Skocz do zawartości

Uwagi krytyczne o modelu Karasia IBG


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wlacze się do dyskusji, która momentami była bardzo niekonstrukcyjna

ale do rzeczy

Kolega Spiton rzeczowo podszedł do dyskusji - pokazac, co jest nie tak ale nie po to, żeby pietnowac firme IBG

Bedzie Karas B i dobrze by było, żeby bledy zostały poprawione

ja dopisze jeszcze dwie uwagi

dysze Venturiego odlane razem z kadłubem - niepotrzebnie.

Rozwiazanie Hellera było lepsze

pierścień townenda - jego tylna krawedz nie jest na całym obwodzie rownolegla do pow czołowej

kształt gornych krawedzi " szklarni" - za maly promien

Pozdrawiam

Bravo112

To nie jest krytyka wyrobu firmy IBG Brawo za model

Na razie kupiłem trzy ( bo będzie jeszcze Karas B )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie rozumiem tej fali niczym nie uzasadnionego hejtu w strone kolegi Sebastiana:/

Jak mówiłem ma racje model ibg jest FENOMENALNY ale nie IDEALNY - takie inicjatywy jak kolegi Spitiona moga tylko POMÓC a chyba na tym nam zalezy wszystkim?

Aby Polskie lotnictwo było SZEROKO reprezentowane w modelarstwie redukcyjnym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja.

Jestem po wycinaniu części z ramek. Byłoby lepiej gdyby kanały doprowadzające plastik do form karabinów nie dochodziły w połowie lufy, tylko na jej końcu. Strasznie trudno potem taka lufę odciąć i dostrugać do równa. Ja oczywiście jakoś dałem radem ale melduje, że to problem. Zwłaszcza, ze karabiny są odtworzone w bardzo misterny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli komuś nie pasuje IBG to mam znakomiktą propozycycję 2* https://www.mojehobby.pl/products/PZL-23B-Karas-7986173.html bawcie się dobrze P.S zgadzam się po części, i mam nadzieję że dyskusja będzie otwarta. IBG musi zarabiać, a modelerze swoje wiedzę mają.

I tym wszystkim którzy tylko potrafią miałkać,chciałbym przekazać że jesteśmy w modelarskim niebie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja.

Jestem po wycinaniu części z ramek. Byłoby lepiej gdyby kanały doprowadzające plastik do form karabinów nie dochodziły w połowie lufy, tylko na jej końcu. Strasznie trudno potem taka lufę odciąć i dostrugać do równa. Ja oczywiście jakoś dałem radem ale melduje, że to problem. Zwłaszcza, ze karabiny są odtworzone w bardzo misterny sposób.

 

Myślę że nie ma co ulepszać tego co jest niezłe Postęp jest ogromny ! Ja zaczynałem od 1/144 i nie marudziłem

Karas2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tym wszystkim którzy tylko potrafią miałkać,chciał bym przekazać że jesteśmy w modelarskim niebie

Jesteśmy na schodach do nieba. Schodków sporo po drodze:)PZL 24, 11, 37, 50, ...RWD, LWS, PWS...francuskie importy z lat dwudziestych z moim faworytem Breguet XIX, czy SPAD 61 I 51.

 

Zgadzam się , że dyskusja polegająca na narzekaniu na cenę i ogólną strategię firmy jest bez sensu.

Pojawiło się jednak parę uwag, które panowie z IBG mogliby sobie przedyskutować przy piwku dyskutując o następnym projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dążenie do doskonalenia swoich umiejętności i produktów jest naturalne dla każdego kreatywnego człowieka. I ci prawidłowo odczytają moje intencje . Pozostałych olewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się jednak parę uwag, które panowie z IBG mogliby sobie przedyskutować przy piwku dyskutując o następnym projekcie.

 

Oczywiście że tak. Każdy kto weźmie do ręki ten czy jakikolwiek inny model pomyśli, że to czy tamto mogło by być inaczej zrobione. Każdy ma do tego prawo. Zachwyt nie jest obowiązkowy.

Można marudzić i narzekać

- że klapy nie są osobno i wychylonych nie można zrobić,

- że oszklenie nie jest dzielone i kabiny się nie da otworzyć

- że tablica nie taka,

- że nie ma masek.

.....

.....

- itd.

Na te bóle jest rada, albo się nauczyć i zrobić samemu co się chce - klapy, kabinę, maski i inne pierdoły. Można tez dać zarobić innym co potrafią lub też nie dotykać tematu.

 

Ale pisanie o tym modelu że to "dziadostwo" bo dali jedno malowanie to wyraz prostactwa piszącego. (strona pierwsza, post pierwszy pkt.7). Reszty hejtu nie chce mi się szukać.

Można by pomyśleć, że to nie prostactwo i hejt tylko emocje... ale niestety ostatni

Pozostałych olewam
potwierdza, że to jednak nie emocje. Oby tylko przy tym olewaniu chłopa nie przewiało bo wiosna taka nie ciekawa była.

W sumie to mi to powiewa co kto na temat tego modelu myśli i jak bardzo by się chciał zasłużyć dla polskiego przemysłu modelarskiego. Obawiam się jednak ze Panowie z IBG siądą sobie kiedyś przy piwku i dojdą do wniosku, że nie mają dośc tej "konstruktywnej krytyki" zamiast modeli będą robić następce Fidget Spinnera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga o tym, że jedni mają idealne szkiełko, gdy inni niezbyt dobre (przód gondoli obserwatora ) może wskazywać na problem w procesie produkcji. Sama forma oszklenia kabiny nie jest idealnie wypolerowana i makro pokazało odległość od ideału.

