Skocz do zawartości

AMX 13/105. Heller,1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kolejny ulepek Model sprzed moich T-80BV i T-62. Pierwszy po zmianie epoki. Długo leżał bez układu jezdnego ale to potem....

Model ,który był pierwszym zakupionym "nowoczesnym" czołgiem ,po zmianie epoki ,z WW2 na nowsze konstrukcje.

Model bardzo stary, chyba mnie nas świecie nie było gdy Heller go wypuścił na rynek ;)

Bardzo uproszczony,z fatalnymi gąsienicami ,które notabene spaliłem we piecu

Troszkę tylko poprawek od siebie ,jak szekle,brezent wokół wieży z Green Stuffu,rozwiercone wyrzutnie granatów dymnych i kilka uchwytów z drutu miedzianego.Kanister z zestawu Academy. Po powierzchownym zbadaniu tematu gąsienic, wybór padł na żywiczne odlewanie gąsienic od M164 Vulcan z zestawu Italeri.Niestety są bez zębów ale w M163 byłyby dwa rzędy zębów a AMX tylko po środku. Więc temat do odpuszczenia. Jak pisałem model był jednym z pierwszych zakupów pojazdów nowoczesnych pojazdów, sklejony przed T-62 oraz T-80bv. Galeria dopiero teraz gdyz wreszcie znalazłem chęci odlewu gąsienic.

 

Ps.

Tak wiem, AMX by nie ruszył z miejsca bo na kołach napędowych brak zębow. Totalny błąd Heller'a. Mogłem to poprawić i pilnikiem wystrugać te kilka zębów. Mea culpa,mea maxima culpa...

 

b2ANSYz.jpg

7SlzdtA.jpg

uUu5pIx.jpg

bIn7OlH.jpg

PA1Go25.jpg

PA1Go25.jpg

5xjJK9x.jpg

7SlzdtA.jpg

5KsdsTT.jpg

nlx9bBN.jpg

rkgjDrE.jpg

EKNgKxR.jpg

yehfhcs.jpg

oeQQrqW.jpg

tjoIIrC.jpg

I1YFcKO.jpg

5gCoH3i.jpg

pUfJteD.jpg

WeXAL2R.jpg

XC1jize.jpg

m4BStyF.jpg

FehwkOY.jpg

qrREWYT.jpg

Q7bnrpm.jpg

zeUtzGL.jpg

egOwIbk.jpg

TVOsWik.jpg

 

 

Bardzo ciekawa konstrukcja, z wachliwą wieżą, czyli stałe działo ,a porusza się część wieżyczki w pionie.

Niestety ,oprócz Hellera model nie doczekał się do dnia dzisiejszego ciekawego,godnego modelu. Dostępna jest chyba tylko żywica.

 

LBRHrVi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to brzydkie, chyba musi być francuskie. Mam na myśli konstrukcję, nie model. Oglądając twoje poprzednie pracę powiedziałabym że model przeciętny. Na pewno każdy ma kilka takich, które męczą. Ważne że go skończyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Skończyłem. Z jego przeciętności też zdaję sobie sprawę. Zadowolony jakoś nie jestem . Słowo przeciętność to dobre określenie. Ot z g....na bicza nie ukręcę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda trochę ulepkowato

Ale dałby się więcej z tego wycisnąć jakimiś efektami malarskimi. Można by np wizjery przejechać niebieską farbką i już by trochę lepiej wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Żabojaty mieli kilka oryginalnych pojazdów. Może kupię jaszcze jednego ( bo przecież tani jest) i zrobię jak należy. Myślałem też o AMX 30 ale to też vintage i z gąskami też tragedia. Zresztą to chyba te same co w AMX13. Znalazłem dziś do "30" gąski żywiczne z MM więc tli się pomysł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, więc jest alternatywa. Niemniej jednak ta cena nie dla mnie. Już wolę sam z hipsu część zrobić

Co do MM to same gąski faktycznie szału nie robią. Jednak dlatego zostaje Heller i ostra rzeźba ,żeby cośz niego zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.