Skocz do zawartości

B-17 - ale który w 1:72


dzidas71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się poważnie, by porządnie wykonać bombowiec B17, wersja jeszcze nie wybrana, skala 1:72. Kiedyś popełniłem Academy, ale to była "orka na ugorze". Wiem,że teraz najlepsze opinie mają Revell i Airfix. Ale pytanie brzmi - który lepszy ? Zależy mi przede wszystkim na spasowaniu i nie uciążliwej obróbce. Wierność oryginału też jest ważna, natomiast pudełkowe zdetalowanie już mniej, bo biorę pod uwagę dodatki, np blachy. Czy jest ktoś, kto dobrze zna temat i mógłby podpowiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swój grosik.

Na targach modelarskich w Lipsku, na stoisku Revella w gablocie z nowościami widziałem sklejoną B-17.

Odrzuciło mnie.

Cygaro z grubymi liniami podziałowymi. Moją negatywną uwagę zwrócił wachlarz linii na nosie, co moim zdaniem oszpeca ten model.

 

Było to co prawda jeszcze przed zmasowaną ofensywą Airfixa z nowościami przeoranymi jak B-17 Revella, więc może teraz moja zgwałcona percepcja by to zaakceptowała?

 

Niech odezwą się Ci, którzy mają modele w pawlaczach!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie kompletne kalki z Airfixowej B-17 (są oznaczenia do obu malowań, brak jednej gwiazdy na skrzydło i części napisów eksploatacyjnych) oraz z zestawu Lifelike Decals nr kat. 72-014 (brak gwiazd i oznaczeń dla czarnej Tondalayo, jeden z trójkątów do innego malowania jest pocięty, ale to łatwo samemu namalować) oraz plastikowe karabiny, osłony silników i turbosprężarki z zestawu Airfixa i żywiczne koła podwozia głównego i silniki od Eduarda. Sprzedam za 50 zł plus wysyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie kompletne kalki z Airfixowej B-17 (są oznaczenia do obu malowań, brak jednej gwiazdy na skrzydło i części napisów eksploatacyjnych) oraz z zestawu Lifelike Decals nr kat. 72-014 (brak gwiazd i oznaczeń dla czarnej Tondalayo, jeden z trójkątów do innego malowania jest pocięty, ale to łatwo samemu namalować) oraz plastikowe karabiny, osłony silników i turbosprężarki z zestawu Airfixa i żywiczne koła podwozia głównego i silniki od Eduarda. Sprzedam za 50 zł plus wysyłka.

PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.