Skocz do zawartości

MiG 29 lub F-16 który wybrać?


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ,ale bardzo dawno temu widziałem model w Minireplice , lub w Aero zrobiony przez jakiegoś Czecha ,Nie pamiętam Zdenek jakiś tam .Odsłonięte dysze i silniki zafascynował mnie solidnie i od tej pory mi sie taki marzy ,jednak aby wykonać taki model jestem za slaby w te klocki . Warsztat podciągnąłem ale jeszcze dużo muszę sie uczyć

Marzy mi F-16 ,dobry jest podobno z Tamki ,ale tez nie ma go w sklepie - poczekam

Po wskazówkach Naszych model workowych speców - maja racje -z dobrego zestawu , przy odrobinie wprawy możną zbudować piękny model.

TEGO BĘDĘ SIĘ TRZYMAĆ . Mam jednak troszkę "groszowych" zestawów w 1 : 72 i muszę sie z nimi uporać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci to co już tutaj nie raz powtarzałem: szkoda życia na złe modele.

Nie bój się "psuć" najlepsze zestawy, bo jeśli nawet zepsujesz, to co? Będziesz miał frajdę z budowy dobrego zestawu, unikniesz stresów że coś nie pasuje, albo że coś trzeba przerobić, czy że coś wygląda paskudnie.

Siadasz i robisz świetny model, sama przyjemność i radość, a na koniec i tak wychodzi co wychodzi, bo to przecież wina nie zestawu tylko modelarza (nie jest to przytyk pod Twoim adresem tylko ogólna uwaga).

Szczerze radzę, kup tego MiGa-29 GWH - jeśli nie musi być polski, to może SMT? Niedawno go kupiłem i jest to - jeśli tylko patrzeć na wypraski - małe arcydzieło, a do tego ponoć znakomicie spasowany.

Po prostu robić coś takiego to marzenie.

Co do F-16 to tak, od bodaj 10 lat jest tylko Tamiya i długo, długo nic, choć model nie jest aż tak perfekcyjny jak ten migacz GWH.

Te groszowe zestawy odłóż na inne dni, teraz rób te najlepsze modele i ciesz się modelarstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jureczku, też kiedyś myślałem, jak Ty teraz. Szkoda psuć dobre zestawy. Ale to nie tak. Radość wykonania dobrego zestawu to jest to, co zachęca do modelarstwa. I zgadzam się z Solo, że szkoda życia na złe zestawy. Właśnie na świeżo zrobiłem F-16 z zestawu Tamiya i 'to jest to' :-)

Chcę robić tylko dobre zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sklejam myśliwce z II wojny ale MiG-29 mi się marzy jak i Su-27 w 48.Myślałem o kupieniu tego MiGa z GWH ale w ostatniej Mini Replice jest relacja z budowy i szału nie ma.Za wysokie podwozie główne i złe pylony.Chciałbym model prosto z pudła bez "tony"dodatków.Sory że się wcinam ale nie chciałem zaczynać nowego wątku.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sklejam myśliwce z II wojny ale MiG-29 mi się marzy jak i Su-27 w 48.Myślałem o kupieniu tego MiGa z GWH ale w ostatniej Mini Replice jest relacja z budowy i szału nie ma.Chciałbym model prosto z pudła bez "tony"dodatków.Sory że się wcinam ale nie chciałem zaczynać nowego wątku.

 

 

Ale do modelu G.W.H nie trzeba stosować "tony" dodatków naprawdę fajny model wychodzi prosto z pudła.

Choć zapewne w dużym stopniu zależy to od oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRL jakby co ,to znalazłem ,zarejestrowałem sie i czekam 5 dni, licytuje .

Gra warta świeczki , bo jak dodać cenę dodatków to mam ok 50 euro do przodu

Poczekamy zobaczymy

Kreci mnie to solidnie ,bo robię to pierwszy raz

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj samego modelu, naprawdę nie ma konieczności dokłądania czegoś do tego modelu da się zrobić z pudła naprawdę fajny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ,jest naprawdę bardzo fajny ,a z moimi umiejętnościami powinnem sobie poradzić

Co dziwniejsze niektóre modele są zdecydowanie tańsze niż tu w Niemczech ,chemia również

Np, farba Tamki -23ml. -tutaj 3,75 euro a na portalu z Exito -10 zł .16-tka z Tamki ,tutaj 52 euro ,a na wspomnianej stronie można już kupić od 130 zł

 

Fajnie wyszedł Ci MI-8 ,podobają się fotki na ciemnym tle -- zresztą jak model jest ładnie pomalowany to tło gra mniejsza role

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Jureczku - popatrz jeszcze na portalach ten model MiG'a jest dość popularny i czesto się pojawia na aukcjach, jak nie znajdziesz daj znać na PW ja kupilem hurtowo 7 szt. więc i cenę udało mi się nie co zbić jak by coś jeden moge odstąpić.

 

Poniżej dwa sklejone wersje pudełkowe, antenki, wzmocnienia na końcówkach skrzydeł wszystko zrobione we własnym zakresie.

 

PW8sYiw.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Podpinam się pod temat :-)

 

I4DSdXh.jpg?1

 

A gdybym sobie zamarzył taki zestaw w 48 to wiem, ze 21szy od Edka, 29ty z GWH a 23ci ? Tylko Trumpek robi MFa w 48? I jak z tym modelem, wobec prawie samoskładalnych edkowych i GWHowych MiGów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiG-23 od Trumpka nie jest nie skladalny, da się z tego zestawu zrobić porządny model ale ma trochę niedorubek. W zależności od chęci można wymienić wnęki podwozia na żywiczne, dysze silnika, są żywiczne kokpity bądź blachy Edka. Wloty powietrza są tez do poprawki i są żywiczne zamienniki ale ponoć dopasowanie ich do modelu takze może sprawić trochę problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.