Skocz do zawartości

Kurogane Type 95, Tamiya 1/48


Skyraider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie jest to mój pierwszy model jaki zrobiłem, ale pierwszy, który uznałem za nadający się do pokazania. To mało popularny pojazd, dlatego tym bardziej zdecydowałem się na utworzenie mojej pierwszej galerii. Jeśli chodzi o wykonanie to malowany był akrylami Tamiya, Pactra, Gunze, a kurzony emalią Tamiya XF-57. Obicia wykonane farbą MIG-044 Chipping. Podstawka zrobiona jest z tego co było pod ręką, czyli kartonu, produktów AK, farb i bambusa.

Zapraszam do oglądania i komentowania.

 

YzBjJm9.jpg

7FRfqKC.jpg

vmvX1W6.jpg

KoXTP7Z.jpg

OAOeaDw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podstawką pewnie jeszcze pokombinuje bo faktycznie brakuje jej cieniowania. Założenie było takie aby był to kawałek utwardzonego dojazdu do np. hangaru łodzi latających czy innych istotnych punktów znajdujących na brzegach wysp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wóz jest spoko.

Kolorystycznie tylko nieco monotonny. A podstawka tylko pogłębia monotonię.

Dlatego proponuję ci abyś zastanowił się nad dodaniem trochę roślinności w kilku miejscach oraz zróżnicował trochę błoto i samą drogę.

Acha, no i u mnie masz plusa za skalę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winieta przedstawia wejście do świątyni czy jakiegoś podobnego obiektu, który w czasie II wojny światowej miał kilkaset czy nawet kilka tysięcy lat. To po prostu nie mogło być perfekcyjne. Zwróć uwagę także na samo wejście - niektóre elementy ozdobne są celowo lekko przekrzywione. Ponadto, warto podkreślić, że jest to budowla z gatunku tych nieco zapomnianych, znajdujących się daleko od "cywilizacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało japońsko mi się kojarzy ta podstawka.

Widzę dużą radosnej twórczości autora stąd mam poczucie odrealnienia

 

Kilka inspiracji od wujka googla:

 

Japan-2013-404_web-lrg.jpg

 

Main-Nikko-Shrine.jpg

 

Let%E2%80%99s-Go-Shrine-Hopping-5-Famous-Shinto-Shrines-in-Japan-You-Must-Visit-Fushimi-Inari-Shrine-2.jpg

 

8cfc46d9533910d782aadf42459a45aa.jpg

 

TsurugaokaHachimanguShrineKamakoraJapan19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma się co czepiać szczegółów.

Ta wersja podstawki jest o niebo lepsza od poprzedniej. Jedynie co to podziałałbym bardziej olejami i poupychał roślinność w szczeliny między płytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną budowla wygląda jak by ją właśnie odrestaurowano.

Zdaje się że po pomalowaniu budynku kolorem bazowym przetarłeś całość suchym pędzlem i tyle.

Brakuje mi zacieków, zróżnicowania kolorystycznego poszczególnych kamieni (tak jak na przytoczonych przez ciebie zdjęciach) resztek drobnej roślinności oraz innych efektów zachodzących na budowlach w klimacie Azji południowo-wschodniej.

tajlandia-ankor-wat-kambodza-wakacje-w-tajlandii-azji-wycieczki-tajlandia-azja-tajlandia-oferty-swiatynie-bangkok.jpg

źródło zdjęcia: http://tajlandia.thaitravelers.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowalem sie paląkami na dachu z Twojej winietki. W kazdym razie do zdjec ktore przytoczyles z indonezji duzo brakuje i daleko od tych nawiazan architektonicznych :(

W sumie to nie wiadomo gdzie pojazd stoii

Jakies zacieki i roslinnosc dobrze by zrobila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.