Skocz do zawartości

Su-27 Flanker B - co wybrać?


joles

Rekomendowane odpowiedzi

Krótkie pytanie. Który zestaw najlepszy (ew. który dobry, a który zły) + ew. który zestaw da się względnie ulepszyć dodatkami:

1. Academy 1:48

2. Hobby Boss 1:48

3. Trumpeter 1:32?

 

Szukałem tutaj na forum podobnego wątku, ale nie udało mi się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie. Który zestaw najlepszy (ew. który dobry, a który zły) + ew. który zestaw da się względnie ulepszyć dodatkami:

1. Academy 1:48

2. Hobby Boss 1:48

3. Trumpeter 1:32?

 

Szukałem tutaj na forum podobnego wątku, ale nie udało mi się znaleźć.

 

 

Zestaw Academy jest dość łatwy w budowie ale pozostawia nie jest najlepszej jakosci pod względem odwzorowania szczegółów. Krótko mówiąc nie polecam tego zestawu.

Zestaw HB jest znacznie lepszy więc jeżeli skala 1:48 to HB

 

W kwestii Trumpka to zestaw jest dobrej jakości odwzorowanie detali na podobnym poziomie jak HB w 1:48 można natomiast wykonać model z uchylonymi klapami i slotami, problemem może być wielkość w tej skali model ma 70cm długości.

Zarówno do HB jak i Trumpka dokupisz sporo żywic, blaszek i dodatków więc można naprawdę poszaleć.

Dodam jednak że dodatki żywiczne do Trumpka wymagają sporo przeróbek są kiepsko spasowane z modelem mowa o dodatkach Aires.

 

Ja wybrałbym 1:32 model jest imponujący i daje spore możliwości oczywiście o ile masz dużo miejsca na półce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Academy jest dość łatwy w budowie ale pozostawia nie jest najlepszej jakosci pod względem odwzorowania szczegółów. Krótko mówiąc nie polecam tego zestawu.

Zestaw HB jest znacznie lepszy więc jeżeli skala 1:48 to HB

 

W kwestii Trumpka to zestaw jest dobrej jakości odwzorowanie detali na podobnym poziomie jak HB w 1:48 można natomiast wykonać model z uchylonymi klapami i slotami, problemem może być wielkość w tej skali model ma 70cm długości.

Zarówno do HB jak i Trumpka dokupisz sporo żywic, blaszek i dodatków więc można naprawdę poszaleć.

Dodam jednak że dodatki żywiczne do Trumpka wymagają sporo przeróbek są kiepsko spasowane z modelem mowa o dodatkach Aires.

 

Ja wybrałbym 1:32 model jest imponujący i daje spore możliwości oczywiście o ile masz dużo miejsca na półce.

 

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź Po przejrzeniu inboxów sam doszedłem do wniosku, że Academy musi być trochę ubogi w detalach... Odnośnie Trumpka, to wiem że to gigant, bo już od dłuższego czasu się mu przyglądam, ale myślę, że znalazłoby się jakieś honorowe miejsce ;)

Straszne problemy są z tymi żywicami? Z tego co widzę, to wybór jest prosty - albo to, co daje zestaw, albo Aries

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie jestem fanem żywic i uważam że w większości wypadków to marnie wydane pieniądze. Trzeba się napracować nad tym co ma teoretycznie ulepszać a wymaga często mnóstwa zabiegów i pracy. Na koniec efekt często jest nie wiele lepszy a czasem wręcz niewidoczny zrobisz wnęki w które i tak nie zaglądasz jak model stoi na półce podobnie jest z kokpitem trudno tam zajrzeć nawet w tej skali więc dla mnie szkoda czasu na to badziewie z kilkoma wyjątkami jak np. fotele.

 

Choć z drugiej strony rozumiem że znajdzie się sporo a może nawet i więcej osób które będą przeciwnego zdania.

Wybór drogi każdy musi przemyśleć sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Generalnie zgadzam się z Kolegą w ocenie tych zestawów. Na obronę Academy trzeba jednak dodać, że model ma już ponad 20 lat i w czasach gdy wyszedł był uznawany za całkiem niezły (jak wiadomo dużo słabszy był wówczas dostęp dobrej dokumentacji). Jakoś chyba wszystkie modele Su-27 mają problem z właściwym odwzorowaniem dziobu.

 

Co do żywic to moim zdaniem różne z tym bywa, zależnie od skali, jakości tego co podmieniamy i czym podmieniamy. Choć zgadzam się, że są takie żywice, które potrafią na dłuższy czas zniechęcić do ich stosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.