersje turbiny wlotów powietrza silnika, tylko dwa elementy tegoż.

Według instrukcji obie turbiny montuje się jedna za drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisu "Temporarily Out of Stock" nie doczytałeś, czy nie umiesz po angielsku?

 

A sądzisz, że dlaczego od razu edytowałem swojego posta. Ale Wielki Brat czuwa i momentalnie bierze się do cytowania. Ja po angielsku mogę nie umieć, ale Ty masz problemy ze zrozumieniem wypowiedzi pisanych przez kolegów na forum PO POLSKU, więc nie zaczynaj pisać o "umieniu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.