Skocz do zawartości

Polska armatohaubica wz.77 Dana - Hobby Boss 1:35


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Po kilku długich miesiącach walki z chińską materią, model został ukończony w grudniu zeszłego roku. Od razu zacznę od podania adresu warsztatu, abym później o tym nie zapomniał

WARSZTAT

 

Teraz wypadałoby napisać słów kilka na temat samego zestawu Hobby Bossa. Już samo wydanie tego modelu było miłą niespodzianką nie tylko dla fanów polskiej pancerki, stąd długo nie zastanawiałem się nad jego kupnem. Cena około 180zł według mnie nie jest sporym wydatkiem, gdy sami poznamy rozmiary tego kolosa. Co więcej jakość wykonania w zasadzie powinna zadowolić każdego, a tych bardziej wybrednych powinny uszczęśliwić zestawowe blaszki. Nie mniej w paru miejscach konieczne jest sięgnięcie po szpachlę, pozostałe wady modelu to już tylko niezgodności względem polskich armatohaubic (niemniej część błędów dotyczy także pojazdów innych użytkowników). Osobiście rozczarował mnie w zasadzie brak wnętrza i już totalna pustkach w obu częściach wieży. Dlatego też postanowiłem od podstaw wykonać wszelkie przedziały załogi. Dodatkowo poprawiłem kilka merytorycznych błędów, o których wspomniałem w warsztacie. Jeśli jednak ktoś by chciał mieć czarno na białym, mogę napisać listę koniecznych przeróbek.

 

Model malowany pędzlami, farbami Humbrol (zielony 30, brązowy 70/113 i czarny 33) plus olejny wash. Kurzenie - pigmenty MIGa. Kalkomanie oczywiście ToRo Model (zestawowe są bardzo przeciętne), choć trzeba przyznać, że polski producent popełnił kilka gaf. Chodzi tu m.in. o boczne godło, napisy eksploatacyjne i ilość strzałek "Otwarte - Zamknięte".

 

Malowanie przedstawia pojazd z 1 Mazurskiej Brygady Artylerii, obecnie 11 Pułku Artylerii z Węgorzewa.

 

Mam nadzieję, że model jako tako się spodoba. Pamiętajcie, że malowany był pędzelkami, stąd mogą się pojawić ewentualne braki. No i fotograf też ze mnie marny

 

Zapraszam do komentowania

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

 

Kilka zdjęć wnętrza przed zamknięciem:

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

26.jpg

 

I porównanie wielkościowe z Humvee:

IMG_0067.jpg

IMG_0069.jpg

IMG_0070.jpg

 

Pozdrawiam!

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję siebie z innego forum:

Udał Ci się ten model, co tu dużo gadać. Fajnie przybrudzony, zwłaszcza koła. Dużo ciekawych szczegółów do wyłapywania - narzędzia, lampki/odblaski, paski do troczenia, tabliczki na drzwiach itp. I w sumie chyba dobrze, że to nie kolejna Lady Gaga

Jedyne minusiki, to miejscami nierówno i zbyt szeroko starty wash oraz przednie reflektory. Brakuje mi też jakichś mokrych plam i zacieków.

Wielki plus za wnętrze, bardzo mi się podobają te żółte akcenty na tle ciemnego modelu. I dobrze, że wrzuciłeś tutaj zdjęcia gotowego wnętrza sprzed zamknięcia.

Brawo

Podtrzymuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba. Nie ukrywam, że sam wzoruję się na Twojej pracy. Przyłożyłeś się do tego modeliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki wszystkim za miłe komentarze .

 

Ale jeśli ostatnio nie jeździł po błotku to jest OK.

Nie jeździł. Chwilę stał na stanowisku ogniowym a potem kurzył się w parku maszyn na poligonie.

 

Nie sądziłem że wnętrze jest malowane na żółto.

Modernizowane Dany mają wnętrze malowane na właśnie taki dość specyficzny kolor .

 

Zderzak, a może zrób listę koniecznych przeróbek i poprawek na polską danę?

Jak będę miał więcej wolnego czasu to postaram się takie coś przygotować.

 

Pozdrawiam!

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mógłbym tu jeszcze więcej powiedzieć. Podziwiając techniczne wykonanie i jednocześnie nie znając się praktycznie w ogóle na tego typu pojazdach, mogę jedynie zgodzić się z przedmówcami i potwierdzić, że pięknie Ci ta "lufka" wyszła.

 

W parze z mniejszym kolegą, aż prosi się o jakąś dioramkę

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
Witam!

 

Po kilku długich miesiącach walki z chińską materią, model został ukończony w grudniu zeszłego roku. Od razu zacznę od podania adresu warsztatu, abym później o tym nie zapomniał

WARSZTAT

 

Teraz wypadałoby napisać słów kilka na temat samego zestawu Hobby Bossa. Już samo wydanie tego modelu było miłą niespodzianką nie tylko dla fanów polskiej pancerki, stąd długo nie zastanawiałem się nad jego kupnem. Cena około 180zł według mnie nie jest sporym wydatkiem, gdy sami poznamy rozmiary tego kolosa. Co więcej jakość wykonania w zasadzie powinna zadowolić każdego, a tych bardziej wybrednych powinny uszczęśliwić zestawowe blaszki. Nie mniej w paru miejscach konieczne jest sięgnięcie po szpachlę, pozostałe wady modelu to już tylko niezgodności względem polskich armatohaubic (niemniej część błędów dotyczy także pojazdów innych użytkowników). Osobiście rozczarował mnie w zasadzie brak wnętrza i już totalna pustkach w obu częściach wieży. Dlatego też postanowiłem od podstaw wykonać wszelkie przedziały załogi. Dodatkowo poprawiłem kilka merytorycznych błędów, o których wspomniałem w warsztacie. Jeśli jednak ktoś by chciał mieć czarno na białym, mogę napisać listę koniecznych przeróbek.

 

Model malowany pędzlami, farbami Humbrol (zielony 30, brązowy 70/113 i czarny 33) plus olejny wash. Kurzenie - pigmenty MIGa. Kalkomanie oczywiście ToRo Model (zestawowe są bardzo przeciętne), choć trzeba przyznać, że polski producent popełnił kilka gaf. Chodzi tu m.in. o boczne godło, napisy eksploatacyjne i ilość strzałek "Otwarte - Zamknięte".

 

Malowanie przedstawia pojazd z 1 Mazurskiej Brygady Artylerii, obecnie 11 Pułku Artylerii z Węgorzewa.

 

 

 

1.jpg~original

2.jpg~original

3.jpg~original

4.jpg~original

5.jpg~original

6.jpg~original

7.jpg~original

8.jpg~original

9.jpg~original

10.jpg~original

11.jpg~original

12.jpg~original

13.jpg~original

14.jpg~original

15.jpg~original

16.jpg~original

17.jpg~original

 

Kilka zdjęć wnętrza przed zamknięciem:

18.jpg~original

19.jpg~original

20.jpg~original

21.jpg~original

26.jpg~original

 

I porównanie wielkościowe z Humvee:

IMG_0067.jpg~original

IMG_0069.jpg~original

IMG_0070.jpg~original

 

Pozdrawiam!

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.