Skocz do zawartości

Stug IV - Revell 1/72


ams

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Oto Stug IV. Kupując ten model przez internet byłem pewien, że marka REVELL coś znaczy... nic bardziej mylnego. To co znalazłem w pudełku sprawiło, że "zapłakałem". Nie będę się za bardzo rozpisywał na temat modelu, jedynie ewentualnym kupującym powiem, lepiej go nie mieć niż kupić!

 

Najważniejsze z przeróbek aby to coś przypominało Stug'a IV: przedział załogi odcięty i podwyższony o mniej więcej 2mm (piszę mniej więcej, bo dopasowywałem wysokość do rysunku, więc nie mierzyłem zbyt dokładnie, zupełnie nowe koła, nowe rusztowania do "Schutzen", obrys tylnej płyty silnikowej (tej z haczykami do zaczepiania lin hol...) i wiele innych :c)))

 

Malowany Tamiya, inna chemia Mig i AK

 

Co wyszło - oceńcie sami.

Pozdrawiam

 

y4zustH.jpg

 

Vddv7lC.jpg

 

MHfviCg.jpg

 

SNRcfXe.jpg

 

BP0slvC.jpg

 

6PMFJPs.jpg

 

mfjgTnD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Oto Stug IV. Kupując ten model przez internet byłem pewien, że marka REVELL coś znaczy... nic bardziej mylnego. To co znalazłem w pudełku sprawiło, że "zapłakałem". Nie będę się za bardzo rozpisywał na temat modelu, jedynie ewentualnym kupującym powiem, lepiej go nie mieć niż kupić!

 

Zgadzam się w 100%. U mnie leży i czeka na lepsze czasy

Podziwiam wkład pracy i efekt końcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to przepak po starym Matchboxie, poszli na łatwiznę , najlepiej zawsze sprawdzić u Henka co jest w pudełku pozdrawiam OLO.

Swojego uzbroiłem w koła i gąski od IV H albo J Revlla nim jeszcze Dragon wydał swojego stuga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczę się i podziwiam umiejętności.

Mnie czeka walka z figurynkami dla kończonej pracy i zazdrośnie oglądam Twoje, może zrobisz warsztat z malowania tak ładnych "homo sapiens-ów"?

Według starej taryfy ocen, piątka z plusem

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się z pozytywnego odbioru modelu... bo napracowałem się nad skurczybykiem

Witam, figurki były w zestawie czy odkupione osobno?

Figurki to totalna mieszanka z własnoręcznie robionych kopi. Głowy, ramiona, tułowie, a nawet dłonie... wymieszane :c) (D-Day, Mig i sam nie wiem co tam jeszcze...)

 

może zrobisz warsztat z malowania tak ładnych "homo sapiens-ów"?

Może kiedyś zrobię mały warsztacik, ale u mnie to zwykle tak, że modelowanie to poryw chwili i brak konkretnie zaplanowanych działań. Więc taki warsztat byłby raczej chaotyczny. Służę jednak radą co do doboru kolorów i techniki... choć dali pan daleko mi do nauczyciela :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako praktykujący składacz skali 72 (choć wiem, na forum tego nie ujawniam zbytnio), stwierdzić muszę, że świetne modele robisz w królewskiej skali. Jedyny minus to stosunkowo małe zróżnicowanie powierzchni "chemikaliami".

Poza tym model na b wysokim poziomie, podobnie jak poprzedni Pzjg.

 

Kolejny raz pięknie wykonany kamuflaż, bo niektórzy pewnie myślą że w 72 to taka sama zabawa jak w 35 (buhahaha).

 

Czy ten kamo jest potwierdzony (tak tylko pytam bo mało zdjęć Stg IV jest) , jak go wykonałeś?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię.

Jedyny minus to stosunkowo małe zróżnicowanie powierzchni "chemikaliami".

No cóż... nie przepadam za "umordowanymi" pojazdami i lubię jak oko cieszą szczegóły. A że boję się, że jak przesadzę z chemią to je przykryje więc wole mniej niż więcej. :c)

Czy ten kamo jest potwierdzony (tak tylko pytam bo mało zdjęć Stg IV jest) , jak go wykonałeś?

O tyle o ile... wzór zaczerpnąłem z "Militaria" nr 261 J. Ledwocha. 279 Brygada Dział Szturmowych, Prusy Wschodnie 1944 r.

Co do wykonania to: zeskanowałem poskładane i naklejone na taśmę płyty, potem z Photoshopie nałożyłem i dopasowałem wzór z publikacji, rozdzieliłem na kolory, wydrukowałem, nakleiłem na cienki karton, wyciąłem (oddzielnie dla brązowego i oddzielnie dla zielonego dziury i nakleiłem na płyty na 2-3mm kuleczkach z blue tacka aby maski nie dotykały dotykały do płyt aby uzyskać lekkie rozmycie i już :c))))

Sr3WI66.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco namawiam, przygotuj warsztat/tutorial o 'Twoim wykonaniu figurki w skali 1:72'.

Masz więcej modeli gdzie figurki podnosiły wartość odbioru. Masz materiał, doświadczenie i masz kibiców którzy czekają na Twój pokaz.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie sprawy kamo, naprawdę gratuluję pomysłowości:) Czy następne także coś na podwoziu czwórki, czy może coś innego? Pytam bo już czekam na kolejny:)

 

Te figurki tez super.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco namawiam, przygotuj warsztat/tutorial o 'Twoim wykonaniu figurki w skali 1:72'.

Mam na podorędziu dwie figurki patrolu motocyklowego Z Mig'a więc postaram się o mały warsztacie. Ale proszę o cierpliwość.

 

Czy następne także coś na podwoziu czwórki, czy może coś innego?

Tak też na podwoziu czwórki. Czyli sama czwórka w dość nietypowym malowaniu i z ekranami siatkowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.