Skocz do zawartości

1/35 PzKpfw VI TIGER I Zimowy kamuflaz


analogic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Model Dragona sprzed 5 lat. Zaczety i zapomniany. Przez ostatnie kilka tygodni przywrocony do zycia.

Pomalowany Vallejo biala farba na lakier do wlosow. Nastepnie wytarty pedzlem z woda i zmodulowany farbami olejnymi. W wiekrzosci uzywam farb olejnych do nadawania efektow. Z gotowych specyfikow to pigment metalowy na gasiennice. Same gasiennice sa metalowe Chinskiej firmy Spade Ace. Ogniwa sa laczone specjalnie odwzorowanymi bolcami. Poza tym uzylem komplet blach Parta i liny z Karaya.

XipqM0f.jpg

.

x2hxE59.jpg

.

H3TRmaq.jpg

.

7kMdcfd.jpg

.

FtAGFtg.jpg

.

cnSbS0Q.jpg

.

QTcoCpn.jpg

.

1LZQcbR.jpg

.

nNNx7vU.jpg

.

C6d5pM3.jpg

.

igmsWuR.jpg

.

oCba7Aj.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo efektowny. Bardzo dobra reanimacja.

Jeden z nielicznych modeli ostatnio na mw, które poziomem nie pikują w dół!

 

Rażą tylko dziury w tłumikach po trafieniach z duuużego kalibru (nie przeżyłby takiego trafienia w tylną płytę) i zastanawiająca z punktu widzenia balistyki sznyta na froncie od strony kierowcy (wg. mnie nierealna do powstania bez dalszych konsekwencji czyli innych zniszczeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie-ś nadał mu złoty wiek.

Tak jak prawdziwy kombatant

Bardzo efektowny. Bardzo dobra reanimacja.

Jeden z nielicznych modeli ostatnio na mw, które poziomem nie pikują w dół!

 

Rażą tylko dziury w tłumikach po trafieniach z duuużego kalibru (nie przeżyłby takiego trafienia w tylną płytę) i zastanawiająca z punktu widzenia balistyki sznyta na froncie od strony kierowcy (wg. mnie nierealna do powstania bez dalszych konsekwencji czyli innych zniszczeń).

Dzieki Cooper. Te dziory przypominaja mi przepalony trociniak mojego dziadka

Zimowe kamo to nie przelewki, ale sobie prawie poradziłeś. Nie kumam tylko tych czerwonych przetarć.

Niestety oprócz malowania Tygrys ma tyle złego w sobie, że nie wiem od czego zacząć

Dziekuje za wszystkie uwagi. Przydadza sie nastepnym razem.

Fajnie wyszedł ten tiger , podoba mi się wysoki poziom wykończenia modelu. Wady tak jak koledzy napisali wyżej ale kto niepopełnia błędów .

Dzieki Wicher. Czesc bledow da sie naprawic a z ta druga czescia bede musial zyc

Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie: Jak powstał rykoszet po lewej stronie wizjera kierowcy?
Przeciwnik celował w burtę od przodu, ale mu zeszło .

 

Przychylę się do opinii kolegów że generalnie ładnie wygląda.

Dobre, dobre pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Świetny! Teraz pomyśl nad sposobem jego ekspozycji.

Pierwsze proby z podstawka:

1. wyprawa do IKEA po ramke. Teraz jest napakowana styropianem i zagruntowana

2. kawalek korzenia z nad jeziora

3. paprocie .....od PARTA

 

Sceneria bedzie sniezno/blotno/ziemista. Jak przystalo na rosyjski klimat.

Snieg to jakis sztuczny specyfik. Ziemia bedzie z .....ciemno palonej kawy (espresso sie nadaje)

Pozdrawiam,

CDN

WPJe1Pm.jpg

F7590Gx.jpg

FgiiVvu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemia bedzie z .....ciemno palonej kawy (espresso sie nadaje)

Kiepski pomysł. Nie możesz ziemi zrobić z ... ziemi ?

 

P.S. KamuflaŻ jeśli już.

 

Ziemia z ziemi to swietny pomysl. Jak moglem na to nie wpasc.

Zostane jednak przy moim espresso.....i zobaczymy co z tego da sie zrobic.

Dziekuje za wylapanie bledu pisowni. Powinno to byc juz niedlugo zmienione przez admina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, bardzo mi się podoba .

Właśnie wczoraj obejrzałem sobie taki zakręcony rosyjski wojenny film "Biały Tygrys"...

