Skocz do zawartości

Kitty Hawk's 1/48 SH-2G Super Seasprite


Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

No to usiadłem na spokojnie, obejrzałem i porównując sobie do Kamana z nr. 46 - (stan na dziś oczywiście za wyjątkiem tego, że nie ma już na nim smoka).

 

Model bardzo ładny, i w ogóle fantastycznie, że jest To że trochę pomarudze poniżej nie umniejsza mojej radości z tego, że się ukazał, a może i komuś moje uwagi posłużą ;P

 

Kalkomanie Kitty Hawk - są błędy orotograficzne, błędy w ułożeniu niektórych napisów (np. względem znaku radiacji) i kolorze czcionki (napisy boczne przednie czerwone zamiast szare, napis stopień biały zamiast szary).

Untitled_zpsaxzcwu3y.jpg

 

Kolor szarych napisów jest zbyt ciemny, podano zły kolor FS malowania polskiego kamana w instrukcji. W instrukcji są propozycje umieszczenia godła chor. Reka ale trzeba pamiętać na nr. 46 ta grafika występowała przed nalepieniem smoka. Początkowo 46 latał z prawymi drzwiami bez grafiki, ostatnio z diabełkiem. Nie widziałem zdjęć 46 z szarymi napisami na grnych pokrywach które proponuje KH. Generalnie to tam panowie przekładają drzwi, pokrywy pomiędzy śmigłowcami.

 

Wnętrze z tyłu nieco ubogie- jest konsola nawigatora, krzesło i to wszystko. Jeżeli ktoś chce zrobić otwarte drzwi prawe to niestety rzuca się w oczy brak dźwigu, który trzeba sobie dorobić (u mnie pierwsze przymiarki, ale do poprawki będzie...) Jak widać na zdjęciu w KH nie ma miejsca na dźwig - element wybitnie zrobiony pod wersję F, trzeba go będzie nieco przyciąć.

 

20161225_223331_zpsvuyjwjux.jpg

DSC01634_zps0unvdltq.jpg

 

W modelu SH-2G nie ma ławeczki, która za to jest we wcześniejszym - SH-2F... No i brak tylnej szafki z aparaturą.

 

Co ciekawe - w planach (ja mam kopię, może była przeskalowana ;P ) Model Hobby leży tak:

20161225_091504_zps9uj9jkkl.jpg

 

P.S. mała poprawka - wcześniej tu pisałem, że godła też nie było na bocznym pylonie, ale na początku po naklejeniu smoka latał z godłem - poniżej zdjęcie kilka dni przed naklejaniem.

 

DSC06228s_zpsmeu507wk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.