Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 2018 - 1/48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

No i pozamiatane w temacie F-14 na długie lata

 

Tylko tak naprawdę czym pozamiata ? Brakiem jakiejkolwiek mechanizacji skrzydeł ? Model, który Tamka miała zastąpić ma prawie 30 lat i tam takie "duperel" były. Do tego walną znowu 400 zeta za zestaw i znowu mamy model dla wybranych... Ja bym tak szybko na AMK nie stawiał krzyżyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak mechanizacji skrzydeł to chyba bodaj jedyna wada tego modelu.

Reszta to po prostu majstersztyk sztuki inżynierskiej.

Jakościowo Tomcat Tamki bije na głowę chyba każdy (strzelam, przecież wszystkich nie widziałem) model w 48. To mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak mechanizacji skrzydeł to chyba bodaj jedyna wada tego modelu.

Reszta to po prostu majstersztyk sztuki inżynierskiej.

Jakościowo Tomcat Tamki bije na głowę chyba każdy (strzelam, przecież wszystkich nie widziałem) model w 48. To mało?

 

Tu akurat bym się nie zgodził co do "majstersztyków" można lepiej i więcej patrz Mosquito w 1/32. Tamka popełnia grzech zaniechania tak samo jak zrobili małego F-16 bieda edition... Mam nadzieję, że doczekamy kiedyś takiego tematu np. F-111 zrobionego na 100% możliwości Tamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No przecież AMK już pokazał zdjęcia, choćby skrzydeł, gdzie linie podziału wyglądają jak rowy melioracyjne, więc tutaj z Tamką ten model nie ma najmniejszych szans.

Owszem, Tamka pewnie dalej nie będzie miała mechanizacja skrzydeł, ale reszta, czyli spasowanie, jakość detali i linii podziału będzie raczej znacznie lepsza niż w modelu AMK.

Gdybym miał obstawiać to AMK wygrać może z Tamką jedynie właśnie mechanizacją skrzydeł i może pokuszą się o lepsze zdetalowanie wnęk podwozia, które w F-14A Tamki były nieco zbyt uproszczone.

Model Tamiya to inna liga niż AMK i nic nie wskazuje na to że AMK może ten dystans zniwelować, szczególnie po tym co pokazał do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak mechanizacji w F-14 Tamiya'i może i boli ale jak dużo modeli Hasegawy było robionych w tej konfiguracji? Kto będzie chciał to zrobi to i tak, bez pomocy zestawu fabrycznego.

Co do ceny - 400 PLN to efekt różnych dodatków typu cło, podatki itp a nie wina producenta. Jak ktoś chce, to może sobie oficjalnie kupić w Japonii (hlj.com), ja za swój model zapłaciłem ok. 250 PLN, oficjalnie, bez żadnych kombinacji, ok 1,5 miesiąca oczekiwania i mogłem się cieszyć świetnym zestawem.

Kleić i bawić się a nie stresować się niepotrzebnie Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena raczej nie ma tu nic do rzeczy, praktycznie każdy azjatycki model można kupić sporo taniej sprowadzając go ze sklepu z Azji, o ile nie trafi się na cło i nie zapłaci VATu (cła na modele nie ma u nas, stawka wciąż jest 0% o ile wiem).

Co do mechanizacji skrzydeł to akurat jest to ważny element, bo niewiele jest piękniejszych rzeczy na świecie niż Tomcat z rozłożonymi skrzydłami i opuszczonymi klapami, stojący na wyrzutni tuż przed startem.

AMK daje dwie wersje skrzydeł i to jest bardzo fajne, to duża zaleta tego modelu, szczególnie gdy pokazali jakie fajne detale odtworzyli na tych skrzydłach.

Gdyby Tamka zrobiła coś podobnego to by pewnie było pozamiatane, ale obstawiam że dadzą dokładnie te same skrzydła co w A, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.