Skocz do zawartości

T-72B - Trumpeter - 1:16


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przedstawiam kolejną pancerną "16", tym razem to współczesny T-72 B MBT.

Model wyprodukowany przez Trumpetera, o jego jakości oraz moich wrażeniach i przemyśleniach pisałem w wątku warsztatowym.

Model wykonany z założenia PZP, jedynym odstępstwem jest drewniany bal podpięty za kadłubem którego imituje patyk.

Malowanie kolorem bazowym za pomocą spray Tamiya AS-14, czarny to acryl Tamiya Nato Black, ubłocenia i zapiaszczenia to suche pigmenty Tamiya (na mokro przy pomocy werniksu matowego oraz na sucho)

8XbWLMi.jpg

 

 

gtL0p3N.jpg

 

 

uBAl0QH.jpg

 

 

RNYgyFE.jpg

 

 

HQfwuAG.jpg

 

 

5NrCy5V.jpg

 

 

e0gXAZF.jpg

 

 

rAQcUkh.jpg

 

 

9zB8woE.jpg

 

 

J5PsIwV.jpg

 

 

tvQLAzG.jpg

 

 

o9YpKs1.jpg

 

 

e1ZwZvm.jpg

 

 

34nUAap.jpg

 

 

qL7zEWU.jpg

 

 

3brIp8E.jpg

 

 

wWW256w.jpg

 

 

ziv6pfU.jpg

 

 

FtqxpHS.jpg

 

 

Do ukazania skali modelu dwa zdjęcia z Type 59 w skali 1:35

haUgAWE.jpg

 

 

gtzelVI.jpg

 

 

Na koniec dwa ostatnie zdjęcia, ma których czołg wyłania się z ciemności i....

Ci3cJST.jpg

 

 

odjeżdża w ciemność....

hmlrNiK.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Sławek, ale poległeś na tym modelu. Wiem zę modelarstwo to frajda. Nawet jeżeli nie chciałeś poprawiać błedów (ja się niestety nie znam i bazuję na opinii innych) to przy malowaniu trzeba było wycisnąć dużo więcej. Nie miałem jeszcze okazji kleić modelu takich rozmiarów, ale myślę że daje ona kolosalne możliwości. Błocenie na sztukę. Jako render 3D to jeszcze mógłbym to łyknąć, ale jako model już nie. Wspomniany KM, u ciebie:

 

3brIp8E.jpg

 

a tak wygląda oryginał

 

NSV_machine_gun-02.jpg

 

Sorki, ale oczekiwałem czegoś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko... ZAWSZE są i będą tacy którym się podoba i tacy którym się nie podoba - to normalne.

 

Model jest jaki jest (chodzi mi o produkcję) i można go wykonać na wiele sposobów.

- po prostu skleić - bez malowania - takie show up jakie niekiedy pokazuje producent na swojej stornie reklamowej produktu

- skleić i pomalować - jak zabawkę

- skleić i "upiększyć" na tyle na ile pozwalają umiejętności sklejacza

- zbudować jako replikę - nakład pracy i kosztów nieważny

 

Wolny wybór.

Brudzenie natomiast to zawsze temat bardzo kontrowersyjny...

Mnie osobiście zawsze denerwują (czasami wręcz dobijają) komentarze i uwagi na ten temat (i nie mam na myśli tu tylko swoich modeli ale w ogóle). Należy pamiętać, że to co widzimy oglądając jakiś model to tak jakby kadr z filmu życia. Dajmy na to ten czołg, ma takie a nie inne plamy/ciapy. Ma, bo takie akurat powstały w jakiejś tam danej chwili, za drugą chwile wpadnie w dziurę piachu/błota i układ plam, rys, ciap może zupełnie się zmienić ! Co innego oczywiście jeśli mówimy o np. zaciekach - tu wiadomo, że ślady spływającej wody muszą być z zachowaniem grawitacji i krzywizny powierzchni po której spływają, podobnie ślady po np. paliwie przy baku. Natomiast kolory... w moim przypadku chyba napisałem, że zrobiłem ubłocenie i zapiaszczenie, a ktoś skomentował, że to bardziej rdzę przypomina. Hm... Kolor piachu nie zawsze musi być taki jaki pamiętamy z własnej piaskownicy, w końcu nie mówiłem, że ten czołg gania po naszych poligonach

 

Jeśli chodzi o błędy typu "za czyste koła od wewnątrz" to nie jest to moje niedopatrzenia ale świadome działanie. Od jakiegoś czasu już nie robię czegoś czego i tak na końcu nie widać. Model będzie/jest w gablocie więc ciężko będzie zajrzeć w te miejsca...

 

Reasumując, modelu się nie wstydzę i cieszy moje oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, model niestety nie powala, a szkoda. Skala daje spore pole do popisu, a tu wyszło...jakoś nie tak.

Mnie najbardziej kłują te dziwne plamy błota/piachu- są po prostu dziwnie, nienaturalnie poukładane i mocno psują odbiór całości :( I jeszcze gąski, jakieś strasznie jednorodne. No nic nie poradzę, takie zgryzoty :P

 

Jakość modelu tu też swoje dodała, ALE jak już było powiedziane- najważniejsze, że Tobie się podoba, to Ty go będziesz oglądał prawie codziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No mi sie też srednio widzi, brudzenie go niszczy, na kołach niewiem cvzy to rdza czy brudzenie, ale wyglada fajnie, ale na fartuchach i na zbiornikach z tyłu, dramat.Dało sie to lepiej zrobic, przy tej skali to każda wieksza częśc powinna byc traktowana jako osobny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.