Skocz do zawartości

1:35 T-55 Tamka


Tremac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W skali 1:48 zrobilo mi sie ciasno wiec postanowilem zrobic cos wiekszego. Padlo na T-55 Ogolnie model skladalo sie przyjemnie choc zeszlo kilka miesiecy przy samym skadaniu. Troszke go wzbogacilem zestawami: Aber, Voyager, RB Model, Friul, Toro Model, oraz lina ale nie pamietam nazwy. Caly czas wzdragalem sie ze skala 1:35 ale w koncu musial byc ten pierwszy raz .

 

IMG_9848_zps7wo8docd.jpg

 

 

 

IMG_9847_zpsud1byiec.jpg

 

IMG_9851_zpsvdxgxmow.jpg

 

IMG_9852_zpsyroq93lm.jpg

 

IMG_9855_zpsghkf8ias.jpg

 

IMG_9849_zps1wkjigam.jpg

 

i porownanie z 48

IMG_9842_zpsit2gznov.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraz się,ale ja jestem na nie.

Za bardzo zardzewialy i gąski gumowe.

A z takim budżetem można by było kupić Takoma T-55A i robić pudła. Dlaczego wybór padł na Tamiya?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraz się,ale ja jestem na nie.

Za bardzo zardzewialy i gąski gumowe.

A z takim budżetem można by było kupić Takoma T-55A i robić pudła. Dlaczego wybór padł na Tamiya?

 

Spoko jak najbardziej przyjmuje do wiadomości

Dlaczego Tamka nie Takom? Z prostej przyczyny kiedy kupywalem model Takoma nie było nawet w zapowiedziach.

 

Mniejszego może kiedyś zrobię jak mnie najdzie na 1:72

Jeszcze raz dzięki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sam model jest ok,ale ja jakoś nie widzę washa. Poza tym teraz to każdy robi takie utyrane te modele.

Ja złożyłem i Tamiya i Takoma, i powiem,że choć Takom ma więcej detali,to Tamiya była milsza w budowie.

 

Sent from my D6503 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Za bardzo zardzewialy i gąski gumowe.

 

Troszke go wzbogacilem zestawami: Aber, Voyager, RB Model, Friul, Toro Model, oraz lina ale nie pamietam nazwy.

Teraz czegoś nie zrozumiałem.

Knajz napisał że mu się nie podoba, bo gąsienice gumowe.

Tremac to z Friula co zastosowałeś w modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mieszane uczucia. Niby dużo dodatków i dużo efektów na modelu to jednak jakiś taki płaski się wydaje. Brakuje mi mocniejszego wycieniowania i washa, które podkreśliły by pewne elementy a tak to trochę się to wszystko zlewa. Może jakieś zbliżenia dalej, lepiej będzie można ocenić wkład pracy w model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wczoraj patrzyłem na zdjęcia i mam wrażenie,że właśnie glbrak tego washa. Tylko czarnego, nie brązowego. Da to kontrast do rdzy. Tam też widzę kilka jasnych ubrudzen. Dałbym dark earth i już by było lepiej.

 

Sent from my D6503 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy być szczerzy. Więc będę. Przesadziłeś z rdzą! I to bardzo mocno! Mam pewne doświadczenie w temacie i wierz mi za taki wóz w plutonie lub kompanii dostał bym prokuratora! Nie ma nawet minimalnej szansy aby tak wyglądał pojazd w LWP czy WP. Biorąc pod uwagę wszelkie obsługi i kontrole (łącznie z tzw. przejściami) stan pojazdu jest niemożliwy do zaistnienia. Może być ubłocony i brudny (ale to też tylko chwilowo) ale nie pordzewiały. Nawet jeśli pojazd nie był w bieżącej eksploatacji, a stał na ZN to był wyczyszczony odmalowany i wyropowany z założonymi gdzie trzeba dla ochrony brezentowymi pokrowcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za komentarze.

Pewne kwestie postaram się wyjaśnić.

Gąsienice wymieniłem na metalowe z Friula zawsze tak robię jeśli jest taka możliwość.

Co do śladów eksploatacji to Google nie chciało pokazać za dużo zdjęć z okresu swojej świetności w armii polskiej czołgu T-55 ( albo ja słabo szukalem). Kumpel podrzucił publikację Kagero na której się oparłem. Z tym ze w niej sam "szrot" pokazany co niejako i mnie się udzieliło.

Jak napisałem w pierwszym poście 1: 35 nie jest moją skalą wiec z krytycznych uwag trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość .

drago101 mondrego przyjemnie posłuchać nie mniej jednak nie idealizowalbym dbania o sprzęt tak przesadnie bo mam troszkę inne spostrzeżenia. Oczywiście nie traktuj tego jak riposte czy coś w tym stylu Jeszcze raz wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.