Skocz do zawartości

Milicyjny UAZ-469B, Trumpeter 1:35


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam.

Budowę modelu Milicyjnego Uaz'a 469B rozpocząłem 14.02.2016r. a zakończyłem 12.11.2016r.

Miała to być szybka i łatwa budowa "prosto z pudła" z małymi przeróbkami. Lecz za namową kilku "Ananasów" z Modelworka, model przestał być prosto z pudła i stał się dla mnie próbą z którą, myślę że sobie dzięki wam poradziłem.

W tym modelu niektóre elementy wykonywałem pierwszy raz. Przykładem jest choćby plandeka.

Dzięki waszej spostrzegawczości wiele detali malowałem, albo wykonywałem powtórnie. Opłaciło się to, ponieważ wyglądają dużo lepiej, niż pierwotnie wyglądały.

 

Podsumowując, budowa modelu była dla mnie cenną lekcją, z której się wiele nauczyłem.

Co do budowy, to model sklejało się raz przyjemnie, raz z wielkim stresem, a kilka razy miałem ochotę nim .

Jeżeli chodzi o sam zestaw Trumpetera, to składał się bardzo dobrze. Elementy pasowały do siebie idealnie. Mogę z ogromną przyjemnością polecić ten model każdemu modelarzowi, staremu jak i mniej doświadczonemu (prosto z pudła).

Chciałem podziękować wszystkim odwiedzającym moją relację a także najbardziej tym którzy łoili mi skórę na tyłku za błędy, jednocześnie nieśli jak dla mnie bardzo cenną pomoc

 

Klikając w poniższy znak rozpoznawczy "MO", przeniesiesz się do fabryki "UAZ'a 469B" na Modelworku.

cvRr8G2.jpg

 

 

 

 

Budując model wzorowałem się na poniższym zdjęciu.

5LiPIT8.jpg

Zdjęcie z internetu

ezNjJrU.jpg

Zapraszam do oglądania

Na podstawce.

FER2ZuH.jpg

BhAS7ag.jpg

E2h1Jmo.jpg

gsRP8de.jpg

fqCcNR9.jpg

Tło Białe

TX30T3k.jpg

8bgLSW6.jpg

kOiiShB.jpg

gdCCBDx.jpg

 

Tło czarne

KiaA2e2.jpg

jxzRthR.jpg

oryL9pU.jpg

bkdW9d7.jpg

sdx5BaR.jpg

oIIAjRN.jpg

KtnZNAZ.jpg

E0MJ9Qo.jpg

Tło niebieskie

GOwytta.jpg

WLMpOrT.jpg

F4PcBsF.jpg

CimQGCS.jpg

vknBKiM.jpg

xUwHzma.jpg

5WxX8OO.jpg

eSarW5C.jpg

 

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutna rewelacja. Jak dla mnie jeden z najlepszych modeli, jakie widziałem w ogóle, nie waham się tego napisać.

 

Zanim dojechałem na sam dół i przeczytałem Twoje ostatnie zdanie w tej galerii, to sobie pomyślałem, że zrobiłeś ją tak starannie, że musisz być naprawdę z tego modelu cholernie dumny. I prawidłowo!

 

Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ilość zdjęć nie przepraszaj. Model jest ich wart. Osobiście żałuję że nie jest mi dane go zobaczyć na żywo. Dużo się przy nim napracowałeś i jak można było zobaczyć w warsztacie do kilku tematów podchodziłeś po kilka razy. Jednak warto było.

Od siebie dodam że najlepiej wygląda na białym tle. I takie bym sugerował do kolejnych zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Jak patrzę na Twój model to przypominają mi się czasy kiedy miałem kilka klas podstawówki i w wakacje z takiego sprzęta sprzedawaliśmy lody nad jeziorami. Tamten był cywilny, ale jak każdy Uaz miał to "coś". Twój model sprawił, że cofnąłem się pamięcią o ponad 30 lat. Rób tak dalej . Gratuluję bardzo udanego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czarnym tle wymiata z efektem lustra ,na jiebieskim najlepszy konrast. ;)

 

Model i foty rewelacja....pamiętam te czasy jak jeszcze milicja jeździła takimi wozidłami...nawet kilka lat temu widziałem takiego niebieskiego po weryfikacji na policjanta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że dotarłeś do końca z takim efektem.

Patrząc na gotowy model, cieszę się, że mogłem trochę poprzeszkadzać w warsztacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Super Moderator

Witam.

Zakończyłem prace nad podstawką do UAZ'a 469B. Mieli się jeszcze na niej znaleść Zomowcy, ale jest mało miejsca i było by wtedy strasznie nawalone. Zomowcy znejdą się w innym projekcie jak wspominałem w warsztacie.

Co tu dużo pisać, zapraszam do oglądania

 

13.12.1981r. gdzieś w Polsce.

 

Y4KpOyV.jpg

 

hbBdoyk.jpg

 

3RNQVPs.jpg

 

gNYv6aR.jpg

 

q5e2UYT.jpg

 

uI4qSEh.jpg

 

PvUDKSL.jpg

 

rui35dY.jpg

 

kNjq6p5.jpg

 

LdL1bzR.jpg

 

Na podstawce.

FER2ZuH.jpg

 

BhAS7ag.jpg

 

E2h1Jmo.jpg

 

gsRP8de.jpg

 

fqCcNR9.jpg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.