Skocz do zawartości

Działo kolejowe "DORA" 800mm 1:35 podejście numer 2


zoltan1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kolejne podejście do modelu działa kolejowego "DORA" 1:35.Poprzedni trafił na aukcje i znalazł nowego właściciela.

Bazą do budowy tego cacuszka był model firmy METAL TROOPS CREATION.

Jak już pisałem w przypadku poprzedniego modelu tego działa model zawiera masę błędów(brak detali,złe rozmieszczenie części,brak kalkomanii itd) .

Ogólnie bajzel na całego co sprawia że to co z tego wyjdzie jest tylko kolosalnie drogą zabawka.

Dlatego model został w całości przebudowany od lufy do podkładów kolejowych i samej podstawy,zgodnie z dokumentacją i fotami jakie udało mi się wykopać z netu.

Model z pudła ma 3000 części do samego działa dorobiłem 993 dodatkowe detale.Figurki dobrane z kilku zestawów.

Podstawa wraz z torowiskiem została całkowicie zbudowana od 0 z 2643 części(nie licząc podsypki z prawdziwych kamyczków).

Model zyskał jakość HD

Ilość części jeśli dobrze policzyłem to około 6636.

 

Zmiany jakie wprowadziłem i relacja z budowy podstawy pojawia się w warsztacie za jakiś czas.

Czas budowy to ponad 350 godzin siedzenia po nocach.O kosztach lepiech lepiej nie pisać są jak sam model ogromne .Model trafi na aukcję wiec wydana kasa powinna zwrócić się ze spora nawiązką.

Mam nadzieję że się podoba ta dłubanina.

 

Wymiary modelu.

Długość podstawy -197cm

Szerokość podstawy-32cm

Długość samego modelu-161cm

Wysokość z poniesiona lufa-104cm

Szerokość-25cm

Waga około 35 kg

 

 

 

 

 

 

IMG201710_qrwhwsr.jpg

 

 

 

IMG201710_qrwhwse.jpg

 

 

 

IMG201710_qrwhwsa.jpg

 

 

 

201710161_qrwhwap.jpg

 

 

 

201710161_qrwhwar.jpg

 

 

 

IMG201710_qrwhwaa.jpg

 

 

 

IMG201710_qrwhwaq.jpg

 

 

 

IMG201710_qrwhwqh.jpg

 

 

 

IMG201710_qrwhwqn.jpg

 

 

 

IMG201710_qrwhwqa.jpg

 

 

 

IMG201710_qrwhsph.jpg

 

 

 

IMG201710_qrwhspw.jpg

 

 

 

IMG201710_qrwhspq.jpg

 

 

 

 

IMG201710_qrwhshr.jpg

 

 

 

 

IMG201710_qrwhshw.jpg

 

 

 

 

IMG201710_qrwhsrp.jpg

 

 

 

 

 

201710161_qrwhsrx.jpg

 

 

 

 

IMG201710_qrwhsrn.jpg

 

 

 

 

 

IMG201710_qrwhsxh.jpg

 

 

 

 

 

IMG201710_qrwhsxs.jpg

 

 

 

 

 

 

IMG201710_qrwhsnh.jpg

 

 

 

 

201710161_qrwhsnw.jpg

 

 

 

 

201710161_qrwhsna.jpg

 

 

 

 

 

IMG201710_qrwhsex.jpg

 

 

 

 

201710161_qrwhses.jpg

 

 

 

 

 

IMG201710_qrwhswp.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG201710_qrwhswx.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawać by się mogło że największy i najdroższy model plastikowy w świecie modelarstwa będzie dopracowany.Moja opinia jest taka że to największy bubel i to jeszcze za kosmiczne pieniądze.Taki mokry sen tego co projektował ten model.

Dobra baza do przeróbek co wymaga masę pracy grzebania w necie za fotkami i dokumentacją.Ten model różni się znacznie od pierwszego tym razem miałem większe doświadczenie umiejętności i troszkę więcej cierpliwości.

Dla porównania w necie jest kilka takich modeli bez przeróbek można sobie porównać.Jak pisałem za jakiś czas zrobię warsztat i pokaże co udało się naprawić a co nie wyszło.To nie takie proste więc troszkę cierpliwości.

Sama podstawa z torowiskiem wykonane od zera to ogrom pracy z fajnym efektem.Myślę że tym razem udało się zbudować całkiem wierną replikę i można to cacuszko nazwać już modelem.

Co do figurek to jutro wrzucę fotę pudełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw nazistów.Jedynie Helga nie znalazła zastosowania.

Dla porównania wielgachne pudło "Dory" 1:35 oraz pudełeczko jakie pozostało po modelu 1:72 HOBBY BOSS.

Co rzuca się w oczy od razu to długość luf w obu zestawach,lufy w stylu pinokio.Kto pogrywa w WORLD OF TANKS to kojarzy lufę z Pantery.

Można porównać długość lufy z oryginalnym zdjęciem.

1182-1078_qrwnxeq.jpg

 

 

201710181_qrwnxpw.jpg

 

 

201710181_qrwnxpq.jpg

 

 

201710181_qrwnxhp.jpg

 

 

201710181_qrwnxhr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.