Skocz do zawartości

Pierwszy model T-34/76 podejście drugie :)


Aro82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Wrzucam temat jeszcze raz gdyż poprzedni był źle założony (linki,brak fotek itp).Oto mój pierwszy model. Model firmy ICM. Blaszki i lufa DEF MODEL (kilka tylko wykorzystanych),gąski MasterClub i kalki ARMO.Inwencja własna-antena,Luf KMu i urwany błotnik.Nie starałem się odwzorować żadnego konkretnego pojazdu.Po prostu Teciak w polskim malowaniu.

Zdjęcia nie najwyższej jakości - nie mam dobrego aparatu

Co mi tu nie wyszło? Co do poprawki? A co jest ok? Czy coś z tego będzie?

Czekam na rady i uwagi doświadczonych Kolegów i Koleżanek (jeśli coś jest nie tak pisać śmiało!) ;)

Pozdrawiam.

 

PqodoPW.jpg

vkRbsBI.jpg

LcLrZUg.jpg

BIxplHO.jpg

XRXOfsD.jpg

sU8PNsP.jpg

WPoLkuU.jpg

gVaXO9t.jpg

t7hdfhr.jpg

nIrON7B.jpg

QcztRML.jpg

rp8N6Ii.jpg

ij6Xfti.jpg

ZtaXaBg.jpg

q8i4G3E.jpg

4gS4ymN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Akurat kolor zapasowych i liny chciałem taki-wiadomo co kto lubi.Odnośnie zawiasów-o które miejsca chodzi dokładnie?

ps Czy jest teraz sens dorabiać?Czy da radę to jakoś ładnie pomalować żeby się zbynio nie wyróżniało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o uchwyty w tym miejscu. Czy dorabiać, ja bym się nie upierał, ciekawi mnie tylko, czy fabrycznie coś tam było.

 

QcztRML_a_zps1kvb6vow.jpg

Przy następnym modelu śmiało zakładaj warsztat, wielu doświadczonych Kolegów na pewno doradzi, a potencjał widać jest dobry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyty fabrycznie były.Lecz nie chciały współpracować z blaszką(pokrywą silnika) więc zacząłem je piłować i wtedy stała się tragedia-uszkodziłem jeden z nich.Postanowiłem wtedy je usunąć i dorobić w późniejszym etapie.Niestety jest to mój pierwszy model i najzwyczajniej o nich zapomniałem

A tak przy okazji spytam czy to są zawiasy od pokrywy silnika? Bo wydawało mi się że one są z przodu pokrywy? I swoją drogą wydaje mi się że widziałem t-34 bez zawiasów w tym miejscu.

A co do warsztatu-był by on zbyt chaotyczny-dopiero się uczę wszystkiego i zmieniałem plan wiele razy-tu coś nie wyszło,tu inny pomysł.Teraz składam Kubusia od Mirage i idzie jak by lepiej więc założę warsztat.

 

NxzIU34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, teraz rozumiem co się z nimi stało .

A tak przy okazji spytam czy to są zawiasy od pokrywy silnika? Bo wydawało mi się że one są z przodu pokrywy? I swoją drogą wydaje mi się że widziałem t-34 bez zawiasów w tym miejscu.

To są zawiasy od pokrywy, pod którą znajdują się żaluzje a pod nimi jest rozrusznik, wentylator, sprzęgłą, część skrzyni biegów, czyli transmisja. Sam silnik jest zaraz za wieżą.

W modelach wcześniejszych T-34, chyba tak do 1942 nie było zawiasów tylko wąskie paski spinające.

Często też na zdjęciach widać, że te zawiasy są uszkodzone lub zupełnie ich brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.