Skocz do zawartości

Kalkomania F-16 CJ Block 50 do modelu Tamiya


Mates

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy właściwy wątek, nie znalazłem też jakiegoś dedykowanego tematu.

Ktoś kojarzy jakieś sensowne kalkomanie do Tamkowego F-16 CJ (Block 50)? Mówimy o skali 1:48.

Znalazłem w sieci kalkomanie firmy Crossdelta (za druk odpowiada Cartograf) dla baz lotniczych w Aviano i Osan, ale z informacji jakie wyszukałem, to w tych bazach stacjonują inne wersje F-16 niż ta, co w zestawie Tamki.

Zdaję sobie też sprawę, że w ogóle może być ciężko o zamienniki, ale może ktoś będzie kojarzył coś fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie sprawdzałem, chętnie przejrzę wobec tego.. Pytanie zasadnicze, te kalkomanie Crossdelta, o których pisałem, są podane, że jest to wersja dla F-16C.

Zatem w takim przypadku, jakie są zasadnicze różnice pomiędzy F-16C a F-16CJ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie sprawdzałem, chętnie przejrzę wobec tego.. Pytanie zasadnicze, te kalkomanie Crossdelta, o których pisałem, są podane, że jest to wersja dla F-16C.

Zatem w takim przypadku, jakie są zasadnicze różnice pomiędzy F-16C a F-16CJ?

 

F-16C to mnóstwo różnych wersji F-16.

Ważny jest Block.

CJ to Block 50 (i Block 52) i do tego specjalna wersja tego blocka, z okablowaniem i chyba awioniką do uzbrojenia przeciwradarowego.

Generalnie chyba każdy F-16CJ to F-16C Block 50/52, ale nie każdy F-16C Block 50/52 to F-16CJ.

W skrócie ważne jest to, że CJ może przenosić rakiety AGM-88 HARM II i stare AGM-45 SHRIKE, oraz zasobnik HTS.

 

Kalki które Ci podałem to kalki właśnie do maszyn zwalczających wrogie wyrzutnie rakiet i radary, czyli do tzw. misji SEAD, choć - uwaga - nie wszystkie maszyny w tym zestawie to Block 50, żeby było trudniej, bo jest też kilka maszyn Block 52.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje.

Właściwie jakiegoś zamiennika dla Tamkowej kalkomanii szukam dlatego, ze coś mam uraz do ich kalkomanii.

W ostatnim modelu Tamki, jaki sklejaniem, czyli Mosquito, kalka różnie reagowała na płyny. Z F-16 w skali 1/72 też mam jakieś dziwne wrażenia. W jednych miejscach współpracowała dobrze, w innych tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie jakiegoś zamiennika dla Tamkowej kalkomanii szukam dlatego, ze coś mam uraz do ich kalkomanii.

W ostatnim modelu Tamki, jaki sklejaniem, czyli Mosquito, kalka różnie reagowała na płyny. Z F-16 w skali 1/72 też mam jakieś dziwne wrażenia. W jednych miejscach współpracowała dobrze, w innych tragicznie.

 

Z moich doświadczeń wynika, że kalki Tamki nie są aż takie najgorsze , choć te starsze bywały dość grubawe. Oczywiście różnie to może wyglądać w poszczególnych modelach. Jak się da to warto zamienić na jakieś aftermarketowe, choć dobre kalki tanie nigdy nie są.

 

stare AGM-45 SHRIKE

 

Operacyjne 16-tki CJ SHRIKE już nie przenosiły, akurat jak wchodziły służby ten pocisk był już wycofywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.