Teraz jest Cz cze 21 2018, 22:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowości lotnicze 2018 - 1/72
PostNapisane: Pt maja 25 2018, 22:45 

Greif napisał(a):
I najczęściej mylne pojęcie że projektant to modelarz i maniak. Gość projektując ma w nosie czy to Łoś czy obudowa ekspresu do kawy. Jakie materiały, taki model, a że ktos nie dopatrzył lub nie dopilnuje jest jak jest, podobne kłopoty wyszly z tankietką... I fachowców do konsultacji nie brak i oryginał zachowany a w modelu babole ...
I będzie jak zawsze: weźmiesz 3 i zrobi się jeden tip top ;)
Nie ma się co napinać...

Dla tego tak mało jest modeli robionych naprawdę z serca. Wystarczy zebrać ludzi którzy potrafią, sa pasjonatami, to sa ogarnięcie pod względem zrozumienia technologii. I tyle. To jest w sumie proste.

Tytuł: Re: Nowości lotnicze 2018 - 1/72
PostNapisane: Pt maja 25 2018, 23:05 

To jak ktoś będzie zbierał taką ekipę, to zgłaszam swoją kandydaturę :D Do obojętnie którego etapu :lajkonik: :D

Obrazek Na warsztacie: B-25J Mitchell 1:72F4U-1A Corsair 1:48

Tytuł: Re: PZL 37 Łoś, IBG 1/72
PostNapisane: Pt maja 25 2018, 23:43 

Coż pozostaje mieć nadzieję, że któryś z b.bogatych Polaków zmontuje ekipę takich amatorów-fanatyków i tak zachwyci sklejaczy jak Peter Jackson zrobił tworzac Wingnuts Wings. Też z pomocą chińskich narzędziowców, ale z daleko lepszym nadzorem.
Od razu bym tam zatrudnił Bagdana Stanka, który ma zacięcie do badania konstrukcji Łosia, co na nPWM można śledzić.

PostNapisane: So maja 26 2018, 2:39 
Administrator

@spiton bo to ma przynosić kasę, nie było, nie ma i pewnie jeszcze jakiś czas nie będzie modelu idealnego, owszem możliwości stworzenia obecnie takowego są, wystarczy model w formie 3D jako open source- gdzie każdy może nanieść poprawki i można by pozyskać ideał ale... ;)
kasa musi się zgadzać a taka koncepcja tutaj nie pasuje bo zajmuje czas.
Także jest jak jest należy się cieszyć że po 30 latach jest coś nowego i nie marudzić, to tak jak z modelami Tamiya, są łatwe do złożenia dla nastolatka mają czasem jakieś błędy i każdy "redukcyjny" modelarz poprawia je na własną rękę, ale mają tą zaletę że można je złożyć na "ślinę" i dlatego się sprzedają, tutaj myślę że będzie podobnie, ładne szkło + poprawność montażowa wygra z "drobnymi" uchybieniami ;)
Oby IBG "posłuchało" w następnych projektach a będzie całkiem fajnie bo "chińczyk" nie musi się znać ;)
Pozdro

PostNapisane: So maja 26 2018, 2:58 

Greif napisał(a):
@spiton bo to ma przynosić kasę, nie było, nie ma i pewnie jeszcze jakiś czas nie będzie modelu idealnego, owszem możliwości stworzenia obecnie takowego są, wystarczy model w formie 3D jako open source- gdzie każdy może nanieść poprawki i można by pozyskać ideał ale... ;)
kasa musi się zgadzać a taka koncepcja tutaj nie pasuje bo zajmuje czas.
Także jest jak jest należy się cieszyć że po 30 latach jest coś nowego i nie marudzić, to tak jak z modelami Tamiya, są łatwe do złożenia dla nastolatka mają czasem jakieś błędy i każdy "redukcyjny" modelarz poprawia je na własną rękę, ale mają tą zaletę że można je złożyć na "ślinę" i dlatego się sprzedają, tutaj myślę że będzie podobnie, ładne szkło + poprawność montażowa wygra z "drobnymi" uchybieniami ;)
Oby IBG "posłuchało" w następnych projektach a będzie całkiem fajnie bo "chińczyk" nie musi się znać ;)
Pozdro

rozumiem, że recepta na kasę, jest zrobienie słabego modelu....I mam sie cieszyć...Bo ktoś raczył coś zrobić... Bede się cieszył TYLKO wtedy, jak zrobi to przyzwoicie.

