Skocz do zawartości

Su-T50


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do osób które zdecydowanie częściej niż ja mają do czynienia z modelami w skali 1:72.

Chcę w najbliższym czasie rozpocząć pracę nad Su-T50 na rynku jest kilka modeli jak rozumiem Revell i Zvezda to tem sam model ale jest jeszcze znacznie droższy HB.

W zasadzie cena nie jest dla mnie wyznacznikiem więc moje pytanie czy model HB jest faktycznie lepszy i wybór powinien paść na HB czy raczej Zvezda Revell.

 

Z góry dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z recenzji wynika, że HB jest wyraźnie lepszy. Ma pełne wyposażenie wnęk podwozia, kanały od wlotów powietrza aż do silników, no i ogólnie lepiej uchwyconą bryłę płatowca. Zvezda/Revell ma też kłopoty w spasowaniu wewnętrznych elementów oraz wlotów powietrza. Podobno HB nie do końca trzyma skalę - jest ciut większy, ale po pierwsze modelu nie mam i nie mierzyłem (inna sprawa, nie wiadomo z czego korzystali krytycy modelu), a po drugie póki proporcje nie są zniekształcone to bym się nie przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Patrząc na zdjęciach na jakość wyprasek HB robi zdecydowanie lepsze wrażenie więc zdecyduję się na tem model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

tu masz małe porównanie obu modeli ZERKNIJ

 

Bez względu na to który wybierzesz, koniecznie zainwestuj w kalki Begemota do tego modelu

 

 

Dzięki za link.

 

Kalki już mam od dawna od nich się zaczęło, jakiś czas wstecz na jednym z konkursów modelarskich w ramach nagrody za model w skali 1:48 otrzymałem między innymi kalki do modelu w skali 1:72 właśnie do Su-T50. Robiąc teraz świąteczne porządki w modelach i dodatkach odnalazłem te kalki i naszła mnie chęć na zrobienie tego modelu.

 

Miałem okazję widzieć na żywo Su-T50 na MAKS'e i zrobił na mnie takie wrażenie że model tego statku powietrznego jest ocztywistą........ą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem ale to zawsze lepiej niż zakładanie kolejnego tematu dotyczącego tego samego samolotu.

 

Panowie ponieważ kompletnie już zwariowałem z kolorami na Su-57 mam pytanie czy może orientujecie się czy w tym samym kamuflażu były Su w odcieniach niebieskich i szarych? jak na fotkach poniżej?

 

5gtSZte.jpg?1JZe8ZRr.jpg?1

 

Do tej pory bylem pewny że tak włąsnie jest ale zobaczyłem na fotkach dokładnie tem sam samolot z tym samymy numerem bocznym który jest i w odcieniach niebieskich i szarych. Dokładniej te szare także mają lekko niebieski odcień więc zacząłem się zastanawiać czy możliwe jest by same zdjęcia tak przekłamywały.

 

Miałem robić tem w kolorach szarych ale teraz nie mam pewności czy to aby nie fikcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Solo, chyba mam noworoczne zacmienie umysłowe - mam nawet te kalki więc zaraz bedę to przeglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba modele tj. Zvezdę i potem zakupiłem HB.

HB jest za duży, za szeroki, za długi w necie są dostępne rysunki T-50 i wymiary także tak z grubsza da się ogarnąć bryłę.

Plusem HB są wloty powietrza, bo ma odtworzone te swoje krzywizny, lepsza kabina, detale itp. jednak widać różnice.

Zvezda jest prostsza , ma skopane wloty powietrza (za niskie) kiepskie (płytkie linie) ale ogólnie lepiej wygląda z bryłą i skalą niż HB.

Ja po zakupie HB miałem poczucie wydania 120 zł w błoto. Będziesz musiał przymknąć oko na niedostatki każdego z zestawu, moj HB skończył w śmietniku i ponownie pewnie zakupię raz jeszcze Zvezdę.

Jeszcze jedna sprawa......te prototypy czy maszyny przedseryjne zostały przebudowane i model będzie już teraz różnił się od pierwowzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

Kupiłem HB - model jest na tyle prosty że już go poskładałem teraz walczę z lakierowaniem silników co w tym wypadku wydaje mi się jeszcze trudniejsze niż w rodzinie Su-27 do tego skala. Zmalowanie silników w takim maleństwie jest naprawdę trudne.

W kwestii wielkości i kształtu faktycznie nie jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te kalki wyglądają lepiej a w zasadzie pełniej i co ważne są lepiej skompletowane.

W poprzednich brak wszystkich wlotów z kratkami, a te czerwone paseczki z liniami przerywanymi są czasem rozłożone na kilka elementów co przy tej skali naprawdę daje w kość mnie położenie tylko tych czerwonych pasków z liniami przerywanymi zajeło 6godzin.

 

Będę musiał jednak nałożyć kilka poprawek bo miejscami zbyt długa praça nad ułożeniem spowodowała przerwania i nierówności.

 

tfysu75.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HB także największy problem ma z wlotami trzeba trochę szpachlować.

Na koniec tematu gotowy model jest juz moim portfolio.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.