Skocz do zawartości

PZL 37 Łoś, IBG 1/72


MiCK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kurczę, w ogóle nie planuję tego kupować, ale...

W dzieciństwie tłukłem seriami takie plastikowe Łosie, malutkie, chyba 1:144, zielone jak trawa.

Znalazłem w sieci zdjęcia, chyba było to takie coś:

 

201203230015.jpg

 

A w środku:

 

201203230016.jpg

 

Siła sentymentu, nie wiem czy się oprę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzieciństwie tłukłem seriami takie plastikowe Łosie, malutkie, chyba 1:144, zielone jak trawa.

... A potem wojny w piaskownicy całych eskadr tychże Łosi i podobnych im Spitfire-ów, wspomaganych "na lądzie" kompaniami odpustowych T-34 w najbardziej fantazyjnych kolorach...

Siła sentymentu

Pane Havranek, to se navrati!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I wreszcie są fotki ,, Łosia''od IBG Wygląda to bardzo ,bardzo dobrze ;o) Najbardziej oczekiwanym model ,,naszych ''czasów :P został odtajniony :idea:

Nie wiem jak tam inni ,ale ja już wiem co kupię podczas kolejnej wizyty w sklepie ;o)

 

33308695_175327466485303_8899104046116241408_n.jpg?_nc_cat=0&oh=900534aa475019a59641394cc3652532&oe=5B935BE9

33298743_175327496485300_5355538353678712832_n.jpg?_nc_cat=0&oh=a766aedeed437aa4abe1e3b6cb63247f&oe=5B85DC52

33376998_175326976485352_3996879841054949376_n.jpg?_nc_cat=0&oh=4c1afb578988a9ec6f95bac6a3524c04&oe=5B8009BB

33232481_175326973152019_1090533097427959808_n.jpg?_nc_cat=0&oh=807c84af5e7ddfda1a7132e18119bc5a&oe=5B7F121A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rowy...Mam nadzieje, że tylko wyglądają na głębsze od Karasiowych, które było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak czekam na czeskiego Łosia z Fly.

Sloty skopane, osłona dolnego stanowiska strzeleckiego skopana, osłony silnika skopane... Tylko rowy bardzo wydatne i jak kto lubi głębokie linie podziału, to będzie miał ucztę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko rowy bardzo wydatne i jak kto lubi głębokie linie podziału, to będzie miał ucztę:)

 

Głębokie linie podziału to dobra rzecz, złe są zbyt płytkie i przede wszystkim zbyt szerokie.

Nie ma za głębokich linii podziału, to zawsze jest dobre.

W tym Łosiu linie są nie dość że bardzo szerokie, to sprawiają wrażenie dość płytkich, czyli washowanie może być trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko rowy bardzo wydatne i jak kto lubi głębokie linie podziału, to będzie miał ucztę:)

 

Głębokie linie podziału to dobra rzecz, złe są zbyt płytkie i przede wszystkim zbyt szerokie.

Nie ma za głębokich linii podziału, to zawsze jest dobre.

W tym Łosiu linie są nie dość że bardzo szerokie, to sprawiają wrażenie dość płytkich, czyli washowanie może być trudne.

 

W Łosiu każda linia będzie za głęboka:)

xLxlaKK.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szeroka raczej.

Łoś miał blachy nitowane przeważnie na zakładkę. Był schodek grubości blachy. Poza liniami slotów, klap i lotek niemal każda linia jest za głęboka i za szeroka. Można od biedy zakceptować taki styl, że ryje się po wszystkich liniach podziału blach, ale ja naiwnie wierzyłem, że komuś się zechce zrobić model mniej mainstreamowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszecie, Najbardziej oczekiwany model XIX wieku. A tu taka trochę pańszczyzna. Widać, że autor tym razem wziął do ręki plany, ale nic więcej. Zero serca i wiedzy o tym jak wygląda samolot... Sloty i osłona stanowiska dolnego strzelca, pokazują, że autor modelu nie bardzo rozumie, że samolot żeby fajnie latać, musi być maszyna Jak najbardziej gładką. I kto teraz będzie piłował te sloty ?? No ja pewnie będę ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie przypominają obecnego Airfixa, więc do tragedii jest tutaj daleko.

Dla jakichś 90% samolotów które sklejamy, każde linie będą za duże... zawsze można odpuścić sobie washa.

Linie podziału Airfixa to też jest tragedia. Moim zdaniem projektant zupełnie nie miał pomysłu na przedstawienie powierzchni płatowca, a przecież to jest to co widać !!! I nie mając tej koncepcji porył wszystko wielkim rylcem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że linie podziału blach to zawsze będzie jakiś kompromis pomiędzy "efektownością" a realizmem, ale te są zwyczajnie słabe, zwłaszcza jak na model z 2018 roku. Nie można było tego zrobić na miarę nowych modeli Eduarda?

Chociaż ja w sumie i tak tego Łosia kleić nie zamierzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.