Skocz do zawartości

BWP-1 10.Brygada Kawalerii Pancernej 1:35


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Dziś do zaprezentowania mam model pojazdu BWP-1 w barwach 10 Brygady Kawalerii Pancernej w skali 1:35, model to Trumpeter nr:. 05555 , dołożyłem również Kalki od Toro, w sumie...wyszło to tak ;)

 

 

DSC_0089_zpsdvmtmpto.jpg

DSC_0088_zpsnfka5gyc.jpg

DSC_0087_zpst416tem4.jpg

DSC_0086_zpsp3gtdvlb.jpg

 

Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam serdecznie. Bardzo ładne wykonanie. Co do kolorystyki nie będę dyskutował, ponieważ w moich czasach wszelkie pojazdy wojskowe były w jednym słusznym kolorze zielonym ;-) mam tylko pytanie czy belka była w zestawie czy może udało się znaleźć coś takiego w terenie. Jeśli mogę się uczepić ( oczywiście żartem) to w całym naszym pułku ( Szczecin i Wałcz) nie było ani jednej belki, na której była by jeszcze kora )) Pytanie jeszcze tylko czy model był dawno kupiony czy to świeży zakup. Przez sentyment poszukuję właśnie tego wozu. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Prosty kształt, bez fajerwerków, a jednak rewelacyjne malowanie oraz kurzenie sprawiło, że plastik ożył.

 

Świetnie wykonany model! Gratuluję!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Belka to własna produkcja ,stary pędzel oszlifowany i umalowany,a że był z drewna o jasnym odcieniu to..tak wyszło ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zupełnie przypadkiem spowodowałem zainteresowanie kolegi dziełem )) Mam zatem jeszcze jedno pytanie. Czy w tym modelu jest również pocisk PPK Malutka montowany na prowadnicę nad lufą bo szukając po nazwie modelu trafiłem na takowy na zdjęciach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Tak w zestawie jest pocisk malutka, ja w swoim BWP go nie dałem gdyż oryginał na zdjęciach go też nie ma.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie były na wyposażeniu 4 sztuki tych pocisków ( o ile dobrze pamiętam) dwa w specjalnych uchwytach po prawej stronie od stanowiska działonowego a pozostałe dwa chyba w samej wieży ( tego nie jestem pewien). Na prowadnice były wkładane tylko do strzelania lub na paradę ( by pochwalić się co też można było wystrzelić z wozu). A się nagadałem Dziękuję za przybliżenie modelu i za przypomnienie mi wielu miesięcy spędzonych na pancerzu Pozdrawiam Zbyszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
W dniu 12.06.2015 o 20:57, MichalZ napisał:

Witam,

 

Belka to własna produkcja ,stary pędzel oszlifowany i umalowany,a że był z drewna o jasnym odcieniu to..tak wyszło ?

 

Pozdrawiam

19 lat w 10-tej w Świętoszowie, ale niestety takich belek nie widziałem. Za gruba i za "drzewiasta". Belka zawsze okorowana i z reguły malowana razem z wozem najczęściej na zielono, a często-gęsto tak jak się układało kamo.

Mimo to model rewelacyjny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pomurnik napisał:

19 lat w 10-tej w Świętoszowie, ale niestety takich belek nie widziałem. Za gruba i za "drzewiasta". Belka zawsze okorowana i z reguły malowana razem z wozem najczęściej na zielono, a często-gęsto tak jak się układało kamo.

Mimo to model rewelacyjny.

Pozdrawiam

Dzięki, acz kolwiek co do belki na którą kilka osób się uwzięło  nie istotne było dla mnie jak było z nią naprawdę, czy malowali czy była kora ściągana. Zależało mi by zrobić ciekawy dodatek,model był ze mną na kilku imprezach modelarskich i pomimo tego że ta belka nie leży merytorycznie, to osoby które wypytywały się mnie o model zwracały właśnie na nią uwagę ale pod innym kątem.... Jak została wykonana,jak uzyskałem taki efekt itp :. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.