Skocz do zawartości

Sd. Kfz. 222 Tamiya + Eduard 1:35 - Comeback po latach


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

 

Parę lat minęło, od kiedy popełniłem ostatni model. Od tamtego czasu naoglądałem się filmów wojennych, poczytałem książek, przejrzałem fora i wszystko wróciło. Człowiek dorósł i w końcu może trochę wydawać na swoje hobby.

 

Generalnie - model Tamki wzbogacony blachami Eduarda co by trochę bardziej się świeciło podczas klejenia. Malowany Farbami Mr. Hobby do modulacji (moja pierwsza w życiu). Postarzany przeróżnymi specyfikami. Wielu rzeczy zapomniałem i musiałem uczyć się ich na nowo. Miał być trochę sfatygowany i ubłocony - taki też wyszedł. Model czeka jeszcze na zmatowienie - na zdjęciach może się jeszcze świecić, ale będzie to zredukowane.

 

Zapraszam do oglądania i liczę na komentarze!

 

evcinq.jpg

w8wb9f.jpg

idc9sp.jpg

2n8s9ix.jpg

2r2oio7.jpg

1z35pp3.jpg

313ghg4.jpg

14262xj.jpg

2mos1zl.jpg

xdf76q.jpg

14ijybk.jpg

o764n6.jpg

2wcmcjt.jpg

259e2hv.jpg

1218qyq.jpg

6xxems.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

Jak widać z starej Tamki można zrobić całkiem fajny modelik

Ogólnie jest fajnie , mnie troszkę kłują zalane oczka w siatkach, reszta ok o błocie się nie dyskutuje ;)

Jedynie przyszlifowałbym koła u podstawy z gruntem co by "zasymulować" ciężar pojazdu ( ugięcia opon wiadomo nie będzie no ale to takie ersatz ;P )

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest bardzo udany powrót!

 

Model jest OK. Podoba mi się . Brudzenie to zawsze jest rzecz gustu! Jednym się podoba innym nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błoto w niektórych miejscach jest dość intensywnie narzucone punktowo. A reszta bardzo czysta.

Na górze brakuje kurzu, pyłu.

I obicia tak samo jak błoto. Średnio mocno i punktowo.

 

Wrażenia końcowe:

Bardzo ładnie!

Technika wykonania błota:

bardzo ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Odgrzebię trochę ten temat bo mam wątpliwość.

A że właśnie robię 222kę i porównuję z tą galerią to muszę zapytać.

 

Nie chcę by wyszło, że się czepiam lub coś, ale chciałbym wyjaśnić nim zacznę malowanie:(

 

Czy zaznaczone na czerwono elementy nie powinny się wzajemnie wykluczać? :/

 

xdf76q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, bardzo możliwe, ja z merytoryką konstrukcyjną raczej na bakier - sklejam tylko i wyłącznie dla przyjemności.

 

Także musi Ci jakiś znawca odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładny, ale obicia mocno przesadzone według mnie.. wyglądają jak by ktoś naumyślnie młotkiem walił we własny pojazd :/

 

To akurat normalne po hibernacji.

Prawie każdy tak miał

 

A model jak na pierwszy po hibernacji więcej niż si. Ale za minimum rok będziesz się na niego dziwnie patrzył acz z sentymentem - mam tak z "Pnnterą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.