Skocz do zawartości

M60A1 with Reactive Armor "Desert Storm" 1:35 TAMIYA


jaxiu

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam świetnie pierwszą wojnę którą obejrzałem w telewizji (w zasadzie była to pierwsza wojna pokazywana na żywo w telewizji). Był rok 1990 w wiadomościach pokazywali ujęcia z pocisków trafiających precyzyjnie w cel, płoneły szyby naftowe a jednostki pancerne koalicji przeszły przez wroga jak, cytując G. S. Pattona, "(...) jak gów...no przez gęś" (tylko nie nasikali do Renu).

Były Abramsy, Bradleye, Challengery, Apache, Hummery itd...

 

Byli też oni prawdziwi Amerykańscy US Marines i poziom lansu przerastający wszystko co w życiu widziałem (miałem raptem 9 lat ) i był on główny bohater tej alerii M60A1 Patton z pancerzem reaktywnym oczywiście należący do US Marines

 

Warsztat: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=50676

 

ymKndJv.jpg

 

jZzIiRb.jpg

 

VuG1k2O.jpg

 

ejbf7zn.jpg

 

LashYT0.jpg

 

AIodeCI.jpg

 

3POA25T.jpg

 

aoVLTW2.jpg

 

OH7d7zl.jpg

 

5FXluYP.jpg

 

LqBdvqX.jpg

 

A01fsrC.jpg

 

B11089a.jpg

 

vhvaY6r.jpg

 

b7dEAO1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to dobrze pamiętam... Ale

Były Abramsy, Bradleye, Challengery, Apache, Hummery itd...

Hummerów to tam akurat nie było. Było za to całkiem sporo Humvee

 

 

Całkiem nieźle wyszedł Ci tenże czołg. Trochę brakuje mi mocniejszego podkreślenia szczegółów, zapuszczenia washa tu i tam, no i zgubienia filmu z kalkomanii, ale ogólnie bardzo na plus Fajnie, że pamiętałeś o przywiązaniu maneli, jedynie nie pasuje mi duffel bag leżący luzem sztywno na równie sztywnym śpiworze. Nie dasz rady obu tych elementów wkleić w kosz pionowo?

 

Ładowniczemu zetrzyj szminkę z ust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie poleciałem z tymi hummerami

Bardzo starałem się nie przedobrzyć z podkolorywaniem tego czołgu. Większość modelarzy strasznie go przerysowuje, czy wręcz robi na pomarańczowo

51qgPAiKCTL.jpg

i z premedytacją zrobiłem go bardzo stonowanego.

Co do bambetli w koszu, to już mi zabrakło pomysłu na ich układanie. Mocowane są na GS więc jak mnie wena najdzie, to może je jeszcze przemebluję.

Co zaś się tyczy kalek, słowo klucz TAMIYA... decal medium nie dało rady więcej zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodziło bardziej o lekkie wyciągnięcie washem np. śrub czy uchwytów oraz o wycieniowaniu tobołków itp. A także np. o "zaczernieniu" otworów w wyrzutniku granatów dymnych. Ten M60 z reklamowego zdjęcia Academy faktycznie jest przerysowany, choć tam akurat podoba mi się wash i "uplastycznienie" maneli. Ale co by nie pisać, możesz być ze swojego modelu zadowolony

 

Może pomyślisz jeszcze o delikatnym odcięciu nadmiaru filmu z napisu GENESIS po lewej stronie lufy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam, ale to czego mi brakuje to zróżnicowanie koloru przy jednokolorowym kamo... Bez tego (według mnie) jest płasko, nijako i nie po czołgowemu... Ja bym się nim dalej bawił... Podoba mi się czystość i staranność wykonania, dużo fajnych bambetli... Fajni figuranci... Skąd oni, bo mam A3 w planach i chętnie ukradnę?

 

Generalnie jestem na tak, choć nie mój klimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodziło bardziej o lekkie wyciągnięcie washem np. śrub czy uchwytów oraz o wycieniowaniu tobołków itp. A także np. o "zaczernieniu" otworów w wyrzutniku granatów dymnych. Ten M60 z reklamowego zdjęcia Academy faktycznie jest przerysowany, choć tam akurat podoba mi się wash i "uplastycznienie" maneli. Ale co by nie pisać, możesz być ze swojego modelu zadowolony

 

Może pomyślisz jeszcze o delikatnym odcięciu nadmiaru filmu z napisu GENESIS po lewej stronie lufy?

A to akurat jest fotka z katalogu Tamki a nie Aca,choc formy pewnie te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie pochodzi z katalogu ACADEMY (TAMIYA daje innych figurantów), dość mocno skrzywdziło ten model i na wielu warsztatach, galeriach gotowego Pattona, które przeglądałem widać jego wpływ. Na całym świecie powstają pomarańczowe Pattony nie mające nic wspólnego z ich wyglądem podczas ODS ;).

Należy pamiętać, że do Kuwejtu pojechały w kamuflażu leśnym i na miejscu były na szybko przemalowywane na jednolity piaskowy kolor (jak kto umiał tak pomalował, stąd różnice w malowaniach np część czołgów ma wnętrza włazów białe, część zielone a jeszcze inne piaskowe, częśc czołgów na zdjęciach ma osłony armaty i KM pomalowane na zielono, częśc na piaskowo itd, itp...). Stad też spora ilość odprysków i przetarć farby (złe/brak przygotowania powierzchni do malowania) i jednocześnie brak innych efektów (płowienia, zestarzałe zabrudzenia). Dodatkowo należy pamiętać, że to były ostatnie "występy zagraniczne" hamerykańskich Pattonów zanim ostatecznie zostały zastapione Abramsami i poszły na żyletki, były to więc leciwe, mocno wyeksploatowane czołgi z którymi nikt się już nie cackał.

Zestawy ACADEMY i TAMIYA faktycznie wyglądają jakby miały wspólne korzenie sięgające pierwszego zestawu TAMIYI z 1970 (widać to po jakości częśći),

1DHHcmc.png

ale jak to często bywa Academy wprowadziło swoje modyfikacje

ZBKRzW2.png

- brak przystosowania pod napęd elektryczny = brak wk...jących otworów w dnie wanny (to akurat zaleta ACADEMY)

- inni figuranci (wg mnie Ci od TAMIYI są bardziej wyluzowani)

 

Galeria na której wzorowałem się podczas budowy

http://www.primeportal.net/tanks/greg_smith/m60a1_rise_era/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.