Skocz do zawartości

Merkava mk.I. Italeri,1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Skończony kolejny model.

Tym razem maszyna budząca w mnie grozę i ekscytację. Brzydki ,ze aż piękny izraelski czołg podstawowy Merkava mk.I.

 

Wiem ,że trzeba było kupić Trumpetera lub Revella ale ja koniecznie chciałem mieć pierwszą wersję "Rydwanu".

 

Nie przywiązywałem wagi do poprawności zestawu itp bo to przcież Italeri. Czyli zawsze mieszanka wersji i baboli. Skupiłem się nad ogólną bryłą i w niewielkim stopniu poprawkami zestawu.

Poprawki to dodanie brakujących haków na wieży kilku dyngsów czy daszków.

Trzeba było pocenić ekrany boczne ale tego nie zrobiłem. Nie sądziłem,ze aż tak będą się rzucać w oczy. Babol ja zawsze.

 

Dołożyłem nowe żywiczne gąski ,chyba kopie Black Doga do Magacha 6. Zestawowe standardowo dla Italki ,były bezzębne oraz wątpliwej poprawności.

 

Zrobiłem z GS zawartość tylnego kosza oraz płachty z numerem/literą ( nie znam hebrajskiego ;) .

 

Całość pomalowana kolorem IDF grey '73 czy jakoś tak od Ammo od Mig.

Na to mozolna praca olejami. Olejowa saturacja. Jestem zadowolony z efektu.

 

Model ma przedstawiać maszynę z 7 Batalionu,77 Brygady w Jeruzalem.

 

Efekty pracy poniżej:

 

LH7HLFw.jpg

o1gtPQc.jpg

o1gtPQc.jpg

gaa349r.jpg

DGkThTx.jpg

pVYh3fW.jpg

m8pev8M.jpg

cwQrTvK.jpg

dBO7rJH.jpg

2DGZyDM.jpg

DQIro9D.jpg

urMRSZs.jpg

N3bcbZ6.jpg

a1mKRT0.jpg

Vn81s45.jpg

 

 

Tu lepiej widoczna praca olejami:

 

AHpKkCA.jpg

EArNcoK.jpg

APz3DpO.jpg

cY7FFrO.jpg

G8N5y6Y.jpg

2uGr5a5.jpg

AHpKkCA.jpg

aWsfllX.jpg

XXYFF4r.jpg

C4l983W.jpg

ECwxt5o.jpg

U1kepbS.jpg

icDPivL.jpg

E69qNZi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna perełka. Ładne malowanko.

Właśnie przeglądam wypraski mojego egzemplarza i widzę że jeszcze oprócz gąsiennic zmieniłeś też koła jezdne. W moim są pełne walce nie dzielą się na dwa. Też myślałem o zmianie gąsiennic lub dorobieniu zębów. Gąski z kołami do Merkavy 1 robi chyba ModellMiniature. Jakiego Ty użyłeś zestawu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna perełka. Ładne malowanko.

Właśnie przeglądam wypraski mojego egzemplarza i widzę że jeszcze oprócz gąsiennic zmieniłeś też koła jezdne. W moim są pełne walce nie dzielą się na dwa. Też myślałem o zmianie gąsiennic lub dorobieniu zębów. Gąski z kołami do Merkavy 1 robi chyba ModellMiniature. Jakiego Ty użyłeś zestawu?

 

Pozdrawiam

 

Koła są zestawowe

Trójkątnym pilnikiem iglakiem nacilałem i szlifowałem przerwę pomiędzy kołami . Po takim trójkątnym wycięciu leciałem płaskim pilnikiem. Tę wąziutką stroną.

Gąski zaś jak pisałem to chyba Black Dog fo Magacha 6. Przynajmniej identyczne są w konwersji do Magacha.

 

Cieszę się, że się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wyrazić jakieś osobiste zastrzeżenie, to tylko wobec obić. Bardziej lubię mniej "potłuczone", acz to odwieczny problem obijania modeli w tej skali (inna sprawa, że sam widziałem w Latrum - w naturze Merkavy są nieskazitelne i bez rys )

Poza tym model w tradycyjnym Twoim świetnym stylu - i jeżeli chodzi sobie o radzenie z nielatwą materią wyjściową, jak i w zakresie bardzo dobrego malowania/olejowania. W efekcie wyszedł sugestywnie "pustynny" model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Widziałem tylko fotki z Latrum (zazdroszczę ) Merkavy. Pomijam ze w życiu nie zrobiłbym antyposlizgów takich jakie są na nich. Gruzy źwiru na lakierze ;)

 

Zgodzę sie ,ze obicia trzeba było sobie darować. Pominąlem technikę lakieru do włosów a potem zalowałem bo daje dużo lepsze efekty i bardziej naturalne. Tym razem mocno poszedłem w oleje. Trzy razy poprawiłem efekty bo ginęły a to pod washer a to pod specyfikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.