Skocz do zawartości

Tiger I [Academy 1/35]


Panzer Machine

Rekomendowane odpowiedzi

Tiger_I_0000.jpg

 

Ten model Tygrasa firmy Academy (Zestaw 13264) rozpocząłem robić na warsztatach pokazowych: jak zacząć swoja przygodę z modelarstwem. Było to na przełomie października i listopada zeszłego roku. Dopiero niedawno miałem czas aby zrobić dokumentację zdjęciową. Sam model w sobie wymagałby licznych udoskonaleń. Ja tylko skorzystałem z metalowej lufy oraz anteny oferowanych przez RB Model. Nie mniej poziom modelu Academy był bardzo zadowalający. nie miałem problemu ze spasowaniem części czy z ich jakością. Ocenę malowania oraz weatheringu pozostawiam Wam.

 

Tiger_I_0001.jpg

 

Tiger_I_0002.jpg

 

Tiger_I_0003.jpg

 

Tiger_I_0004.jpg

 

Tiger_I_0005.jpg

 

Tiger_I_0006.jpg

 

Tiger_I_0007.jpg

 

Tiger_I_0008.jpg

 

Tiger_I_0009.jpg

 

Tiger_I_0010.jpg

 

Tiger_I_0011.jpg

 

Tiger_I_0012.jpg

 

Tiger_I_0013.jpg

 

Tiger_I_0014.jpg

 

Tiger_I_0015.jpg

 

Tiger_I_0016.jpg

 

Tiger_I_0017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny zimowy kamuflaż!!!

Z uwag znalazłem dwie rzeczy. Zasobnik przy zapięciach i na krawędziach drzwiczek nie ma adekwatnych wytarć a trzonki narzędzi takie czyste wyszły, zwykły łosz może by się przydał.

 

Gąski miały być póżnego typu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

malarsko - bardzo ładnie... się podoba.

To co razi to źle przyklejone wyrzutniki granatów dymnych, trochę bezsensowne zapasowe ogniwa na wieży, paski na lufie (podobne miał S02), brak numerów po bokach wieży i czerwona gaśnica.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytoryczną stronę ocenił Seb, ja się nie znam. Malowanie mi się podoba, choć przy tak zużytym kamo brakuje choćby trochę zacieków i brudu na górnej części kadłuba. Znacząco to odstaje przy mocno ubłoconym układzie jezdnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeżeli chodzi o malowanie to fajnie.

Wyrzutniki granatów do poprawki.

Gaśnica do przemalowania.

Ogniwa na wierzy przydałoby się usunąć albo dać im jakieś uchwyty. Ich ilość też raczej do poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak duży odzew i aprobatę

Jak pisałem w pierwszym poście (teraz tylko powtórzę), zdaję sobie sprawę, że model Academy wymagał by licznych udoskonaleń i poprawek.

Faktycznie nie zwróciłem uwagi na montaż granatników, mój błąd oraz malowanie gaśnicy.

 

Seb, chętnie poczytam więcej o babolach i Twoich uwagach merytorycznych. Więc jak coś, pisz śmiało.

miro986, faktycznie był jakiś problemik z górną płyta na wieży. Na szczęście nie było to coś fancy i łatwe do obejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.