Skocz do zawartości

2K12 Kub (SA-6 Gainful) MSPO 2002r. Trumpeter,1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grono.

Przedstawiam mojego Kuba. Model robiony dla odskoczni od tragicznego ACE ,którego nie wiem kiedy dokończę.

Model bardzo prosty pod kątem spasowania i łatwości składania. Wręcz jednodniowy!

I tak by pewno było gdyby nie problem z rakietami.....

Bardzo fajny patent z gąskami. Niby jeden element ale świetny detal,pojedyńcze zęby gąsienic itp.

 

Malowanie to

Zieleń-Gunze H303

Brąz - Tamiya XF-64 Red Brown

Czerń- XF-69 NATO Black.

 

Nie rozwodziłem się nad poprawnością kolorów. Zawsze ktoś stwierdzi ,że są błędne i wogóle....

Pociski pomalowałem Vallejo Deep Green. Taki kolor najbardziej mi pasował w stosunku do zdjęć naszych Kubów.

Szkoda,że Trumpeter nie dał kalkomanii z paskami do rakiet. Trochę wkurzałem się,żeby symetrycznie paski zrobić we wszystkich pociskach tak samo.

 

Foty

 

TKhdEG5.jpg

q4aHSg9.jpg

Juadeba.jpg

TivRFm8.jpg

HZNi0DG.jpg

fcaaZ4B.jpg

2egwQpi.jpg

6oHpq8V.jpg

plIfpy0.jpg

TULTenh.jpg

TKhdEG5.jpg

Juadeba.jpg

TivRFm8.jpg

HZNi0DG.jpg

93A7oWY.jpg

Mht83RF.jpg

Wqx6nKN.jpg

jwFoSaL.jpg

6b0DFra.jpg

eVy2ztK.jpg

RCjvLzb.jpg

RwTXAsT.jpg

sdmZD6D.jpg

F8dai0t.jpg

xHAAt2E.jpg

Witxf3y.jpg

SBww6eA.jpg

dRWGgI7.jpg

R1kmF4y.jpg

o4LOHiR.jpg

jyUwjvb.jpg

MuiYZsA.jpg

 

I takie foty oryginału znalazłem nas www.armyrecognition.com

 

nI6wKKN.jpg

RGGUHV5.jpg

0SO4Jyz.jpg

Edytowane przez Gość
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam nadzieję ,ze "większy" też się spodoba

W stosunku do oryginału na pewno brak jest nr.rej na przedniej płycie. Jedyne zdjęcie odkryło mi numer zaczynający się od UBS.....czyli jak wszystkie..... Trumpeter jednak takich kalek nie dał....można by polożyć Toro ale nie wiem jakie cyfry powinny być w rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd mi się bardzo podoba, ale z kolorem rakiet to kompletnie nie trafiłeś. Wyglądają jak z chińskiej zabawki za 2 zety. Zobacz zdjęcia które zamieściłeś. Moim zdaniem do przemalowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie tak z tymi rakietami ? pytam bo mam go w planach pozdrawiam OLO.

Z rakietami nic. Kwestia mojego malowania. Musiałem je wrzucić do kreta i przemalować.

 

Pojazd mi się bardzo podoba, ale z kolorem rakiet to kompletnie nie trafiłeś. Wyglądają jak z chińskiej zabawki za 2 zety. Zobacz zdjęcia które zamieściłeś. Moim zdaniem do przemalowania.

 

Wiedziałem ,że zdjecia to zasugerują więc coś dla popracia koloru

 

iPeXqPP.jpg

 

Piękne zdjęcie Michała Szafrana :

 

53MwSpi.jpg

 

Oraz Wojciecha Sokołowskiego

 

mAoFUD2.jpg

 

Teraz chyba lepiej to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się spiąć to w 30 minut byłby złożony.

Model ma w zasadzie kilka części. Taki fast assembly jak Italeri tylko jakość wykonania i detal nie z tej galaktyki.Idealne spasowanie. Bałem się że plastik polamie się przy delikatnych detalach jak np ramy boczne przy rakietach. Ale pięknie ucinaczkami się odcieły i ze szlifowaniem papierkiem nie było problemów. Bardzo dobry surowiec.

Naprawdę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lina holownicza odlana z kadlubem. Niestety. Ja zostawiłem ale sugeruję wymianę. Belka wymieniona. Zestawowa to kawałek pręta. Zalecana wymiana. Ja wykorzystałem wykrzywioną lekko wykałaczkę pomalowana brązowym washem. Wiadomo ze modelarz to taki typ czlowieka ze drewno pomaluje podkładem i pomaluje w kolorze drewna ;)

Chyba tak to szło....

Co do kalek to zastosowane oznaczenia są w zestawie. Sugeruje wymianę szachownicy bo lekko przesunięte kolory.

 

Model ogólnie łatwo dostępny za ok 50-60zł. Wystepuje pod nazwą SAM-6 w ofercie trumpetera

 

https://www.mojehobby.pl/products/Russian-SAM-6-antiaircraft-missile.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Proponowałbym Ci nabyć tą wyrzutnię  ale w 1/35 o taką:

https://www.mojehobby.pl/products/SAM-6-Antiaircraft-Missile.html

Trumpeter robi też stację 1S91 ( nowość od 2020 na razie nie do dostania w Polsce) o taką:

https://www.scalemates.com/pl/kits/trumpeter-09571-1s91-surn-kub-radar--1187265

Co do pozostałych komponentów jak radar P40 Agata to Trumpeter ma ją w planach , ale np. STZ-a 2T7M na Zile 131 to jak na razie nie ma , zestawu Ziła 157 z naczepą 9T28  do przewozu rakiet ,podobnie jak żurawia 9T31 na Uralu też nikt nie robi , także tu musisz być cierpliwy. Na plus jest za to że można dostać   już kalki do polskich malowań ,zarówno do wyrzutni jak i do stacji :

http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d62e.htm

http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d65e.htm

Jednocześnie przepraszam właściciela za pisanie nie na temat. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.