Skocz do zawartości

Kościuszkowski MiG-29 - G.W.H - 1:48 - przewodnik


wojtek 80

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to będzie duże nadużycie, jeśli do polskiego MiGa wsadzę takiego figuranta?

https://www.scalemates.com/kits/1010299-aires-480159-soviet-fighter-pilot-with-ejection-seat-for-su-27-flanker

Niekoniecznie, namaluj mu na ramionach polskie flagi, odpowiednio pomaluj kombinezon i będzie ok

 

I armpatcha "Fulcrum Driver"

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O ile wszyscy jednym głosem mówią ,że Fulcrum GWH jest bardzo dobrym modelem to Eduard ( Academy ) w wersji dwumiejscowej odstaje mocno od sylwetki , szczegółów czy nie ?

Nie wiem czy kupić także , czy poczekać na Fulcruma dwumiejscowego z GWH .

 

Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wszyscy jednym głosem mówią ,że Fulcrum GWH jest bardzo dobrym modelem to Eduard ( Academy ) w wersji dwumiejscowej odstaje mocno od sylwetki , szczegółów czy nie ?

Nie wiem czy kupić także , czy poczekać na Fulcruma dwumiejscowego z GWH .

 

Hello

Cóż, jak narazie to jedyna Szparka Smokera w tej skali. Po zastosowaniu kilku dodatków, oprócz tego co oferuje Eduard, można zbudować całkiem niezły model. Trzeba "posadzić" model bardziej na tył, dodać żywiczne wnęki podwozia i dysze... A wersja UB od GWH... Też chciałbym jej doczekać. Kiedyś napisałem maila do GWH w tej sprawie. Nie odpisali do tej chwili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jak narazie to jedyna Szparka Smokera w tej skali ...

 

No właśnie , chyba kupię jednego i zobaczę na własne oczy . Chyba UB od jednomiejscowym powinien różnić się tylko kabina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko, w UB nie ma stacji radiolokacyjnej wiec nie podwiesisz rakiet R-27, tych największych. Szparka u nasady statecznikow pionowych nie posiada kaset z wyrzutniami pułapek termicznych. Poza tym UB nie różni się od wersji bojowej... A jeszcze UB po modernizacji nie miał przed wiatrochronem anteny IFF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z przekrojami kadłuba w modelach , szłoby wyciachac z academy kabine I wkleić do GWH ?

Tak tylko kombinuje . Kupie tego Eduarda , kościuszkowskiego . Przymierze sam to się dowiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, kiedyś kombinowal teoretycznie coś takiego, ale temat umarł śmiercią naturalną.Zestaw Eduarda do MiGa-29UB ma odbiornik GPS w pierwszej kabinie ale niestety nie ma anteny która w tej wersji była za przednim fotelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dwumiejscowego nie zrobią - odpłynęli już w inne rejony - teraz robią Suki ale głównie dlatego, że to chińskie samoloty teraz już są

Przy ich podziale musieliby zrobić nowy kadłub górę i dół, nie wiem czy 29 jest dla nich na tyle opłacalnym produktem, żeby w to dalej inwestować?

Da się pożenić Academy UB z GWH ale trzeba umieć to zrobić, trochę doświadczenia w dłubaniu się przyda

Jedną taką sztukę widziałem na czeskim forum i wyglądała zacnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWH, jeśli nie zmienili planów pracuje/pracowali nad MiG-29A w 1/32.

Zastanawiam się czy jest mimo wszystko sens robić kolejnego MiGa-29 w 1:32 skoro, mimo lekkich błędów, jest już taki od Trumpka. Mogli by właśnie wypełnić lukę porzadnym MiGiem-29UB w 1:48 bo takiego właśnie brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie retoryczne. Tak jak w przypadku Su-35 KH i GWH... Co do UB w 48 się zgadzam - jest potrzebna. W 32 mam wątpliwości co do kształtu nosa UB Trumpka.

Będę musiał się temu przyjrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przymierzałem do połączenia przodu UB z Eduarda (przepakowane Academy z żywicznym kokpitem dobrej jakości) z kadłubem GWH, ale zrezygnowałem. Duży koszt całego projektu (dwa drogie modele ~450 zł za sam plastik w swoim czasie), bardzo problematyczne połączenie kadłubów (różnice w szerokościach, przekrojach oraz przede wszystkim linii bocznej garba za kabiną) oraz dalej taki składak miałby niepoprawny profil boczny przodu (obwisła przednia część, wypukła część okolicy podwozia). Zostaje też kwestia całkowitego przeszpachlowania części od Academy, dorobienie nowych linii podziału i nitów żeby nie odstawało od kadłuba GWH. Jest to możliwe, ale będzie drogo, ciężko i nie każdy sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ma ktoś może jakieś zdjęcia różnić na wypraskach pomiędzy GWH 4814 a 4811.

Mimo ,że to skala 1/48 to dla mnie i tak istnieje potrzeba użycia okularów. Mam już 4814 i mam wątpliwości czy po zakupie 4811 będę w ogóle coś widział jeśli to tylko jakieś linie podziału.

4811 nie ma pułapek termicznych , czy to jedna poważniejsza wada ?

Pomijamy te dodatki z Army...

 

Pozdrawiam Hello

 

Edit nr 1: czy pylony w 4811 są tak widocznie za krótkie? Jak się postawi oba modele obok siebie , "rzuca się w " oczy ?

Edit nr 2 : niemieckie Fulcrumy miały już GPS zamontowane ale inne . Pytanie do kiedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jakieś zdjęcia różnić na wypraskach pomiędzy GWH 4814 a 4811.

Mimo ,że to skala 1/48 to dla mnie i tak istnieje potrzeba użycia okularów. Mam już 4814 i mam wątpliwości czy po zakupie 4811 będę w ogóle coś widział jeśli to tylko jakieś linie podziału.

4811 nie ma pułapek termicznych , czy to jedna poważniejsza wada ?

Pomijamy te dodatki z Army...

 

Pozdrawiam Hello

 

Edit nr 1: czy pylony w 4811 są tak widocznie za krótkie? Jak się postawi oba modele obok siebie , "rzuca się w " oczy ?

Edit nr 2 : niemieckie Fulcrumy miały już GPS zamontowane ale inne . Pytanie do kiedy ?

O jakie pylony Ci chodzi bo nie bardzo rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja mam pytanie odnośnie kalkomanii White Eagle do migów kościuszkowskich. Mam 3 zestawy i zastanawiam się czy ktoś już miał z nimi do czynienia?

https://24hobby.pl/mobile/pl/p/White-Eagle-48008-MiG-29-Nr-111-Memory-of-fo-pil.M.Feric/4693

Jak one wypadają na tle kalek Model MAKER czy Caracal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki kos za mocno wygięte i inaczej zakończone, w dodatku lewa powinna być ciemna, piórko przy czapce inne niż w oryginale, tyle widać z tego słabego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.