Skocz do zawartości

M1127 Stryker RV Trumpeter 1/35 + trochę dodatków


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Aby ten model nie spędzał mi już dłużej snu z powiek, postanowiłem go dokończyć. Może to nie jest do końca to co chciałem osiągnąć, ale będę miał czyste sumienie. Model Trumpetera wzbogacony o 3 zestawy blaszek Eduarda, koła żywiczne od DEF MODEL, figurkę i plecak z Legend Production oraz kilka elementów z zestawu waloryzującego AFV Club. Oprócz tego jest jeszcze oszklona tarcza balistyczna, wykonana na zamówienie. Być może ktoś zapyta, czemu tak słabo obładowany? No coż, w zamyśle tak miało być. Miały być tylko plecaki (x5) i kartony MRE. Zamiast pięciu plecaków jest jeden. Przyczyna jest prosta. Kalka UCP którą obklejałem osprzęt i figurkę, w wyniku złego przechowywania, zestarzała się i przestała być użyteczna. Ok, dość tłumaczeń. Na koniec chciałbym szczególnie podziękować dwóm osobom. Po pierwsze Tomkowi Kaźmierczakowi, pseudonim Tomcat28, za zaprojektowanie i wykonanie wspomnianej wyżej tarczy balistycznej. Tomku jeśli będziesz to czytał, dzięki przeogromne . Chciałbym też podziękować Piotrkowi ( Makinen), bo to dzięki niemu trafiłem do Tomka. Wielkie dzięki chłopaki. Ok, to teraz pokażę co wyszło:

 

DSC_0161_zpsescy21ew.jpg

 

_20170317_113439_zps1ibetcbp.jpg

 

_20170317_113348_zpsbwkwp9ez.jpg

 

_20170317_113406_zpscmzokanz.jpg

 

DSC_0169_zpsgrov6y2v.jpg

 

DSC_0168_zpszwdsj2bb.jpg

 

DSC_0166_zpscmeyywdt.jpg

 

DSC_0164_zpsl3b4tix7.jpg

 

DSC_0160_zpslh8oyzvl.jpg

 

_20170317_113721_zpsdkvxm6k3.jpg

 

To tyle w temacie Strykera. Dziękuję wszystkim, którzy odwiedzali warsztat i przepraszam jeśli zawiodłem czyjeś oczekiwania. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję. Wojaka i plecak(i), oklejałem kalkomanią firmy Shinsengumi MCD020. Znalazłem tylko jeden sklep w Europie, który ją posiadał, a mianowicie MODELBAUKOENIG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota warto było czekać!

 

Dokladnie tak!

 

ps na 2 zdjeciu widac ze pierwsze 2 kola sa o wiele czystrze niz 3 i 4, moze to tylko swiatlo, ale jesli nie, to usyf je troche bardziej, max 5 minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się ten Stryker podoba, oj bardzo Brudzenie, te wszystkie drobiazgi "wystające" z bryły pojazdu, szklane elementy - kogut, peryskopy i przede wszystkim szkiełko LRAS3. Tarcza CGS fajnie wyróżnia ten model spośród innych wielu Strykerów w tej wersji, które gdzieś tam już zrobione widziałem. Tym bardziej trochę szkoda, że zdjęcia są takie jakieś prześwietlone i trochę gubią się cienie i kontrasty. Na żywo to dopiero musi być model A'propos - jestem ciekaw, jak na żywo naprawdę wyglądają figurka i plecak oklejone kalkomanią z UCP - na tym ostatnim zdjęciu nie wygląda to jakoś rewelacyjne. Ale to też pewnie kwestia tych zdjęć. Ogólnie - gratulacje za bardzo udany model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, cieszę się że ten model sie podoba, mimo, że brakuje mu kilku elementów. Jak pisałem, miało być więcej plecaków, banner z tyłu, drut do zasieków, na "masce". W realu figurka i plecak, wyglądają ok, faktycznie zdjęcia są zbyt naświetlone. Następnym razem balans bieli ustawię na auto, może będzie lepiej. Acha, w tym miejscu, składam uroczystą obietnicę, że po T-90MS, moim kolejnym modelem będzie znów kołowiec (M1114 Humvee). Już się tak na niego nakręciłem, że nic mnie nie powstrzyma. Dziękuję wszystkim, za pozytywny odbiór Strykera. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, miało być więcej plecaków, banner z tyłu, drut do zasieków, na "masce".

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś to i owo dodał. Sam wiesz, że nie musisz oklejać więcej plecaków, bywały manele jednokolorowe, Byleś nie robił z tego choinki upstrzonej różnokolorowymi pudłami pepsi czy innej coli

 

 

w tym miejscu, składam uroczystą obietnicę, że po T-90MS, moim kolejnym modelem będzie znów kołowiec (M1114 Humvee). Już się tak na niego nakręciłem, że nic mnie nie powstrzyma.

Trzymam za słowo Widziałem, że ktoś gdzieś kiedyś namawiał Cię na M1114 Frag 5 - faktycznie to zdecydowanie najciekawszy z wszystkich trzech M1114 Bronco. Rozumiem, że to właśnie taki będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, chciałbym zbudować takiego:

 

31903133_zpsvu0elxtx.jpg

 

Z tym, że teraz troszkę zgłupiałem, gdyż pojazd ze zdjęcia, znalazłem pod hasłem M1151, a nie 1114, więc nie wiem czy Bronco się nada. Dlaczego ten pojazd? Po prostu chcę wykorzystać drugą tarczę CGS, którą mam od Tomka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to M1151, najszybciej tę wersję można rozpoznać po dużych wystających prostokątnych oknach w drzwiach i kratkach klimatyzatorów nad tylnymi kołami (po obu stronach). Ja - mimo dwukrotnie wyższej ceny - będę Cię namawiał na zestaw CB35092 Bronco, czyli M1114 Frag 5. Nie jest wolny od wad (jak każdy model ), ale ma ich zdecydowanie mniej, niż M1151 Academy, jest to też zestaw bogatszy, lepiej wykonany i zdetalowany. A tarcza CGK bywała montowana w wieży O/GPK (czyli takiej, jak w obu wspomnianych zestawach i jak na zdjęciu powyżej) również w M1114 Frag 5, więc to nie byłby problem. Jeżeli jesteś gotowy, żeby zrobić model niekoniecznie bazujący na konkretnych zdjęciach, ale mieszczący się spokojnie w granicach prawdopodobieństwa istnienia - pomyśl o tym Bronco. I jakby co - wal na PW, żeby tu w galerii offtopicu nie ciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesny pojazd kołowy, więc już z automatu przyciąga moje oko. Świetnie prezentujący się model. Dużo ciekawych elementów ciekawych. Pobrudzony z umiarem i logiką. Te drobne, wyróżniające się szczegóły nie burzą spójnej całości bryły, koloru i brudzenia. Gratulacje wielkie! Cieszy oko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrek. Mam nadzieję, że przy moim humvee, którego już wiem, że będę budował po wakacjach, Ty i Kubisz, zachowacie ten sam entuzjazm. Zrobię wszystko by Was nie zawieść. Dzięki jeszcze raz wszystkim za dobre słowo na temat Strykera. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małą cegiełkę? To właśnie dzięki Twojej pracy, mogę śmiało stwierdzić, że mam niepowtarzalny model Strykera. Wielkie, wielkie dzięki Tomku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.