Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. IV ausf.C. Mirage Hobby - 1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny z ukończonych,które miały się doczekać podstawki. Brak miejsca i czasu sprawia,że wrzucam galerię w takiej formie.

 

Jest to model firmy Mirage. Sklejałem go do pewnego momentu na równo z Revellem (ausf H) Przepaść między nimi jest naprawdę spora.

Fatalny na mój gust podział kadłuba,choć w pewnym stopniu podyktowany kilkoma wersjami zestawów. Niemniej jednak komplikuje to dobre zgranie części. Fatalne podejście do żaluzji silnika. Słabe zgranie osłony przekładni z resztą kadłuba ( łączenie na wysokości przedniej płyty). Kiepskie odwzorowanie narzędzi.

Zestaw ma jednak spore plusy też . Trzy wersje kół napędowych, dwie kół jezdnych (sprzydadzą się). Blaszki z błotnikami są też fajne. Gumiaki całkiem fajnie leżą.

Model od dawna mnie intrygował "słynnym" kołem napinającym. Ale po prostu odciąłem wahacz od podstawy i przykleiłem na CA w innej pozycji.

Do tłumika wstawiłem wylot z igły lekarskiej 0,9mm. Na przodzie dodałem ogniwa gąsienic. Raczej S-F na Bałkanach,ale chciałem je wykorzystać.

Lufa od RB.

 

Malowanie Vallejo,metodą modulacji.

Weathering AK,MIG i Vallejo. Znowu zachwyt nad Light Dust Deposit. ( wokoł wahaczy na podwoziu,błotniki,przednia płyta )

 

Model ma prezentować czołg z 3 Panzer Regiment,2 Panzer Division z Bałkanów w 1941r.

 

DSCF0191_zpswokvfa2n.jpg

DSCF0192_zpsdprbpdsh.jpg

DSCF0194_zpsr2e7f4pi.jpg

DSCF0195_zpsinc2p7f6.jpg

DSCF0196_zpsibrwenkq.jpg

DSCF0197_zpsxv1ybrai.jpg

DSCF0200_zps9pg0ngmq.jpg

DSCF0201_zpsgeb2eppr.jpg

DSCF0202_zpsipjcmcd9.jpg

DSCF0203_zpssnwot3nm.jpg

DSCF0205_zpsqqy7toqs.jpg

DSCF0207_zpspvhiyfm5.jpg

DSCF0208_zpspsje1dy1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Lina jest tylko założona na mocowania więc można zmienić. Mam linkę eureki ale tylko 0,6mm a do wczesnych wersji panzera chyba będzie za gruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ausf.H wraca na warsztat. Ten to jak klocki lego idzie ;)

 

Co do liny. Zobaczę jak wyglądać będzie 0,6mm ,najwyżej coś się skręci z druków 0,2mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bardzo ładny :c)... Lubię takie nie upaprane po uszy modele :c)

Poprawiłbym jeszcze lewitującą gąskę z lewej strony nad ostatnią rolką.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.