Skocz do zawartości

[in-box] F-14A Tomcat // Tamiya // 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie.

Pojawiają się też pytania: skoro całe skrzydła są z żywicy, to czy jakość detali nie jest gorsza niż w skrzydłach zestawowych? Mam wątpliwości.

No i czy tak duży element żywiczny jak skrzydło z czasem nie będzie się odkształcać?

Ja jednak zostanę przy skrzydłach zestawowych.

Szczególnie że cena tych żywic jest prawie równa cenie samego zestawu TT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Na bank użyli skrzydeł TT jako master, więc nie powinno być różnicy.

 

Nie ma różnic, ale... Co prawda je zamówiłem, bardziej jednak z ciekawości... Patrząc na fotki mam poważne wątpliwości... I jeszcze jedno... W te żywice wpuszczony jest dość gruby drut, który zapobiec ma odkształceniom... W każdym bądź razie za jakieś dwa tygodnie będę miał jasność

 

K48088C_zpsss613sjg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skrzydła dotarły... Tak to mniej więcej wygląda:

 

_DSC0010_zpsh4qoajal.jpg

 

Wrażenie raczej sympatyczne, choć z jednego skrzydła "usztywniacz" w postaci drutu nieco wystaje i czuć go pod palcem, także trzeba będzie nieco papierem popracować:

 

_DSC0013_zpszik7bcbg.jpg

 

Różnic w obrysie ani w podziale blach, czy panelach nie ma, przynajmniej ja ich na tym etapie nie widzę:

 

_DSC0007_zpsmgthjh5m.jpg

 

Czy warto, czy nie warto to już sobie każdy musi sam rozstrzygnąć...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Solo pokazał w inboxie taki mały zestaw kalkomanii - korygującym go nazwał. Niedawno kupiłem tego Tomcata i tych małych kalek nie ma. Co one wnoszą w stosunku do pierwowzoru na dużym arkuszu? Pytam tak z ciekawości bo może być też tak, że producent naniósł poprawki już na dużym arkuszu. No właśnie - jakie poprawki? Czym te kalki się różnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...
5 godzin temu, portalus napisał:

Za model wszechczasów takiego samolotu trzeba zapłacić i tyle. Jeśli kwoty około 300zł +/-10% to drogo to proponuję zmienić skalę.

Albo po prostu poczekać kiedy będzie czas go skleić i wtedy kupić . Drożej nie będzie .

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas to są tysiące, biorąc pod uwagę ile ludzi kupiło ten model w preorderze, półtora roku temu.
Ja osobiście mam już dość czekania na ten model (zdaje się że ma dość poważny/e błąd/y merytoryczne, jak wynika z dyskusji na ARC) - będzie to będzie, a jak nie to nie.
Może na Wielkanoc 2019. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.