Skocz do zawartości

MSTA-S Ukrainian War Zvezda 1/35


KubaRo95

Rekomendowane odpowiedzi

Mój przedostatni stworek, a raczej 3 stworki

 

Model haubicy to Zvezda, ludziki to przemalowani "Uprzejmi ludzie" także od Zvezdy.

Malowana i wzorowana na jakimś modelu z gugli. Merytorycznie może i to to nie istniało, ale mi się podoba. Nie lubię jednokolorowych kamflaży

Do pomalowania użyłem akryli Tamiya, weathering to reinmarks effect ( czy jakoś tak :P ), rust stricking effect, fresh engine oil ( Wszystko Mig ) jakieś oleje i benzyna "Ronson" do rozcierania. Pigmenty to sand oraz european earth od MIG'a. bambetle z Rb Model, Eureka XXL oraz jakieś zapasy własne. Broń na wieży to Zvezda z zestawu " Uprzejmi ludzie "

 

Zapraszam do oglądania

 

NSOMqvvh.jpg

 

IbeHLPQh.jpg

 

EbaYrDxh.jpg

 

co54jYJh.jpg

 

5w2M3ebh.jpg

 

YsxEyL3h.jpg

 

pufmILlh.jpg

 

us0kvLth.jpg

 

o6Ppw3Ah.jpg

 

WVADQEFh.jpg

 

XToGoHhh.jpg

 

qlwMCAoh.jpg

 

SrttvuCh.jpg

 

f3aOwlDh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za modelami "what if" (MSTA-S w barwach Ukrainy - hehe... niby są, ale mi to kurna subiektywnie nie pasuje), więc dla tego mam na wejściu skrzywienie "in minus". Jako całokształt wygląda dobrze, choć zdjęcia są dość ciemne, przez co niewiele widać jeśli chodzi o detale kadłuba i wieży. Dobrze wygląda malowanie białych pasów i dodane szpeje i tobołki. Dziury w płytach drogowych powinieneś wypełnić jakąś glebą. Ludki trudno ocenić, bo słabo je widać. Brawo za temat - współczesny konflikt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pojazd prezentuje się ładnie jeżeli chodzi o malowanie. Natomiast podstawka jest bardzo słabiutka. Jak juz pisał Mandrivecs dziury w płytach powinny być wypełnione bo tam zasze coś naleci. Sama ich "nowa" kondycja też nie bardzo pasuje do modelu. I ostatnia uwaga - jak juz ci pisaliśmy staraj się nie robić podstawki i modelu równolegle do siebie. Nie za dobrze to się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za słowa krytyki i te "in plus"

 

Jeśli chodzi o podstawki to były one robione na szybko, jeszcze je dopracuje Zasypałem te dziurki piaskiem dla Szynszyli i planowałem wszczepić tam jakieś krzaki, ale chyba będę musiał dosypać jeszcze

 

Jeśli chodzi o MSTA w konflikcie ukraińskim to wzorowałem się na kilku fotografiach w internecie przedstawiające tą maszynę

 

O tutaj, pierwsza w rzędzie

 

IHb8FKah.jpg

 

Obrazek z gogli w celach wyjaśnienia sytuacji Także jest to taki S-F na 50% myślę ( Troszkę podpicowana rzeczywistość )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.