Skocz do zawartości

SdKfz 9 Famo z Revella (1:72)


SławekK

Rekomendowane odpowiedzi

No to kolejny mój model - już z roku 2016:

Famo-00_zpsghxthuwq.jpg

SdKfz 9 Famo z Revella - model na pewno duży i efektowny... ale przy sklejaniu mnie osobiście zawiódł...

Fajnie opracowana bryła, ładne koła i gąski... ale już silnik tragiczny, brak wyciągarki i nocne uproszczenia...

No ale zakupiłem blachy z Eduarda, zestaw żywic z Black Doga...

Famo-01_zpsbcisuxu8.jpg

Model skleja się przyzwoicie, ale swoje wady ma. Żywice też - m.in. wyposażenie paki jest za krótkie o jakieś 2 mm...

Ja wykorzystałem to miejsce na dźwig do lemiesza i inne "druty" .

Famo-02_zpsck6axf0j.jpg

Famo-03_zpscfc2pwmw.jpg

Pierwszy raz korzystałem z blach Eduarda, ale te do Famo są bardzo fajne.

Famo-04_zpsr5nr59xs.jpg

Mimo poszukiwań nie znalazłem zdjęcia Famo z podniesionym lemieszem... ale za to jest trochę modeli w takim układzie .

Ja najbardziej wzorowałem się na modelu Alexa Clark'a... tyle że nie otwierałem silnika... bo nie miałem modelu Trumpetera, a ten z Revella zupełnie się nie nadaje...

Famo-05_zpsksl3rwnh.jpg

Otworzyłem klapki na masce, dodałem rurę na przodzie, pałąki pod plandekę, itp.

Famo-06_zpszv2ezkkh.jpg

Famo-07_zpsocnhwakq.jpg

Zmieniłem też farby - zamiast Hummbroli zacząłem malować akrylami - ten model zestawem MiG'a.

Famo-08_zpstqkbmu10.jpg

Z prac zanikających - zdjęcie wnętrza kabiny.

Famo-09_zpsyj2fzupv.jpg

A tu pomalowany model, ale na gołej podstawce:

Famo-10_zpsdk2cbknm.jpg

Na gotowo wyszło to tak:

Famo-11_zpstp5nus4x.jpg

Famo-12_zpsx2osaoui.jpg

Figurki z zestawu Presiera... fajne są ale moje się już kończą

Famo-13_zpsncjqsnzk.jpg

Famo-14_zpsnx8moxiq.jpg

Famo-15_zpsfsrphurt.jpg

W tym samym czasie robiłem JSU-152, dla tamtego wozu podstawka miała być ciemna, wiosenna, wiec dla tego jest jasna - letnia .

Famo-16_zps32ewkoeu.jpg

Model jeszcze z dużo liczbą obić... ale uwagi na forum dostałem dużo później .

Famo-17_zpsz5gkk3tr.jpg

Famo-18_zps8ap8jnpe.jpg

Model już "obwiozłem" po kilku konkursach i na razie się podoba , poniżej zdjęcie z Bielska Białej z 2016 roku:

72-07_zpsikd4pop5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

ładny ten FAMO... Podziwiam pracę z elementami PE. ...a o obiciach to już wiesz :c)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywne opinie .

Model malowany z ręki - niby coś podobnego w materiałach źródłowych widziałem, ale bardziej wzorowałem się na innych modelach - Famo z zielonymi pasami i zieloną plandeką jakoś wpadło mi w oko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ech , Sławciu , Sławciu zdolny jesteś aczkolwiek leniwy te fartuchy w drzwiach to śmiało mogłeś wymienić na jakąś folię i było by gicio , a tak to koleś stoi koło drzwi , a grubość tej plandeki to połowa jego głowy . Tak nie nada . Wiem , już nic z tym nie zrobisz , ale chociaż pomyśl na przyszłość . Model Trumpka , aż tak bardzo się nie różni od Revella aby nie można było z niego (Rev) zrobić cuda . Wiesz doskonale że się da , tylko trzeba inwencji twórczej ociupinkę .

Ja na razie zwiedzam świat (nie lepię nic ) ,ale o tym an priv maila napisze .

Narka MARCOL !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kolega Marek się "odnalazł"... po latach .

Plandeki z Black Doga, fartuchy również - trzeba mieć pretensje do Chińczyków .

A z innej beczki Famo we Wrocławiu dostał wyróżnienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.