Skocz do zawartości

"Incontro a Via Balbia" PzKpfw IV Ausf F and FIAT 508 - 1:72


Panzer4

Rekomendowane odpowiedzi

Wow!!!!

Świetna praca. Dużo akcji....

 

Choć sama kompozycja wydaje mi się nieco chaotyczna. Fiat i cały ten narożnik jest świetny,pasuje do siebie. Za to Panzer 4 jest troszkę tak na siłę.

 

Niemniej jednak kopara mi opadła i.....wreszcie się doczekałem Twojego Fiata skończonego ;)

Super.

 

PS.

Niewiasty z jakiego zestawu bo jakoś niue kojarzę....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod słowami Piotr.P

 

Dodam, ze kamuflaż DAK to ogromne wyzwanie dla modelarza, to sztuka wybrania między brzydotą a historyczną prawdą bo do końca 41 roku pojazdy malowano głównie...błotem. Czwóra pomazana b.realistycznie, (mniemam okolice operacji Crusader).

Jakie to figurki?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za miłe słowa.

Figurki arabskich kobiet są z firmy Nikolai. Nietanie, ale warte swojej ceny. W zestawie jest sześć figur doskonałej jakości.

 

A co do kompozycji to scena przedstawia bardzo prostą koncepcję: wszyscy czekają, aż drogą przejadą czołgi, bo największy ma pierwszeństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piach? Po czym wnosisz, że jedzie po piachu i że gąsienice się unoszą 5cm nad nim?

 

Mógłbym wrzucać zdjęcia czołgów z Afryki i udowadniać po raz piętnasty, że podłoże tam w wielu miejscach było twarde jak beton, ale naprawdę nie chce mi się już walczyć z czyimiś wyobrażeniami. Nie mam już ochoty udowadniać, że nie jestem wielbłądem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za miłe słowa.

Figurki arabskich kobiet są z firmy Nikolai. Nietanie, ale warte swojej ceny. W zestawie jest sześć figur doskonałej jakości.

 

A co do kompozycji to scena przedstawia bardzo prostą koncepcję: wszyscy czekają, aż drogą przejadą czołgi, bo największy ma pierwszeństwo

szczerze mówiąc nie domyślił bym się. Wygląda to tak, jakby czołg stał, a kobiety przyszły, żeby opchnąć trochę owoców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Piach? Po czym wnosisz, że jedzie po piachu i że gąsienice się unoszą 5cm nad nim?

 

Mógłbym wrzucać zdjęcia czołgów z Afryki i udowadniać po raz piętnasty, że podłoże tam w wielu miejscach było twarde jak beton, ale naprawdę nie chce mi się już walczyć z czyimiś wyobrażeniami. Nie mam już ochoty udowadniać, że nie jestem wielbłądem.

Nie ma co się unosić, tylko wystarczy spojrzeć na pewną niekonsekwencję; tuż obok czołgu są widoczne odciśnięte ślady gąsienic... Zatem gąsienice choć odrobinę winny być zatopione w podłożu... I na to zwracam uwagę. Oczywiście, dla obecnego stanu rzeczy można podpiąć każdy wywód przyczynowo-skutkowy; nie zmienia on jednak odbioru tego właśnie detalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się jeszcze nasunęło, że ruch w dioramach jest ciekawa, ale trudna sprawa wymagająca odrobinę kreatywności. Zastanawiałem sie jak ja bym przedstawił, na dioramie jadący czołg. 1. Efekt obracających sie elementów podwozia. A zatem kółka i gąsienice. Trzeba by je spreparować tak, by wyglądały na pracujące. No i gąski. Tak sobie pomyślałem, ze to niezłe wyzwanie, i można do niego wykorzystać model ze słabymi gąskami ,-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • jawkers changed the title to "Incontro a Via Balbia" PzKpfw IV Ausf F and FIAT 508 - 1:72

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.