Skocz do zawartości

Dumvee GMV-N NZSAS Tamiya/scratch 1:35


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrnąłem do końca i jestem zadowolony. to kolejny model, na widok którego śliniłem się 2-3 lata temu z brakiem wiary, że stanie na mojej półce. Opierałem się na trzech/czterech zdjęciach oryginału dostępnych w sieci i dwóch modelach. Wyszło tak...

Aaaaa...cieszy mnie również to, że będzie to pewnie trzeci model tego pojazdu na świecie...o tylu mi wiadomo :rotfl: :rotfl:

Warsztat

viewtopic.php?f=87&t=55582

 

IMG_1415_zpsh2hv5ltm.jpg

 

IMG_1417_zpsyc54j4f2.jpg

 

IMG_1419_zpslyyxukxw.jpg

 

IMG_1421_zpsurhp771z.jpg

 

IMG_1425_zpskxijmnvi.jpg

 

IMG_1427_zpsazilkz2l.jpg

 

IMG_1429_zpshbwnetki.jpg

 

IMG_1431_zps577x2u5o.jpg

 

IMG_1433_zpsxjwojgws.jpg

 

IMG_1435_zpsz5wn5bck.jpg

 

IMG_1437_zps5xq8wtad.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Piotr, zrób kiedyś, jakiegoś gniota. Będzie można ponarzekać. Dumvee jak zwykle super .

 

Mówisz- masz. Moj pierwszy humvee na forum- 4.05.2012... Jeszcze kilka gniotów by się znalazło

 

IMG_2138.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to pierwszy, to narzekać nie można. Na następne też pewnie nie można, bo z pewnością, każdy, następny był lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to już trochę tych pojazdów skleiłeś. Ale nie widzę jakich specjalnych zmian miedzy nimi (chodzi o weathering)

Może tobie się podobają i nie chcesz zmian...

Może się mylę... i jakoś nie wychodzi tobie i nie bardzo chcesz zmian drastycznych. Ale spróbuj innej chemii. Czegoś nowego.

Coś innego pojawi się na pojazdach i bardziej zainspiruje Cię do własnych wyzwań modelarskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia gustu i oczekiwań jakie masz w modelarstwie.

Jednak ja inaczej to widzę.

Twój pojazd w stosunku to tych w linkach jest płaski (brak mocnego washa) Częściowo wina to na pewno słabej jakości fotek. Spróbuj wykonać fotki w dzień na zewnątrz i oczywiście aparat na statywie.

 

np.

http://www.ebay.co.uk/itm/Pro-Built-1-35-HUMMER-AA-AVANGER-GULF-WAR-/290680410364

Widać ,że pojazd tryska życiem. Coś się dzieje. Może za mocno poobijany jednak w odbiorze dla widza będzie atrakcyjny.

 

Kolejny:

http://www.network54.com/Forum/110741/thread/1358203077/Humvee+M1151

Nic dodać nic ująć. Mocny wash. Przez to podkreśla go bardzo wyraźnie.

Oczywiście to moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzelek- dziękuję za podpowiedź. Różnimy się jednak w podejściu. Po pierwsze maluję pędzlami i pewne efekty są dla mnie nieosiągalne bez aero. Po drugie- daleki jestem od szeroko prezentowanej sztuki efekciarstwa dla samego efekty. Prezentowany przez Ciebie pierwszy model nigdy w realnych warunkach nie występował w takim stanie. Mam około 1,5 tys zdjeć humvee od paradnie czystych do uważanych w błocie i syfie, ale żaden nie jest poobijany. Robienie czegoś dla sztuki jakos nie pasuje do mojej koncepcji, aczkolwiek szanuję inną wizję.

Żeby nie było tak nudnie, to mam rownież takie

 

M1114icts2012_zpswkmkfbvw.jpg

 

IMG_7117_zpsbtysuvtt.jpg

 

A tu masz trochę pobrudzony M1151

 

image_zpsrnhcnaaw.jpeg

 

Dziękuję za sugestie, postaram sie trochę dostosować, ale nie spodziewaj sie efekciarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daleki jestem od szeroko prezentowanej sztuki efekciarstwa dla samego efekty. Prezentowany przez Ciebie pierwszy model nigdy w realnych warunkach nie występował w takim stanie. Mam około 1,5 tys zdjeć humvee od paradnie czystych do uważanych w błocie i syfie, ale żaden nie jest poobijany. Robienie czegoś dla sztuki jakos nie pasuje do mojej koncepcji, aczkolwiek szanuję inną wizję.

 

W modelarstwie np. w skali 1/35 nie da się wszystkiego odzwierciedlić w stosunku to co jest w rzeczywistości do wspomnianej skali co do milimetra.

Wówczas działa wyobraźnia, wizja modelarza ,który chce to przedstawić w taki sposób żeby widz ,który będzie to oglądał miał świadomość, że to co ogląda wygląda tak samo albo podobnie w rzeczywistości. Dla przykładu podam drzewo sosnowe. W rzeczywistości mają wysokość 30-45metrów. To można sobie wyobrazić jak głupio to wyglądało by na dioramie tak wysokie drzewo.

Czyli tak zwana iluzja. To działa również w modelarstwie. Jeśli sztuczka się uda zapewne będzie podobała się i widzowi i tobie. Oczywiście można tego nie robić i kombinować po swojemu. Takie prace również będą przyjęte oklaskami.

Kolejny przykład to gorlock, który obrobił Ci fotkę. Wygląda super. Aparat wykonał zdjęcie tak jak mógł. A ty wkleiłeś je bo uważałeś ,że fotki są okej. Oczywiście są okej. Ale mogą być lepsze prawdopodobnie bez większego wysiłku z ich obróbką. A odbiór zdecydowanie atrakcyjniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie :

irfanview 64 jest też w wersji PL

Na samej górze OBRAZ >ZMIANA NAŚWIETLANIA KOLORU LUB SHIFT +G

Dostaniesz dwa obrazki. Jeden oryginalny , a drugi do obróbki.

gorlock'owi wyszedł lepiej.

 

Mi wyszedł tak:

 

a8866a5ed8f56c5b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.