Skocz do zawartości

Kościuszkowski MiG-29 - G.W.H - 1:48 - przewodnik


wojtek 80

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki! Wiem,wiem,pytanie pewnie zadawane trylion razy,ale sumienie nie pozwala inaczej.Chcę zrobić polskiego miga z gwh.Wiem że 9-12, ale nie wiem czy czesny czy późny,a szkoda ewentualnie źle wydać trzy stówy.Za podpowiedz dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Akurat z ModelMakera to niestety do miga bym nie polecał, można podejrzeć na modelu KRLa jaki jest problem z kolorami kalek. Jak chcesz zrobić jakiegoś Miga z Patronem na ogonku to polecam książkę ze Stratusa, można sobie na jej bazie łatwo wyciąć maski i mieć o wiele lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w jakim konkretnym malowaniu kolega wojtek80 chce zrobic swojego Smokera, bo jesli w najnowszym to raczej poza ModelMakerem nie ma innego wyboru co do kalek. I napisy do najnowszego malowania robi tylko ModelMaker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Tak abstra:bip:ąc od dyskusji: jaki jest teraz optymalny patent na wykonanie modelu tej maszyny, z tym białym/szarym herbem?

Pytam bo niedługo być może będę musiał taki model wykonać.

 

Jak rozumiem nie ma potrzeby dobierania koloru kamuflażu do koloru kalkomanii z herbem, bo jego odcień i tak się różni od jasnego koloru kamuflażu.

Kalkomanie ModelMakera nie są najlepsze, z tego co słyszę, a znacznie lepsze (także kolorystycznie) kalki Caracala są niedostępne.

Co do stencilsów to są zdaje się jeszcze kalkomanie Techmodu, ale nie wiem jak dobre.

Innymi słowy - muszę użyć kalek ModelMakera, które mi znacznie pogorszą wygląd modelu, albo szukać Caracala, choć szanse na jego kupienie są pewnie niższe niż 1%.

Kolory kamuflażu można kłaść zgodnie z instrukcją.

Czy dobrze to opisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zetknąłem się i nie jestem pewien czy dałoby się zamówić ten herb, są tam bardzo drobne elementy.

A i tak trzeba kupić kalki z wizerunkami pilotów.

 

Edit: Z tego co widzę to jednak i pilotów dałoby się namalować od masek.

W sumie i herb może dałoby się wyciąć. Mówię naturalnie o 1:48, bo w 1:72 chyba bez profesjonalnego plotera byłoby gorzej.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak abstra:bip:ąc od dyskusji: jaki jest teraz optymalny patent na wykonanie modelu tej maszyny, z tym białym/szarym herbem?

Pytam bo niedługo być może będę musiał taki model wykonać.

 

Jak rozumiem nie ma potrzeby dobierania koloru kamuflażu do koloru kalkomanii z herbem, bo jego odcień i tak się różni od jasnego koloru kamuflażu.

Kalkomanie ModelMakera nie są najlepsze, z tego co słyszę, a znacznie lepsze (także kolorystycznie) kalki Caracala są niedostępne.

Co do stencilsów to są zdaje się jeszcze kalkomanie Techmodu, ale nie wiem jak dobre.

Innymi słowy - muszę użyć kalek ModelMakera, które mi znacznie pogorszą wygląd modelu, albo szukać Caracala, choć szanse na jego kupienie są pewnie niższe niż 1%.

Kolory kamuflażu można kłaść zgodnie z instrukcją.

Czy dobrze to opisałem?

To zależy o które malowanie Ci konkretnie chodzi, bo Caracal robił kalki ale do trzykolorowego kamuflażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maski do kolorowego godła 1:48 na grzbiet Szparki są na allegro. Podejrzewam, że nie ma problemu z wycięciem pod konkretne godło jednokoloreow. Z tego co mnie się wydaje to piloci na statecznikach nie są jakoś cieniowani - pewnie ktoś utalentowany też może zrobić maski. Pewnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie są te maski do wzięcia, jeszcze przez 15 minut, ale tylko do kolorowego, za słabe zdjęcia żeby się zorientować jaka to jakość i czy dałoby radę z tego namalować jednokolorowe.

A może się da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie są te maski do wzięcia, jeszcze przez 15 minut, ale tylko do kolorowego, za słabe zdjęcia żeby się zorientować jaka to jakość i czy dałoby radę z tego namalować jednokolorowe.

A może się da?

Ja mam te maski jak byś chciał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.