Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 2017 - 1:72


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tego nie wiem bo nie używałem Pmaska, ale używałem Montex i klej mi został z masek na szybce.

O podobnych wypadkach z maskami Montexu czytałem wiele razy na forach.

Ja definitywnie darowałem sobie kupowanie masek Montexu, no chyba że usłyszę że już kleju nie zostawiają.

Jak maski to dla mnie jednak tylko Eduard albo New Ware, o tyle lepsze od winylowaych masek Montexu, że są robione z papieru podobnego do taśmy Tamki.

Maski winylowe są stosunkowo sztywne i grube, dla mnie przez to mniej wygodne do układania.

No i ten klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio - nawet ja bym kupił takiego Łosia w 48, pod warunkiem jednak że IBG zrobiłby go dobrze, nie tak jak Karasia czy inne podobne.

Śmieszny już zaczynasz być Miszczu.

To prawdziwy koneser i snafca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Łosiu postępy z wytwarzania B-2A przez Modelcollect mogą wypaść dość blado:

 

20045560_858965410925227_4210581350308740639_o.jpg

19983342_858965324258569_882601824401345765_o.jpg

 

http://www.72news.eu/2017/07/modelcollect-more-and-more-of-b-2-spirit.html

 

Ale info nabiera kolorków po informacji, że już można zamówić model jako preorder.

http://www.modelcollect.com/usaf-b-2a-spirit-stealth-bomber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po roku od zapowiedzi Me-262 jest w Preorder na stronie Airfixa:

https://www.airfix.com/uk-en/shop/new-for-2017/messerschmitt-me-262-a-1a-schwalbe-1-48.html

choć prawdę mówiąc, jeżeli toto co prezentują na fotkach to model testowy i +/- tak to będzie wyglądało, to obawiam się że stary Revell bynajmniej nie przejdzie na emeryturę... obym się miło rozczarował (cena też jest niepokojąca, przy 60 pln jest w pobliżu zdecydowanie subtelniejsze Academy).

Co by z tego modelu nie było to na pewno pozytywne będzie pojawienie się garści aftermarketów do Jaskółek.

 

btw KoPro (już to nowe) kiedyś twardo zapowiadało Mesera 262, chyba początkiem 2016 - ktoś coś wie? słyszał? jest jakaś nadzieja?

 

a ponadto, przerobili też Ju-87B na B2/R2 i też jest w preorderze

https://www.airfix.com/uk-en/shop/new-for-2017/junkers-ju87b-2-r-2-stuka-1-72.html

malowania: pustynne z wężem T6+DP (to samo co w Italeri, imho z błędami w kolorystyce - podają piaskowy RLM79 tymczasem z moich pszeszukiwań wynika że powinien być włoski Giallo Mimetico I) i włoskie. Ogólnie powinno być przyjemnie.

 

pozdr!

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]

btw KoPro (już to nowe) kiedyś twardo zapowiadało Mesera 262, chyba początkiem 2016 - ktoś coś wie? słyszał? jest jakaś nadzieja?

 

a ponadto, przerobili też Ju-87B na B2/R2 i też jest w preorderze

[...] i włoskie. Ogólnie powinno być przyjemnie.

ww

 

KP odpuścił sobie konkurencję z Airfixem, nie wydadzą swojego.

Poza tym do włoskiego malowania Ju-87 dodane będą kokardy RAF, i będzie można sobie zrobić brytyjski ex-włoski zdobyczny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam siebie zacytuję, bo akurat dzień po moim poście sytuacja się zmieniła.

 

KP odpuścił sobie konkurencję z Airfixem, nie wydadzą swojego.

 

Postopend to 2018 is also SIAI 260 and Me-262 I think.

 

Me 262 jest przełożony na 2018

 

Źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na przepak Ił-4T ze Zvezdy, która była w podobnej cenie. Spasowanie nie najgorsze, trochę szpachli będzie potrzebne. Robiłem kiedyś Ił-4 z tego co pamiętam to było bardzo dużo nadlewek zwłaszcza na drobnych elementach i spasowanie kadłuba z centropłatem nienajlepsze. Będzie wymagał większego nakładu pracy, ale jak najbardziej sklejalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prototyp B-2 z Modelcollecta gotowy.

 

 

Nie dopisałeś, że gotowy w 90%.

Tak swoją drogą, to ciekawe czy osoby które zapłaciły x czasu temu za pre-order wyjdą na swoje uwzględniając ówczesny kurs dolara, potencjalny VAT i cło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.