Skocz do zawartości

Tiger I Initial DAK 131 s.Pz.Abt. 504


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, przedstawiam swój ostatni projekt mojego wymarzonego tygryska na transportówkach. Produkty wykorzystane: model dragon, lufa rbmodel, gąsienice friulmodel. Skala oczywiście 1:35. Dziękuję i pozdrawiam Rafał

 

Tiger-I-I_aasnrss.jpg

 

Tiger-I-I_aasnrse.jpg

 

Tiger-I-I_aasnrsx.jpg

 

Tiger-I-I_aasnrsw.jpg

 

Tiger-I-I_aasnrsn.jpg

 

Tiger-I-I_aasnrsa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszlo nienajgorzej jak na sf .

Jak juz wspomniano kapsli do wlewow brak i brakuje ci rury dolotu powietrza do filtra.

Podoba mi sie brudzenie nie jest przesadzone jak to przyjelo sie w pancerce zeby poobijac u wymazac blotem. Swoja droga nie wydaje mi sie zeby az tak mocno zdazyly sie pojazdy poobijac podczas eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podglądałem cały warsztat tego pojazdu - no wtedy pod tytułem - "Tiger I Initial DAK 142 s.Pz.Abt. 501 Dragon 1:35"

Była szansa na pojazd z serii - I N I T I A L -

Teraz jest galeria - pod tytułem - "Tiger I Initial DAK 131 s.Pz.Abt. 504".

Jaki to - INITIAL - wyprodukowany w lutym 1943 roku? Niestety tytuł galerii - typowy SF („science fiction”)

Teraz różnice prawdziwego No.131 z 504 Batalionu, a modelem No.131 z tej galerii.

Parę tylko bo zdjęć do porównania tego pojazdu jest sporo. Na modelu brak :

- osłon wydechów,

- daszków nad wydechami,

- uchwytu na przednim pancerzu,

- uchwytów i łopaty na przednim pancerzu,

- rury od filtrów ... itd, itd.

Teraz oznaczenie - brak krzyży

https://farm4.staticflickr.com/3954/14929952174_a6f22da61d_b.jpg

- a sam No.131 - powinien być - ledwo widoczny :

http://img-fotki.yandex.ru/get/6809/41501079.fe/0_cfea6_64b4ea49_orig.jpg

I na koniec samo malowanie pojazdu, a dokładnie kolory.

Od końca marca 1942 pojazdy do Afryki malowane fabrycznie kolorami RAL 8020 jako bazowy i RAL 7027 (H.M. 1942, Nr.315).

http://www.cartula.ro/forum/uploads/monthly_05_2012/post-361-0-31314000-1337016851_thumb.jpg

Kłopoty z farbami były w jednostkach na Czarnym Lądzie, na początku 1941 roku - i wiąże się to z pojazdami malowanymi jeszcze kolorem RAL 7021.

Później na front Afrykański trafiały już fabrycznie pomalowane wozy w pustynne kolory.

Wątek malowania i kilka cytatów autora warsztatu:

... mam kilu znajomych siedzących w temacie tygrysów, wysłuchałem ich złączyłem wątki i wyszły mi takie kolorki
... można malować jak się chce, jedni mówią że powinien być zielony, inni że piaskowy no i podobno miał kamuflaż. postanowiłem zrobić kamo bo sama zieleń była nudna.

... mam kilku znawców tematu którzy mnie prowadzili z malowaniem i tak ma być chociaż co do samych kolorów zdania także były podzielone. Nigdy nie będziemy wiedzieli jak wyglądał na prawdę.

... chciałem troszkę więcej kolorków nadać, niezbyt to historyczne ale jakoś nigdy nie przywiązywałem wagi do tego
Tak jak seb napisał, bardziej styl niż historyczna poprawność.

Tego myślę że nie trzeba komentować.

Tygrys No.131 - jeszcze przed renowacją - http://i49.servimg.com/u/f49/12/39/50/46/bovtig10.jpg

Niech Ci "znawcy" popatrzą na film od czwartej sekundy.

Niestety nie tylko tytuł SF, ale też brakuje sporo detali pojazdu czyli - SF, i malowanie SF.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Masz rację - w dziale warsztatowym.

W dziale "Galerie" rzadko kiedy komentuje i oceniam, bo jest już pozamiatane.

Lecz kolega "Dumo" tak namieszał tymi "znawcami" że ktoś w to mógł uwierzyć i robić swoje Tygrysy - zielone.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Piękny model, taki w twoim stylu! Podoba mi się.

Jedynie co mi nie pasuje, to ten kondom (słowo "czopek" już ktoś użył) na płycie czołowej. No i te otwarte wlewy paliwa bez korków! Jaki był twój zamysł zostawiając to w taki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korki pewnie zaginęły w ferworze prac . Mnie model się podoba, poza wspomnianym pokrowcem na km - zupełni nienaturalny, jakby ulepiony przez dziecko. Taki pokrowiec łatwo zrobić jak plandekę (chusteczka + wikol). Ale poza pokrowcem model fajnie pomalowany. Merytorykę pomijam. W Bovington ten czołg pomalowany zupełnie inaczej, ale też nie ma pewności czy tak było oryginalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Klasa

 

a dziękuję

 

Jest całkiem fajny gdyby nie "131" i ten "smaczek" w postaci braku kapsli wlewowych.

 

No jak to ja musi być jakiś smaczek

 

Bardzo ładny, tylko cały efekt psuje ten plastelinowy czopek na przedniej płycie.

 

Myślałem że to zda egzamin, trzeba było jednak wstawić km no ale cóż zrobie tak przy następnym

 

Malowanie ładne, tylko ten numer się świeci jak psu wiesz co. Trzeba go było jakoś zgasić.

 

Poszły na tą kalke wasze płukanki filtry, już nic więcej nie mogłem poradzić

 

Wyszlo nienajgorzej jak na sf .

Jak juz wspomniano kapsli do wlewow brak i brakuje ci rury dolotu powietrza do filtra.

Podoba mi sie brudzenie nie jest przesadzone jak to przyjelo sie w pancerce zeby poobijac u wymazac blotem. Swoja droga nie wydaje mi sie zeby az tak mocno zdazyly sie pojazdy poobijac podczas eksploatacji

 

Nawet sobie nie wyobrażasz jaką miałem ochote go przetyrać, omłotkowac i upierdzielić ale jakimś cudem się powstrzymałem

 

Pomijając kwestie merytoryczne modelik podoba mi się. Fajny grunt na podstawce także.

 

Technicznie ładnie, stonowany, wszystko z umiarem - podoba się!

Gratuluję.

 

Dzięki wielkie!!

 

Czołem!

 

Piękny model, taki w twoim stylu! Podoba mi się.

Jedynie co mi nie pasuje, to ten kondom (słowo "czopek" już ktoś użył) na płycie czołowej. No i te otwarte wlewy paliwa bez korków! Jaki był twój zamysł zostawiając to w taki sposób?

 

O kondomie już wyżej napisałem, co do korków miałem dodac jeszcze beczki z paliwem i wodą oraz figurkę imitującą tankowanie ale mi się ten pomysł odwidział.

 

Modulacja kolorów bardzo ciekawie wygląda.

Model mi się podoba, lecz do całości brakuje krzyży po obu stronach pancerza.

 

Krzyże jeszcze nie domalowane po przypłynięciu na miejsce

 

Mnie się podoba

 

Świetny! Spróbuję takiego w 48.

 

Dzięki i dzięki jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.