Skocz do zawartości

Kinetic 48076 F-16 C/D Polish Air Force TIGER MEET 2013/14


19robi88

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie Kinetic rzucił taki oto zestaw

25257_rd.jpg

 

https://www.mojehobby.pl/products/F-16-C-D-Polish-Air-Force-TIGER-MEET-2013-14.html

 

Bardzo mi sie podoba to malowanie i chciał bym go zakupić tylko pytanie jak ma się z jakością ten model sklejalne czy badziew ? Nie chce odpowiedzi ze Tamyia najlepsza mam Tamke f-16C/N Agressora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy wydatek masz za sobą, bo F-16C/N Aggressor który już masz, zawiera w zestawie wszystkie wypraski potrzebne do zbudowania wersji Block 52.

Musisz jedynie zerkać na instrukcję F-16C Thunderbirds Tamki, żeby skleić właściwą wersję, czyli Block 52, bo w instrukcji do Aggressora nie ma takiej opcji (tam jest do zrobienia tylko Block 32 i 42, a one się trochę różnią od 52).

 

Co do dodatków :

- zbiorniki konforemne - te trochę trudniej dostać, ale jeszcze są, choć w tym wypadku za granicą

- podstawa statecznika, klapa podwozia i antenki

- kalkomanie.

 

Opcjonalnie możesz jeszcze poszukać ładnych kół Wheelianta, ale to już by był dodatek, bo koła w zestawie są prawidłowe.

 

I to w zasadzie tyle, wspomniane zestawy konwersacyjne załatwiają sprawę i można z tego zrobić polskiego Jastrzębia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd czy nie , to jeszcze nic . Mam F-16C z Tamiyi , tylko C . Tak jakoś jeszcze nie pomyślałem o wersji D przy zakupach.

I teraz przyznam się , że w ogóle nie zamierzałem przez całe modelarskie życie wątpić w brak wersji D 1/48 w ofercie Tamiyi .

Ale wpadka .

I co teraz - chyba Kinetic , obie wersje muszą być spod jednej " prasy ".

A Hasegawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karambolis robił chyba F-16 z Hasegawy , trzeba poczytać .

No ale w sumie ten Kinetic chyba nie jest taki tragiczny . Te trochę szpachli to się znajdzie jeszcze.

Dla mnie najważniejsze jest i zniechęcająco bardzo - jedynie zakup wszelkich (nie)potrzebnych dodatkow dla zrobienia Jastrzębia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógł bys pomóc mi w doborze zestawu Tamyia który najlepiej wybrac ? kalkomani nie bardzo widze a te zywice z Attack Squardon raczej nie dostepne juz

Jak się pospieszysz to zestaw do F-16 Army kupisz jeszcze w Mojehobby. Ja tydzień temu tam go jeszcze kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak panowie dzięki za rady tak jak pisałem interesuje mnie wersja D czyli zostaje zakup kinetica i nie bede musiał juz kombinowac z tymi dodatkami kalkami itp. A co do mojego Agessora kupiłem go poto zeby zrobic takie malowanie nie po to zeby go przerabiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy ktoś ma porównanie jak się mają kolorystycznie i jakościowo kalkomanie do polskiego F-16 od Techmodu i od Model Makera. W sensie, trzymał je w ręku? Chodzi głównie o wszelkie stencile. Które zasługują na większą uwagę w kontekście kupna w połączeniu kalek bądź masek do wersji naszego F-16 Tiger Demo Team?

 

Z Techmodem miałem do czynienia raz i byłem średnio zadowolony, Model Maker na Mig-29 siadał bardzo elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.