PostNapisane: So maja 26 2018, 3:35 

Cóż , potknięcie jest delikatnym słowem w tym przypadku .
Przez takie " linie " podziału odechciało mi się absolutnie nawet oglądać pudełka modeli Airfix'a.
Jest 2018 rok - takie wykończenie powierzchni może tylko tłumaczyć kierunek sprzedaży na półce w Biedronce .
Szkoda . Nie ma co się obrażać na krytykę . Sam czekam na samoloty i inne w 1/48 z IBG .
Chyba mi pozostanie zrobić modele od podstaw w innej skali .

PostNapisane: So maja 26 2018, 10:19 

Witam,
może ktoś z Szanownych Kolegów orientuje się czy istnieje możliwość zakupu tego modelu na prapremierze?

Tytuł: Re: PZL 37 Łoś, IBG 1:72 2
PostNapisane: So maja 26 2018, 13:51 

spiton napisał(a):
...
Co do pokazywania renderów za kilkadziesiąt tysięcy... bez jaj, jestem architektem, i dobrze wiem, że nikt nie ukradnie modelu mając renderki. Tak, że nie ma obawy, jest to bespieczna sytuacja, jedynie konkurencja moze się zorientowac jak wysoko ustawiona jest poprzeczka, co nie jest niczym złym, bo mobilizuje obie strony. Model IBG jest duzo ambitniejszy od FLY, jak widac, szkoda, że te błedy , o których napisałem Ja i inni uzytkownicy forum trochę zniszczą generalnie niezły produkt, ale jak to jestescie w stanie poprawić , to będzie super.

Źle zrozumiałem twój poprzedni post odnośnie udostępniania. Mój błąd.

Patrząc na model Karasia oraz modle pancerki myślę, że te wypraski to mogą być pierwsze próby z form, bo jak pisałem wcześniej - termin gonił. Dodając dwa do dwóch przypuszczam, że produkt finalny będzie o wiele lepszy. Wystarczy porównać stopień zdetalowania (osobne lotki, klapy, stery, pełna komora bombowa itp) aby stwierdzić, że produkt finalny miał być lepszy od Karasia i nie wierzę by IBG skopało model na finiszu (narzędziownia). Nie chce mi się też wierzyć by ktoś zmieniał wielkość linii podział po tym jak w Karasiu były ok, po prostu takich rzeczy się nie robi.

letalin napisał(a):
Coż pozostaje mieć nadzieję, że któryś z b.bogatych Polaków zmontuje ekipę takich amatorów-fanatyków i tak zachwyci sklejaczy jak Peter Jackson zrobił tworzac Wingnuts Wings. Też z pomocą chińskich narzędziowców, ale z daleko lepszym nadzorem.

Myślisz, że polscy narzędziowcy zrobiliby lepiej?

Co do ekipy amatorów fanatyków, każda firma modelarska zapłaciłaby dobrą kasę za taki idealny projekt. Więc na co czekać zbierajmy ekipę. @Spiton jest architektem więc powinien ogarnąć plany w jakimś rozsądnym formacie, Ja rysuję w 3D (nie mylić z rysowaniem w 3d studio max i pokrewnych bo te programy do rysowania modeli się raczej nie nadają) ... zostało jeszcze kilka wolnych miejsc :)

