Skocz do zawartości

Polski PT-76B Trumpeter 1:35


krzychu83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Polski PT-76B, model Trumpeter 1/35

Prosto z pudła + liny Eureka. Malowany mieszanką Humbrola czarnej i żółtej w proporcji 1:1.

Sam model skleja się bardzo dobrze, wszystko pasuje. największym mankamentem są gumowe gąsienice :(

Pozdrawiam

 

IMGP0597_2.jpg

 

IMGP0599_2.jpg

 

IMGP0600_2.jpg

 

IMGP0602_2.jpg

 

IMGP0605_2.jpg

 

IMGP0606_2.jpg

 

IMGP0609_2.jpg

 

IMGP0612_2.jpg

 

IMGP0613_2.jpg

 

IMGP0614_2.jpg

 

IMGP0616_2.jpg

 

IMGP0622_2.jpg

 

IMGP0623_2.jpg

 

IMGP0625_2.jpg

 

IMGP0633_2.jpg

 

IMGP0634_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładnie pomalowany. Widać nawet delikatne ślady eksploatacji oraz brudzenia, ale tak jakby trochę odwagi zabrakło. Ale w końcu nie każdy model musi wyglądać jakby dopiero co z poligonu wrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę z kalkami na przyszłość. Poszedł Sidolux przed ich nałożeniem, ale dał powłokę satynową mimo 4 warstw (nakładanych aero).

Pomyślę nad innym specyfikiem, może będzie lepiej. Druga sprawa, do oświetlenia modelu dałem dwie silne żarówki, i białe jest prześwietlone, spróbuję rozproszyć światło, może wyjdą lepiej - w normalnym świetle nie świecą się tak mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Pomyślę z kalkami na przyszłość. Poszedł Sidolux przed ich nałożeniem, ale dał powłokę satynową mimo 4 warstw (nakładanych aero).

Też kiedyś proponowano mi sidolux pod kalkomanię. I był to mój pierwszy i ostatni raz jak użyłem sidolux pod kalki. Świeciły jak wiadomo co. Następnie nałożyłem kalki na lakier połysk bezbarwny humbrola, taki akurat miałem. I różnica kolosalna. Kalki wyglądały jak by były namalowana na modelu.

Tak że nigdy nie nakładaj kalek na sidolux ja ci tak radzę

 

Ja sido daję pędzlem, przy aero mi się kropelki tworzyły.

Też się wystraszyłem, jak nałożyłem sidolux aero. Ale odczekałem chwile i pęcherzyki powietrza zniknęły. A po nałożeniu sidoluxu aero, spokojnie można poprawiać je pędzlem, ponieważ i tak ono się samo równo rozprowadzi(smugi po pędzlu znikną po chwili). Piszę to z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie uwagi

 

Końcówki blotnikow zmienił bym na czarny bo zdaje się były gumowe. Napewno urozmaicilo by nieco model.

 

Oglądałem zdjęcia w necie, niektóre były czarne a niektóre podczas malowania były również malowane w kolorze. Co czołg to inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.