Nieskromnie zauważę, że moje "poprawki " opisane w poprzednich postach byłyby bez wpływu na skomplikowanie formy, chociaż przyznam, że nie mam pojęcia, czy technologicznie wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dopisuje

Jak już wcześniej wspomniałem, to nie jest krytyka modelu Karasia ani firmy IBG !!!

Panowie zrobili dobra robote i ucieszyli caly modelarski swiatek

Po prostu drobne uwagi dotyczące modelu

- popychacze lotek na skrzydle - trochę bez sensu - powinny wygladac , jak w modelu Hellera

wgłębne linie w tym miejscu to trochę nieporozumienie

Oczywiście wszystko można poprawić budując model, ale będzie Karas B i na pewno jeszcze lepszy

Pozdrawiam

Bravo112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że IBG znalazło złoty środek Model jest wykonany naprawdę dobrze i nie kosztuje zbyt wiele !

Pewne rzeczy można poprawić w następnych modelach bez wielkich nakładów, ale np. wersja z otwartą kabiną to już większe koszty.

Mam nadzieję że pojawią się na rynku waloryzacje i każdy sobie dokupi co chce

IBG i tak dokonało tego co przez tyle lat było nie możliwe

Kupię wszystko co wydadzą i to moim zdaniem dla IBG najlepsze podziękowanie

Jak to mówią Sebastian sobie pisze,a karawana jedzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

To znowu ja

Pisze, bo nie daje mi to spokoju

Wiem, ze Karasie juz gotowe, ale..

- popychacze lotek na skrzydle - trochę bez sensu - powinny wygladac , jak w modelu Hellera

wgłębne linie w tym miejscu to trochę nieporozumienie - tak pisalem przed tygodniem

W Monografii Karasia sa plany narysowane przez pana Sikore - wlasnie z dziwnie poprowadzonymi

liniami w miejscu popychaczy. Nie pasuje ani kierunek ani nic

Szkoda, bo kilka stron wczesniej jest zdjecie 2x2 metry na ktorym widac, jak ma to wygladac

Latwe do porawienia, ale jakos tak jestem zly

Pozdrawiam Bravo112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Monografii Karasia sa plany narysowane przez pana Sikore - wlasnie z dziwnie poprowadzonymi

liniami w miejscu popychaczy. Nie pasuje ani kierunek ani nic

Szkoda, bo kilka stron wczesniej jest zdjecie 2x2 metry na ktorym widac, jak ma to wygladac

Latwe do porawienia, ale jakos tak jestem zly

Pozdrawiam Bravo112

 

To ja się uprzejmie pytam jakiego formatu jest ta książka jak tam są zdjęcia 2x2 metry!

 

1486823284_by_Cowsky_500.jpg?1486823284

 

Kingsajz dla każdego!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monografia jest formatu A4

chcialem tylko przez to powiedziec: jak mozna bylo tego zdjecia nie zauwazyc ????

Zreszta podobne ujecie jest na okladce zeszytu nowej serii TBiU : Karas na wystawie w Paryzu

ale trudno - bedziemy wiercic i kleic

Pozdrawiam Bravo112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monografia jest formatu A4

chcialem tylko przez to powiedziec: jak mozna bylo tego zdjecia nie zauwazyc ????

Zreszta podobne ujecie jest na okladce zeszytu nowej serii TBiU : Karas na wystawie w Paryzu

ale trudno - bedziemy wiercic i kleic

Pozdrawiam Bravo112

Projektant Karasia po prostu nie zna się na samolotach. Faktycznie owiewkę napędu lotki zrobił prześmiesznie. Jak napisałeś , poradzimy sobie ,-)) Ale byłoby dobrze, gdyby model na etapie modelu komputerowego trafił do sieci, bo można by kilka takich niepotrzebnych dziwactw wychwycić. Ale i tak jest nieźle.Czy wręcz bardzo dobrze. A co do kosztów większej ramki z otwartym oszkleniem... Z pewnością byłyby to lepiej wydane pieniądze niż 3 wersje podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektant Karasia po prostu nie zna się na samolotach

 

Jakby wszystkie modele w skali 1/72 tak wyglądały to nawet do głowy by mi nie przyszło kleić większe. Jesteś wypaczony przez japońskie zabawki .

Oczywiście zawsze można coś poprawić, przecież niema modeli idealnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektant Karasia po prostu nie zna się na samolotach

 

Jakby wszystkie modele w skali 1/72 tak wyglądały to nawet do głowy by mi nie przyszło kleić większe. Jesteś wypaczony przez japońskie zabawki .

Oczywiście zawsze można coś poprawić, przecież niema modeli idealnych

 

Święte słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopcy, nawet bawi mnie ta wasza misja bronienia za wszelka cene IBG. jest to głupie, ale zabawne. Gdyby bowiem, którys z was wiedział, o czym mówimy( owiewka napędu lotki) i obejrzał sobie model, to pewnie nie napisał by tych wspaniałych strof godnych Reytana. Ja sie tylko zastanawiam skąd pomysł na to głupkowate zachowanie. Ktoś wam pisze instrukcje, czy sami już działacie jak automaty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@spiton daj na luz, nikt nigdy nie wyprodukował modelu idealnego i pewnie długo go jeszcze nie będzie, myślę że wystarczy tych utyskiwań koń jaki jest każdy widzi, jak widać dyskusja zaczyna nabierać niewłaściwy kierunek...

Zamykam do rozpatrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.