Skocz do zawartości

M10 Achilles i Maczkowcy w Bredzie.


kryspacz

Rekomendowane odpowiedzi

29 października minęła kolejna rocznica wyzwolenia Bredy przez 1 Dywizje Pancerną generała Maczka. Czas więc bardzo akuratny na poniższą prezentację.

 

Jako że to mój dopiero drugi "poważny" model, a pierwsza diorama, poproszę o łagodny wyrok Starałem się zastosować do uwag po moim poprzednim Shermanie, mam nadzieję, że jest jakiś postęp ;)

 

M10 Achilles z Academy z własnej roboty bebechami i bambetlami, amunicja RB Model, domek i figurki MiniArt i MasterBox. Podziękowania dla Cooper69 za użyczenie dodatków!

 

Szczątkowy warsztat prowadzony był tutaj: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=55451 , zapraszam!

 

38216956982_40e1fcf92e_b.jpg

 

38248864471_bcb61700e9_b.jpg

 

38216959152_16fd717be8_b.jpg

 

38216957932_59423a3b48_b.jpg

 

37537966244_e8f9acfd92_b.jpg

 

38216930252_c9d7318e99_b.jpg

 

38216930172_2b5d3c5fb7_b.jpg

 

38216930162_9f3502ba23_b.jpg

 

38216930142_c2f408334d_b.jpg

 

38216930132_e7289064b7_b.jpg

 

38216930112_e174f7ac15_b.jpg

 

38248789451_d565cee41d_b.jpg

 

37537904604_104a8a50e3_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achillesik bardzo ładny, podstawka również się podoba, chociaż ci Niemcy za ścianą wyglądają niepokojąco...

Nie skleiłeś na sztywno skrajnych wózków jezdnych i przez to podnoszą się na gąsienicy, sam to przeoczyłem w swoim Achillesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat, scenka b.ładna, ma swoje minusiki, ale....

 

każda praca promująca największego wg mnie (osobowość + umiejętności) polskiego dowódcę DWS, gen. S.Maczka, jest warta dobrych słów! Był to oficer skromny, który nigdy nie promował siebie na tle przelanej przez jego żołnierzy krwi i zawsze był z nimi na dobre i złe (nie tylko w przemowach), czego wielu innych dowódców mogło mu pozazdrościć, podobnie jak i jego kompetencji w czym wielu nie dorastało mu do pięt (począwszy od kampanii 1939).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

Jest warsztatowy postęp!

O zamyśle kompozycyjnym dioramy nie wspomnę... i o figurkach też.

Jeżeli chodzi o sam pojazd:

Na początek: popracuj nad "błotem"- na osłonie transmisji widać każde maźnięcie pędzla...

Model Academy nie należy do najwdzięczniejszych, ale ostateczny wygląd poprawiłoby ułożenie gąsienic- szczególnie razi podgięcie pierwszego wózka (spowodowane zapewne słabą podatnością na ugięcia "paskowej" gąsienicy).

Kibicuję Twoim dalszym poczynaniom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie leży mi brudzenie oraz sama scenka. Wątpię, aby nasi tak beztrosko sobie gaworzyli nie upewniwszy się, że jest czysto. W pierwszej kolejności się wchodziło do miasta i sprawdzało czy nie ma wroga. Po sprawdzeniu lub wybiciu wroga mogło nastąpić rozluźnienie.

 

itsatrap.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ust mi pan to wyjąłeś

38264401591_89bc3331b9_n.jpg

 

Co do brudzenia, przyjmuję z pokorą, jak zaznaczyłem, to moje początki. Co do dioramki - żadna zasadzka nie miałaby sensu, gdyby przeciwnik był na nią przygotowany. Chyba że jest się tym oficerem ze "Wzgórza złamanych serc" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wykonany Achilles jak i diorama. Mnie tam brudzenie się podoba.

Nie wiem dlaczego niektórzy tak wytykają jakieś drobnostki, szczególiki, które w gruncie rzeczy nic nie ujmują modelowi.

Chętnie bym postawił sobie twojego Achillesa w osobnej gablocie na jakimś honorowym miejscu, aby cieszył oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazd rewelacyjny. natomiast całość mimo sprawności warsztatowej autora robi wrażenie komiksowe i słabo zakomponowane. Mało realistyczne. Sam Achilles jest znacznie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.