Skocz do zawartości

KTO Rosomak "The Green Devil" - IBG Models 1/35


M.J.89763

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przedstawiam mój pierwszy model - KTO Rosomak-M1M "The Green Devil".

Model ogólnie "z pudełka" z niewielkimi zmianami i dodatkami. Dodane liny zawieszone na nożu (Eureka XXL), lina wyciągarki (produkcja własna ), otwierany właz kierowcy, anteny, kanały kablowe po bokach w przedziale desantu, kanał wentylacyjny i poręcze w przedziale desantu, uchwyty na siatkach RPGNet, klamki włazu kierowcy.

 

Edycja 08.07.2017.

Poniżej zdjęcie modelu w swojej pierwotnej wersji

AwvqAsR.jpg

 

 

A tu już zmieniony.

Korzystając z możliwości edycji przeniosłem aktualne zdjęcia na pierwszą stronę

Model po zmianach ma lusterka pomalowane na czarno jak powinno być od początku; sam nie wiem czemu zostawiłem je wtedy w kolorze piaskowym

Model dostał nową metalową lufę od Master Model oraz anteny na wieży, również Master Model. Dużo lepsze niż poprzednie anteny, które nie wyglądały zbyt dobrze. Wóz otrzymał również trochę pustynnego kurzu, poprawione zostało kilka błędów lakierniczych. Na koniec z boków wieży zniknęły symbole "oka", doszły naklejki na włazach, wyciągarce i piastach kół a we wnętrzu pojawił się kurz.

 

dGNIdt7.jpg

 

TFVyVB4.jpg

 

09MqETn.jpg

 

ZMGoZC6.jpg

 

IoRoGKX.jpg

 

pqFbbMg.jpg

 

xsZY5U8.jpg

 

cIOyf94.jpg

 

S8vOyW5.jpg

 

jl2yJ4H.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest super biorąc pod uwagę że to Twój pierwszy model to naprawdę myślę że jest bardzo dobrze ale niech wypowiedzą się osoby z forum z większym doświadczeniem plus specjaliści od "Rośka". Malowane aero? I witamy na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy model to szacunek za estetykę budowy, ładną powłokę malarską i dorobionych parę detali we własnym zakresie... Jeśli pominiemy kwestie merytoryczne (bo bazowałeś głównie na tym co w pudle) wyglądu "Horusa" (a różnic jest sporo), to jak dla mnie jest to najlepsza galeria jak do tej pory na forum... Ładnie, równo i czysto... Czyścioszek może być - jest sporo zdjęć, gdzie akurat M1M nawet w Afganie były ledwo przykurzone...

We wnętrzu pominąłeś za to zupełnie wash, suchy pędzel czy inne cieniowanie, o brudzeniu nie wspominając - tutaj jest mała niekonsekwencja...

Szlak przetarłeś bardzo dobrze - następnego Rośka proponuję zrobić na zasadzie modelu redukcyjnego - czyli jak najwierniej odzwierciedlając konkretny pojazd; kalek zestawowych jest sporo - ToroModel wypuściło 3 komplety - masz w czym wybierać...

Jest dobrze..!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za dobre słowo

Myślę, że z tym wnętrzem jeszcze coś zrobię jak nabiorę trochę wprawy.

Wash na zewnętrznym pancerzu i podwodziu tego modelu robiłem po raz pierwszy

Ten model ma już ok 5 miesięcy. W między czasie zrobiłem już drugiego Rośka , którego wczoraj skończyłem. Chyba będzie widać postępy, we wnętrzu już jest Wash i troche kurzu

 

 

@Darkin

Tak, model malowany aerografem (zwykłym, chińskim) farbami Vallejo Model Air. Piaskowy Vallejo 71.075. Szary we wnętrzu umieszany na oko

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkin

Tak, model malowany aerografem (zwykłym, chińskim) farbami Vallejo Model Air. Piaskowy Vallejo 71.075. Szary we wnętrzu umieszany na oko

Jeżeli powiesz że z aero miałeś do czynienia dopiero przy tym pierwszym modelu to już całkowicie odpadnę niesamowite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzięki

 

Aerograf kupiłem dla tego modelu - nie za drogi w razie czego Zanim zacząłem malować model potrenowałem trochę "na sucho"

 

Pierwszy, przeze mnie zrobiony model. Wcześniej robiłem kartonowego Rośka, ale jeszcze go nie skończyłem. Została wieża do zrobienia. Wolę plastikowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż nie chce się wierzyć, że to twój pierwszy model. Nie przepadam za współczesnymi, ale za warsztat DUŻY PLUS :c)

Pozdro.

Ps. Drugi rosomak też ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wyszedł ładny model 'Oka"

 

Mam tylko dwie drobne uwagi, na włazie kierowcy był napis DRAGI, nr 8 na kalkomanii w zestawie.

Jak będziesz miał chęć, to przemaluj na czarno obudowy przednich lusterek, w oryginale były czarne

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć.

 

Dzięki za wszystkie dotychczasowe opinie nt. mojego modelu Rosomaka .

Model ten z założenia nie miał przedstawiać rzeczywistego wozu z symbolem oka Horusa, po prostu wykorzystałem podczas jego budowy kalki z pudełka

Postanowiłem go trochę odświeżyć i zmienić (między innymi ma nowe anteny) oraz dodać ślady eksploatacji.

Aktualne zdjęcia przeniesione do pierwszego postu

 

PS. Drugi model Rosomaka również ma nową antenę

 

54FofnW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Można pomalować ten model farbą HTK-B086. Dało by to kolor piaskowy?

 

Cześć.

Rosomak w kamuflażu "pustynnym" ma kolor wg palety RAL numer 1001 (RAL 1001). Ja do pomalowania mojego modelu używałem farby Vallejo Model Air numer 71.075.

Czy farba o którą pytasz będzie dobra nie mam pojęcia ale z tego co widzę w internecie Hataka ma w swojej ofercie farbę RAL 1001, np. HTK-BL208 Desert Beige.

HTK-B086 na ekranie monitora wydaje się być ciemniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką polecasz czarną farbę do malowania kół w rośku. Na razie maluje pędzlem i chodzi mi o jednolity czarny kolor opon?

 

Ciężko mi polecić jakąś farbę do opon. Ja malowałem zwykłą czarną matową i to aerografem. Później weathering z wykorzystaniem suchych pigmentów.

Nigdy też nie malowałem modelu pędzlem. Jedynie jakieś detale, szczegóły. Z tego co się orientuję są farby specjalnie do malowania opon ale ja nigdy nie używałem.

Myślę, że takich informacji najlepiej szukać w dziale Warsztat. Tam też można zadawać tego typu pytania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.