Troszkę mi przypomina tego tytułowego tanka .

Tekze ogladalem ten film. Calkiem nie zly.

Mam zamiar kleic Stug III. Zauwazylem ze twoja czworka fajnie ci wychodzi. Jak zaczne to fajnie by bylo abys pokibicowal moim zmaganiom i oczywiscie radzil jesli chodzi o merytoryke.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie naprawdę bardzo ładne, trzyma świetny klimat zwłaszcza te lekko zamglone numery dają klimat.

Niestety co do zgodności Seb ma rację, ale mi osobiście przeszkadzają tylko dwa punkty:

1. niezły babol w kwestii włazów k/s-ro

2.Gąsienice póżnego typu na wczesnym Tygrysie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie podoba mi się. Jako nie zorientowany w "tygrysologii" mam pytanie w sprawie gąsienic: czy mogło być tak że "wczesny" Tygrys posłużył aż do zdarcia się gąsienic i dostał nowe "późne"? Przez analogię - bardzo częste było łatanie porozbijanych starych T-34 częściami od dużo nowszych wozów, czy z Tygrysem w odniesieniu do gąsienic mogło tak być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kleic Stug III. Zauwazylem ze twoja czworka fajnie ci wychodzi. Jak zaczne to fajnie by bylo abys pokibicowal moim zmaganiom i oczywiscie radzil jesli chodzi o merytoryke.

pozdro.

Dzięki, no ten mój Stug to taka powolna i mozolna struganina .

Twojej Trójce na pewno będę kibicować, ale pod względem merytoryki, to najlepiej, gdy będzie wypowiadał się przykładowo Krzysztof - meser262 .

Zakładaj warsztat i do boju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kleic Stug III. Zauwazylem ze twoja czworka fajnie ci wychodzi. Jak zaczne to fajnie by bylo abys pokibicowal moim zmaganiom i oczywiscie radzil jesli chodzi o merytoryke.

pozdro.

Dzięki, no ten mój Stug to taka powolna i mozolna struganina .

Twojej Trójce na pewno będę kibicować, ale pod względem merytoryki, to najlepiej, gdy będzie wypowiadał się przykładowo Krzysztof - meser262 .

Zakładaj warsztat i do boju .

 

 

Obawiam sie ze wypowie sie podobnie jak Seb

Tygryso znawca nie jestem ale w dobie internetu to mozna znalezc mnostwo informacji.

Czerwone przetarcia maja pewnie imitowac przetarcia di mini ale zupelnie to nie pasuje

Powiem tak

+ za Tygrysa

+ za probe zimowego kamo co jest bardzo trudne

Z minusow to Seb juz napisal wiec nie bede sie powtarzac.

 

Walcz dalej zakladaj warsztat zeby znawcy tematu mogli ci podpowiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Czy śnieg tą metodą położony jest trwały? Czy schodzi pod palcem?

Cześć Marcin,

Tak śnieg jest trwały. Wytrzymuje silne dmuchniecie

Użyłem 2 rodzaje śniegu jak na zdjęciu. Z prawej grubszy a z lewej jest śnieg o konsystencji maki.

Aplikowałem śnieg warstwami.

Nakładałem sidolux aerografem na niewielkie powierzchnie i zasypywałem najpierw grubszym śniegiem. Po zdmuchnięciu, śnieg, który się przykleił zasychał.

Po całkowitym wyschnięciu powtarzałem aerografem w tym samym miejscu i zasypywałem tym drugim śniegiem i zdmuchiwałem.

 

Na podstawce, aby grubo nałożyć śnieg czy zrobić zaspy należy usypać kopiec z grubego śniegu i powoli zalewać go sidoluxem w małych ilościach.. Po wyschnięciu wykańczałem nakładając sidolux aerografem i zasypywałem tym miałkim śniegiem.....zdmu:bip:emy.

 

Gąsienicę robimy podobnie jak pigmentami. Zasypujemy gąsienice śniegiem. Ubijamy palcem i zalewamy sidoluxem. Chcialem uzyskac podobny efekt jak na zdjeciu ponizej.

UWAGA. gąsienice po wyschnięciu są sztywniejsze. Trudniej jest je założyć na model. Doradzam przyklejanie tylnych błotników po założeniu gąsienic. Ja urwałem przy zakładaniu.

Śnieg był kupiony na eBayu.

 

Solniczkę do śniegu zrobiłem wiercąc 2 mm dziury w zakrętce słoiczka tamiyi

2ixskNd.jpg

GoKMSoU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.