Skocz do zawartości

FWD Model B 3-ton & BL 8-inch howitzer Mk.VI RODEN 1:72


jaxiu

Rekomendowane odpowiedzi

Mój ostatni ulep - nie moja skala (siedemdwa), nie mój temat (pierwsza wieś)...

jakoś wyprasek - taka sobie, żeby nie powiedzieć zła

plastik - jednocześnie gumowy i kruchy... (nie wiem jak udało im się to osiągnąć...)

EDIT - doszła podstawka (pierwsz w życiu, więc prosze się za mocno nie śmiać - musze jeszcze boki balsą okleić

 

jzCK6nph.jpg

 

JU5lYAjh.jpg

 

P4y7mGAh.jpg

 

hW0BD4Hh.jpg

 

 

 

Wersja bez podstawki

YxMttBd.jpg

 

yClYJ35.jpg

 

4M7BnV9.jpg

 

OU3X1Y6.jpg

 

pPgGksS.jpg

 

58tdtoo.jpg

 

srEVGjd.jpg

 

x6i3mtr.jpg

 

OySiaBF.jpg

 

D6OrPKr.jpg

 

BlAZFtM.jpg

 

ERaNtFT.jpg

 

srTXtVr.jpg

 

VuJMXfw.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że słaby, a przecież modelik nowiutki...

 

Niestety, nowe modele rodena nie napawają optymizmem, mam doświadczenia z Rollsrojsem, spasowanie beznadziejne i zaprojektowanie części, intrukcja także kuleje...

 

Twój modelik super, dzięki za pokazanie bo byłem ciekaw jaki on jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Rodena można mieć wiele zastrzeżeń, ale trzeba im przyznać, że jako nieliczni odważnie poszli w IWŚ i robią tematy niszowe. Natomiast model w Twoim wykonaniu jest przedni. Trochę czysty jak na sprzęt z Wielkiej Wojny, ale kamuflaż i detale wymalowane wybornie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze go troszkę złacham. Chciałem uniknąć zbytniego wyeksploatowania i przyciemnienia modelu

Na czysto wyglądał tak

YbIfaoO.jpg

Coś tam mu jednak zbrudziłem

YxMttBd.jpg

 

a tu takie małe odniesienie do wielkości tego ulepa (jeszcze przed brudzeniem

Qpvn3Fs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ty także miałeś kłopoty z rozszyfrowaniem instrukcji to nieciekawie, ich instrukcje wcześniejsze miewały błędy (Kfz 8), ale były bardzo czytelne.

 

@Panzer4

Tak, Roden robi tematy niszowe i bardzo ciekawe! Dlatego pomimo fatalnych czasem zlanych i kluskowatych detali bardzo lubie ich modele, mam Kfz 231 i RR na ukończeniu, a w magazynku 234/4 i 233 bo nikt inny ich nie robi chyba(!).

Najepsze wg mnie z Rodena są wariacje nt Opla czyli Blitz, Maultier/ Kfz 8 i autobusy, te szybkie autobusy i dwa nowe Saurery moim zdaniem nie urywają ale są baaardzo ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopotów z rozczytaniem instrukcji nie miałem.

Ona po prostu nie zawiera informacji o konieczności wklejenia mniej więcej 30% części, które powinny się znaleźć w modelu.

Najgorzej jest przy haubicy i elementach zawieszenia ciężarówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba z powodu braku dobrej jakości modeli, w dużej mierze to producenci decydują co jest popularne, gdyby nagle DML itp zaczęli robić pierwszowojenne konstrukcje to gwarantuje wysyp na forach...a tak mamy wysyp sf 45/46 czy współczesnych bo to dużo łatwiejsza odskocznia niż IWS, które do tego były nieliczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz dopiero go zobaczyłem - bardzo fajny

szczególnie haubica super wyszła

najsłabszy element to ta plandeka, ale przy tej skali to ciężko coś wyrzeźbić

 

Kusi mnie zrobienie sznurków mocujących plandekę, ale nie mogę się za nie zabrać.

Mam też do niego wiaderko, tylko musze je polutować.

 

Generalnie, nie mój temat, nie moja skala. Taka odskocznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Myślałem, ze to 35, bo wygląda naprawdę bardzo dobrze !! A nawiasem mówiąc, niesamowite, że taki mały samochodzik, i takich malutkich kółeczkach ciągnął taki kawał Armaty !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.