Skocz do zawartości

Kitty Hawk's 1/48 SH-2G Super Seasprite


Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

No nareszcie ! Kitty Hawk wypuścił wersję G Kamana, czyli możemy go zrobić w polskich barwach !

Mam wyjątkowy sentyment do tego śmigłowca bo to mój jeden z pierwszych modeli wykonanych ze starych wyprasek Revella.

http://www.themodellingnews.com/2015/09/kitty-hawks-148-sh-2g-super-seasprite.html

 

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No nareszcie..... Tylko mógłby ktoś kalki do polskich wypuścić bo ponoć KH nie zechciał naszych wydrukować... Najlepiej gdyby to bylo coś a'la IPMS Świdnica w 72 plus smok.

w Martoli sa http://www.martola.com.pl/pl1564/produkty55102/kaman_sh_2g_decal_set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W instrukcjach chińskich modeli takie błędy to standard, oni prawdopodobnie przygotowują instrukcje wpisując napisy w łacińskim alfabecie kompletnie nie rozumiejąc tego co piszą, więc nic dziwnego że im się czasami literka na klawiaturze pomyli, w końcu I jest obok O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..i nikt w tym sztabie nie może zauważyć,że się pisze POLISH a nie POLOSH

 

A mnie zastanawia kiedy wreszcie ktoś mądry zdecyduje by ta dziwaczna i obciachowa praktyka umieszczania na naszym sprzęcie wojskowym ( zwłaszcza latającym) anglojęzycznych napisów zostanie wreszcie zabroniona. Wygląda to tak jakby komuś nasze nazewnictwo jechało "wiochą", że się tak prostacko wyrażę. Przecież Lotnictwo Marynarki Wojennej, Polskie Lotnictwo Morskie itp. nazwy własne nie brzmią dziwnie. Polski język daje bardzo dużo możliwości i w tym zakresie. Nie widziałem by np. Holendrzy na swoich Lynxach umieszczali napis Dutch Navy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia kiedy wreszcie ktoś mądry zdecyduje by ta dziwaczna i obciachowa praktyka umieszczania na naszym sprzęcie wojskowym ( zwłaszcza latającym) anglojęzycznych napisów zostanie wreszcie zabroniona. Wygląda to tak jakby komuś nasze nazewnictwo jechało "wiochą", że się tak prostacko wyrażę. Przecież Lotnictwo Marynarki Wojennej, Polskie Lotnictwo Morskie itp. nazwy własne nie brzmią dziwnie.
Przecież polskie nazwy też tam są, więc najwidzoczniej nikomu to nazewnictwo wiochą nie jedzie. Napisy na śmigłowcach są dwujęzyczne.
Nie widziałem by np. Holendrzy na swoich Lynxach umieszczali napis Dutch Navy...
A ja widziałem duńskie Lynxy, na których wszystkie napisy, łącznie z wielkimi czerwonymi ostrzeżeniami o niebezpieczeństwie, są w języku angielskim i nikomu to chyba nie przeszkadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ale żeś mnie wystraszył tymi zdjęciami

 

Ale jak się na ramki spojrzy to do wersji PL chyba też są elementy.

 

Na 1 rzut oka -jest o niebo lepiej, ale niebieski znaczek na froncie za duży, napisy eksploatacyjne na froncie poukładane inaczej niż w 46 (każdy ma inny układ). brak napisu STOPIEŃ pod przednimi drzwiami (z obu stron), brawa za dostrzeżenie że jest kolor jasny na spodzie, ale dobrze by było, żeby też zaznaczyli, że góra jest ciemnoszara (kamany mają 3-barwne malowanie - 3 odcienie szarości), brak kalki dookoła wyrzutni. Dobrze by było, jakby też dali NIE STAWAĆ NA OTWARTEJ POKRYWIE... na górne pokrywy na czarnym polu i ten napis pod tym NIE OTWIERAĆ PODCZAS PRACY WIRNIKA (tego sobie nie druknę na drukarce ;P), napisów na silniku .. ACCESS i HAND HOLD

Małych szarych drobiazgów nie sprawdzałem, popatrzę wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.