Skocz do zawartości

Panther Ausf.G "Magda"


Patterson

Rekomendowane odpowiedzi

Do tematu powstańczej Panthery zabierałem się już od lat, wreszcie udało się przełamać i zrealizować ten projekt. Oto i moja interpretacja naszej "Magdy", mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu i nie będzie powodów do wstydu, bo jest to dla mnie bardzo ważny temat jak dla wielu Warszawiaków.

 

Pojazd powstał na podstawie doskonałego artykułu Pana Krzysztofa Muchy z Militariów XX wieku nr 7 z 2005 roku.

 

Zapraszam.

 

001_zpsaf94f563.jpg:original

 

002_zpsf5b59c41.jpg:original

 

003-1_zps45c1fd37.jpg:original

 

004-1_zps09870f64.jpg:original

 

005_zpseb319494.jpg:original

 

006-2_zps3e08c5fb.jpg:original

 

007-3_zpsc4f11b11.jpg:original

 

008-1_zpsbc81adc7.jpg:original

 

010_zps5eed044e.jpg:original

 

011-1_zps7a35a70b.jpg:original

 

013-2_zpsdbfe39e3.jpg:original

 

Model otrzymał też godną PW drewnianą podstawkę do której został przytwierdzony na stałe przy pomocy dwóch wkrętów

 

018_zps5362b8ec.jpg:original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to Pudel imieniem Magda. A na serio, tak to było. "Pudel" pojawiło się zaraz po zdobyciu, ale jeszcze tego samego dnia oficjalnie nazwano ją "Magdą". Druga Panthera nie miała nazwy własnej. Roboczo dziś nazywa się ją "WP", od dużego napisu na włazie ewakuacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam do gustu i nie będzie powodów do wstydu, bo jest to dla mnie bardzo ważny temat jak dla wielu Warszawiaków.

 

I nie tylko Warszawiaków ;)

 

A co do modelu to ja powiem tylko jedno, dziękuję za tą galerię

 

W pełni podpisuję sie pod postem Krzysztofa - nie tylko "dla Warszawiaków". Mój dziadek też w ramach akcji "Burza" jako zołnierz AK szedł na pomoc Warszawie - nie doszedł podobnie jak wielu innych. Potem czerwoni mu podziękowali.

Podobnie jak Krzysztof powiem - wielkie dzięki za wspaniały, świenie wykonany temat.

 

Bo to Pudel imieniem Magda. A na serio, tak to było. "Pudel" pojawiło się zaraz po zdobyciu, ale jeszcze tego samego dnia oficjalnie nazwano ją "Magdą". Druga Panthera nie miała nazwy własnej. Roboczo dziś nazywa się ją "WP", od dużego napisu na włazie ewakuacyjnym.

 

Potwierdzam, a temat mem przerobiony - to Magda, początkowo Pudlem zwana.

 

Warto też zwrócić uwagę na piekną figurkę we włazie wieży, choć nie mam pewności czy ten hełm i szelki mają wystarczające udokumentowanie historyczne ale zaznaczam - nie mam pewności. A poza tym nie można ortodoksyjnie opierać się na kilku znanych fotkach.

 

Jeden element, który bym zmienił to lekko stonowałbym intensywność barw szachownicy i kokardy na wieży ale to tylko mój subiektywny pogląd. Tak czy siak temat i sposób jego realizacji rewelacyjne. Po stokroć wielkie brawa.

RB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ku chwale Ojczyzny. świetny temat i wykonanie. osobiscie chętnie zobaczyłbym kawałek realistycznej podstawki (bruk, gruz) zamiast sterylnej drewnianej, ale to już inne historia. standing ovation.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Panowie, cieszy mnie ciepłe przyjecie modelu. Parę rzeczy można by oczywiście wykonać lepiej, wierniej faktom historycznym, ale i tak cieszę się, że udało się w końcu ten temat zrealizować i mogę postawić "Magdę" na honorowym miejscu w kolekcji Panther.

 

Tak się składa, że na warsztacie znajduje się także "WP" który to otrzyma, może nie winietę, ale trochę gruzu pod gąsienice, postaram się też wierniej oddać wizerunek towarzyszących Powstańców.

 

Budowa trochę potrwa, bo mam kilka rozgrzebanych projektów, ale "WP" znajduje się w priorytetowej grupie, także mam nadzieje, przedstawić niedługo postępy przy budowie. Obecny stan "WP".

 

025.jpg

 

026.jpg

 

028.jpg

 

030.jpg

 

Tu razem jeszcze z Magdą.

 

019.jpg

 

020-1.jpg

 

031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszorzędny temat. Model super. Tak trzymać, z niecierpliwością oczekuję na Panterę WP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

- a mogę prosić o numer - wczesny kotek czy późny?

Bo ja zastosowałem Tamiya - Nr. 35176 - 1:35 - ale połowę modelu i tak pochodzi z podzespołów z innych zestawów.

Czy malowanie - Bazowy kolor dunkelgelb - Tamiya XF60 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.