Skocz do zawartości

ZIS-42 + 61K 37mm. PST/ Zvezda. - 1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Miał być warsztat ,wyszło jak zawsze....galeria.

 

Skończyłem kilka modeli to czas wrzucić wypociny.

 

Na pierwszy ogień. ZiS-42 czyli ciężarówka pół gąsienicowa na bazie ZiS-5. Jako ,że model robi chyba tylko jedna firma ( nie licząc żywicy,która to jest kopią tego zestawu) wybór był prosty - PST. Miała być wersja z działkiem 61-K na pace ale ponoć taka wersja nie powstała. Pewnie mylono go z ZiS-6 gdyż zdjęcia takiej zabudowy są.

 

Musiałem więc skłonić się ku wersji klasycznej,holowanej armatce.

Zestawowa to kiszka jakich mało więc wykorzystałem model wargamingowy Zvezdy. Zacny to zestaw. Przyciąłem tylko boczne podpory wklejając je do pozycji transportowej.

 

W Zisie poprawiłem kształ i zamocowanie osłony przedniej gdyż nijak się miała do oryginału. Na pakę wrzuciłem żywiczne skrzynki z amunicją ( oczywiście zastosowanie s-f). Plandeki z Green Stuffu. Na burtach dodałem zamki i rygle. Zrobiłem nowy zaczep holowniczy. Nawierciłem ogniwa gąsienic. Dodałem wlew paliwa z drutu cynowego, wymieniłem zaokąglone błotniki na hips.I tyle.

Miała być podstawka ale brak miejsca i czasu zmienił koncepcję.

Malowanie standardowo LifeColor 4B0 Soviet AFV Green. Weathering AK,MIG oraz Vallejo.

Szczegónie spodobał mi się debiut z AK Light Dust Deposit. Bardzo polecam ten specyfik.

 

 

DSCF0209_zpsdnez5mh6.jpg

DSCF0210_zpsojgnmpfp.jpg

DSCF0211_zpsmcdlo3ga.jpg

DSCF0212_zpsiqfk8ywl.jpg

DSCF0214_zpslri73ssz.jpg

DSCF0215_zps1fzwe9ye.jpg

DSCF0216_zpso1r4pkru.jpg

DSCF0217_zpsswwhzxpm.jpg

DSCF0218_zpsx9bkkbnh.jpg

DSCF0219_zpsgtccczm2.jpg

DSCF0220_zpsdjxp5ewz.jpg

DSCF0221_zpsnccmxg37.jpg

DSCF0222_zpszwqjtldi.jpg

DSCF0223_zps8zq8iifr.jpg

DSCF0225_zpsbjcqxkec.jpg

DSCF0227_zpsjkbed9ur.jpg

DSCF0228_zpseirzpioc.jpg

DSCF0229_zpstedbit22.jpg

DSCF0230_zpsrerwad9g.jpg

DSCF0231_zpsfhrthsnn.jpg

DSCF0232_zpsub8fh5i1.jpg

DSCF0233_zpsosecadyi.jpg

DSCF0234_zpstgpvhu8k.jpg

DSCF0235_zpsqkrcvygf.jpg

DSCF0236_zpsyjvkadxv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając ograniczenia zestawu że względu na skalę, to naprawdę super to wyszło. Bard, o podoba mi się brudzenie, szczególnie w okolicach paki ciągnika.

Na zdjęciach co jakiś czas któreś koło lewituje, ale widać że zależy to od ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Zapewniam kolegów, że nic nie lewituje. Te oderwanie koł to jak pisał bazylms to kwestia ułożenia modelu na tle. Używam sztywnego brystolu i pewne ułożenie modelu do sesji czasem powoduje taki efekt lewitowania. Tło po prostu nie poddaje się znikomej masie modelu

 

Wygląda na to ,ze aparat ni się kończy bo źle już kolory łapie. ZiS wyszedł bardzo blady , a taki nie jest . Muszę spróbować zmienić kolor tła ,może coś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.