Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 2018 - 1/72


letalin

Rekomendowane odpowiedzi

Od Zvezdy w najbliższym czasie nadchodzi Mi-24P.

 

Potem dodatkowo Su-27UB i rebox Jaka-130 w czerwonym malowaniu demonstracyjnym.

 

755190Yak130redtop.jpg

 

W katalogu jako nowości wspomniane też Mig-15, Ju-88A4 i Su-24MR, ale te modele nie wiem na ile są rzeczywiście nowościami, a nie reboxami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowość od Hase ktorą się jaram jak Arab kursem pilotażu

 

hsge46_0_1516088446.jpg?v=1516088446

hsge46_1_1516088446.jpg?v=1516088446

hsge46_2_1516088446.jpg?v=1516088446

hsge46_3_1516088447.jpg?v=1516088447

hsge46_4_1516088448.jpg?v=1516088448

 

Chyba rozdziewicze sie w kwestii zakupów na HLJ

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozdziewicze sie w kwestii zakupów na HLJ

 

Nie ma strachu, zakupy w HLJ to czysta przyjemność... nie boli

A ile szipping kosztuje? No i glupie pytanie, oczwisc ie paypal akcepted?

 

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paypal jest podstawową formą płatności, a ceny wysyłki zależne od tego ile kupujesz.

Nierejestrowana paczka jest tania, no ale jest nierejestrowana. Zamawiałem tak dwa razy, raz przeszło bez problemu w dwa tygodnie, ale ostatnio złożyłem zamówienie w październiku i po paczce słuch zaginął, aż odnalazła się w styczniu... z powrotem w Japonii. Bardzo możliwe że to przez świąteczny chaos w transporcie.

Rejestrowana przesyłka lotnicza potrafi być ze dwa razy droższa, ale jak się zamawia kilka modeli, to warto dopłacić.

 

To moje październikowe zamówienie to były dwa średniej wielkości modele i maleńka blaszka, łącznej wartości koło 200 złotych, nierejestrowana paczka kosztowała ~30 złotych, a rejestrowana ~60. Jak będziesz zamawiał tylko Lightninga to na Twoim miejscu wziąłbym najtańszą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwukrotnie zamawiałem w hobbysearch, za pierwszym razem na przesyłkę nierejestrowaną czekałem dwa i pół miesiąca, teraz czekam od połowy grudnia na F-14 of Fine Molds. Kiedyś pewno przyjdzie. Generalnie z zakupami tam problemu nie ma absolutnie żadnego, ale trzeba wziąć poprawkę na to, że to Japończycy i kilka dni może potrwać przetwarzanie zamówienia i wysyłka, nawet po wykonaniu przelewu.

 

A co do Su-25 - całkiem niezły jest modeł Art Model, sam niedawno go popełniłem w Czadowym malowaniu. Nie jest może jakiś tani, i z dostępnością w Polsce bywa różnie, ale na pewno najlepsze co jest dostępne w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie wybrałeś transport nie lotniczy.

W przypadku transportu lotniczego przesyłki z Japonii idą zazwyczaj 2-3 tygodnie.

U mnie w zeszły roku szły z HLJ następującą liczbę dni kalendarzowych : 39,16, 32, 20, 26, 24, 14, 14, 21, 22, 16

Wszystko SALem, nierejestrowane podobnej wielkości paczki (1-2 modele).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to mogą być uroki okresu okołoświątecznego, paczka mi idzie od 14 grudnia. Na pewno przyjdzie, tak jak mówię, jak zamawiałem poprzednio to szło około dwóch-dwóch i pół miesiąca z tego co pamiętam. Wszystko SAL, bo tanio, a mi się nie spieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z HLJ.com 28.11.2018 przyszła 15.01.2018, na zamówienie z 28.12.2018 jeszcze czekam. Podobny czas do pierwszego zamówienia miałem z LuckyModels. Swieta i PocztaPolska.

 

https://support.hlj.com/hc/en-us/articles/115001861474-Shipping-Methods-Overview tutaj szczegóły i terminy

 

 

"Measured in business days from the date your package ships. A business day is a week day, excluding Japanese national holidays. 30 business days is six weeks."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Su-25 - całkiem niezły jest modeł Art Model, sam niedawno go popełniłem w Czadowym malowaniu. Nie jest może jakiś tani, i z dostępnością w Polsce bywa różnie, ale na pewno najlepsze co jest dostępne w tej chwili.

 

Dzięki za opinię, model kilka razy obił mi się o oczy ale nie wiedziałem co o nim myśleć. Po wypłacie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Su-25 - całkiem niezły jest modeł Art Model, sam niedawno go popełniłem w Czadowym malowaniu. Nie jest może jakiś tani, i z dostępnością w Polsce bywa różnie, ale na pewno najlepsze co jest dostępne w tej chwili.

 

Dzięki za opinię, model kilka razy obił mi się o oczy ale nie wiedziałem co o nim myśleć. Po wypłacie kupię.

 

Model ma swoje wady, ale ogólnie jest w porządku. Warto go rozszerzyć o blszkę NH Detail, który te najbardziej rażące wady naprawia - płaską tablice przyrządów i płaskie komory podwozia. Uzbrojenie też nie jest najwyższej jakości więc tu też warto spojrzeć na jakieś zamienniki, ale dramatu nie ma. Kalki też wyglądały nieprzekonująco, sam używałem Linden Hill, które bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś coś może o nowym migu - 25RBT od ICM-a ?? według katalogu stona 18-19 jest to 100% new model https://issuu.com/icm2018/docs/catalogue_2018_small_c?e=32447008/57625963 miałem zaczynać swojego MIG-a 25 PD i nie wiem czy nie poczekać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś coś może o nowym migu - 25RBT od ICM-a ?? według katalogu stona 18-19 jest to 100% new model https://issuu.com/icm2018/docs/catalogue_2018_small_c?e=32447008/57625963 miałem zaczynać swojego MIG-a 25 PD i nie wiem czy nie poczekać :/

 

A co stoi na przeszkodzie żeby złożyć MiGa-25PD, a jak się ukaże MiG-25RBT to też go zrobić?

 

Gdyby ktoś chciał zrobić PZL.23B Karaś z innymi oznaczeniami niż przewidział producent to Print Scale wypuściło kalkę:

https://www.martola.com.pl/pl1563/produkty75963/pzl_p_23b_karas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.