PostNapisane: So maja 26 2018, 16:55 

Na stronie : https://www.facebook.com/HatakaHobby/?hc_ref=ARRXKSBNd_hHistRE_oFV3_rVwvx4_Du2ujaey833gMEef2SAEC8Sjzx5AK5rVKx2B8&fref=nf
trochę zdjęć z prezentacji modelu, w tym również zdjęć ramek.
Pzdr.
Jaro

Na tapecie:
Martin T-4M - 1-72 Ardpol czyli "Yellow Wings cz. 5"
Curtiss F-11C-2 -1:72 - RS Models czyli "Yellow wings cz.7"
Curtiss BF2C-1 -1:72 - Special Hobby czyli "Yellow wings cz.6"
McDonnell F-2H-2 Banshee - 1:72 Sword, czyli: "Dark See Blue"
PZL P.7A - 1:72 Arma Hobby
--------
Hangar

Tytuł: Re: PZL 37 Łoś, IBG 1:72 2
PostNapisane: So maja 26 2018, 19:24 

Ekipa amatorów-fanatyków to bardzo dobry pomysł, nikt chyba do tej pory takiej współpracy nie zrealizował. Dziwię się, że nie wykorzystuje się potencjału grupy w takich projektach. Zamknięty wątek dla chętnych i zweryfikowanych, zobowiązanie do dyskrecji i wszystkie błędy wychwycone w fazie projektu. Uniknięcie kosztów poprawek warte takiego eksperymentu.

Ostatnio edytowano So maja 26 2018, 19:34 przez letalin, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: So maja 26 2018, 19:34 

hehe ale dym....

PostNapisane: So maja 26 2018, 20:08 

To ja się jeszcze spytam, co to jest za wiatrak, w tych silnikach ???

PostNapisane: So maja 26 2018, 20:45 

letalin napisał(a):
Ekipa amatorów-fanatyków to bardzo dobry pomysł, nikt chyba do tej pory takiej współpracy nie zrealizował. Dziwię się, że nie wykorzystuje się potencjału grupy w takich projektach. Zamknięty wątek dla chętnych i zweryfikowanych, zobowiązanie do dyskrecji i wszystkie błędy wychwycone w fazie projektu. Uniknięcie kosztów poprawek warte takiego eksperymentu.

Jak to nie zorganizował. Taka grupa, może nie amatorów, ale fanatyków już istnieje. Wydaje mi się, że Arma Hobby powstała właśnie z chęci realizowania pasji.
Oczywiście tradycyjnie spotkała się z bardzo "ciepłym"(podkreślam, że ciepłym jest w cudzysłowiu) niektórych(patrz tematyka P.7 i P.11). Ale też ma sporą rzesze oddanych fanów, także wydaje mi się że przy dobrym wspraciu zrobią Wam kiedyś i Żubra. Po co odkrywać koło na nowo, jak wystarczy się tylko dogadać, a adres mailowy jest na stronie Arma Hobby.

Pzdr.
Jaro

Na tapecie:
Martin T-4M - 1-72 Ardpol czyli "Yellow Wings cz. 5"
Curtiss F-11C-2 -1:72 - RS Models czyli "Yellow wings cz.7"
Curtiss BF2C-1 -1:72 - Special Hobby czyli "Yellow wings cz.6"
McDonnell F-2H-2 Banshee - 1:72 Sword, czyli: "Dark See Blue"
PZL P.7A - 1:72 Arma Hobby
--------
Hangar

PostNapisane: So maja 26 2018, 21:45 

Arma Hobby jest faktycznie bardziej modelarska. Czekamy na Łosia z AH;)

PostNapisane: So maja 26 2018, 22:02 

spiton napisał(a):
To ja się jeszcze spytam, co to jest za wiatrak, w tych silnikach ???

Obrazek

Pewne podobieństwo widzę :lol:

Obrazek

Ciekawa koncepcja , modelarze powinni robić modele :lol: Nie mam nic przeciwko :lol:
Pianiści powinni robić pianina !
A policjanci pały :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

REGULAMIN FORUM